Komárno vstúpilo do stretnutia znamenite, šnúrou piatich bodov a hlavne v úvode sa mohla opierať o úspešnú streľbu za tri body. Nitra naopak mal veľké diery v obrane, čím umožňovala svojmu súperovi strieľať ľahké koša. Už do polovice prvej štvrtiny stretnutia bolo vedenie hostí v dvojcifernej hodnote.

Nitra nedokázala premieňať ľahké strely v podkošovom priestore, preto po prvej štvrtine prehrávali vysokým rozdielom - 9:26. Nedôsledná hra domácich pokračovala aj v ďalšej štvrtine, vedenie družstva z juhu Slovenska sa dokonca dostalo cez hranicu 20 bodov.

Zverenci Ľubomíra Urbana v poslednej štvrtine výraznejšie začali dramatizovať priebeh stretnutia. Vlastnými chybami a stratami však zahatili svoje šance na výraznejší úspech v zápase. Nitra mala možnosť dokonca stiahnuť na jednociferný rozdiel, ale Komárno trestalo každú nitriansku chybu.

MBK SPU Nitra - MBK Rieker Com Therm Komárno 80:94 (9:26, 19:21, 25:23, 27:24)
Body - Nitra: Ward 32, Šimončík 14, Novysedlák 11, Bukovič a Kysela po 3 (Vido 14, Samek 3, Bisaha, Jánošík a Štefek)
Body - Komárno: Bannister 24, Halada a Janković po 18, Bilič 8, Kratochvíl 7 (Alawoya 19, Sertić 1, Marchyn)
TH: 19/11 - 32/23, fauly: 25 - 20, trojky: 7 - 11, rozhodovali: Pipíška, Turčin, Hričišín R. 300 divákov