Lávka na železničnej stanici v Nitre je otvorená pre verejnosť. Oficiálne o tom informovalo mesto Nitra na svojej FB stránke. 25. júla som informoval o tom, že stále prebieha kolaudácia a slávnostné otvorenie je naplánované na polovicu augusta. Mesto dnes potvrdilo termín otvorenia - 14. augusta 2023.

Zo železničnej stanice je lávka prístupná pre chodcov cez schodisko, výťah zatiaľ nie je v prevádzke. Podľa vyjadrenia mesta ho sprevádzkujú "po doriešení servisnej zmluvy". Z opačnej strany a to z Čermáňa je lávka prístupná zo Železničiarskej ulice, kde boli opravené chodníky vedúce k lávke (viď foto nižšie), vznikol aj osvetlený priechod pre chodcov.

Lávka bola kompletne zrekonštruovaná, pribudlo osvetlenie, sklo po stranách lávky, pribudol výťah.

Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii Lávka na železničnej stanici v Nitre po rekonštrukcii

K téme ste si na Nitralive.sk mohli prečítať niekoľko článkov:

🏗️ Rekonštrukcia lávky na železničnej stanici ešte drahšia, stále prebieha kolaudácia
🏗️ Lávku na železničnej stanici otvoria v júni, bude drahšia
🏗️ Začala rekonštrukcia pešieho nadchodu nad železničnú stanicuZdroj: Nitralive.sk