Lávka na železničnej stanici v Nitre je po rekonštrukcii od 28. júla 2023 otvorená pre verejnosť. Oficiálny slávnostný termín otvorenia je v pondelok 14. augusta 2023.

Zo železničnej stanice je lávka prístupná pre chodcov cez schodisko, výťah zatiaľ nie je v prevádzke. Podľa vyjadrenia mesta ho sprevádzkujú "po doriešení servisnej zmluvy". Z opačnej strany a to z Čermáňa je lávka prístupná zo Železničiarskej ulice, kde boli opravené chodníky vedúce k lávke (viď foto nižšie), vznikol aj osvetlený priechod pre chodcov.

Lávka bola kompletne zrekonštruovaná, pribudlo osvetlenie, sklo po stranách lávky, pribudol výťah.

Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii

Video - jazda novým výťahom
K téme ste si na Nitralive.sk mohli prečítať niekoľko článkov:

🏗️ Lávka na stanici je otvorená pre verejnosť, slávnostné otvorenie 14. augusta 2023
🏗️ Rekonštrukcia lávky na železničnej stanici ešte drahšia, stále prebieha kolaudácia
🏗️ Lávku na železničnej stanici otvoria v júni, bude drahšia
🏗️ Začala rekonštrukcia pešieho nadchodu nad železničnú stanicuZdroj: Nitralive.sk