• V nitrianskom okrese prebieha v rámci regulačných opatrení na zamedzenie šírenia COVID-19 platných od 11. januára už po druhý raz testovanie na COVID-19. Aj tentoraz sa zapojila nitrianska automobilka Jaguar Land Rover, ktorá začala už vo štvrtok 14. januára a testovanie ukončila v piatok o 22.30 hod. Celkovo sa ho zúčastnilo 4 283 zamestnancov Jaguar Land Rover Slovakia a dodávateľských firiem, ktoré vykonávajú činnosť priamo v areáli.
Automobilka zaznamenala 12 osôb s pozitívnym výsledkom testu, čo predstavuje 0,57% z počtu jej zamestnancov, dodávateľské firmy mali 22 osôb s pozitívnym výsledkom, čo je 1,02 % podiel z ich zamestnancov. V priemere tak počet pozitívnych prípadov zo 4 283 testov dosiahol 34 osôb, t.j. 0,79%, čo predstavuje v porovnaní s minulým týždňom pokles o viac ako polovicu.
• "Pri príprave testovania aj počas neho sme aktívne komunikovali s mestom, okresným krízovým štábom, regionálnym Úradom verejného zdravotníctva v Nitre aj tímom predsedu vlády. Kolektívny prístup a koordináciu vnímame ako kľúčový pri krokoch, zabezpečujúcich ochranu zdravia ľudí. Počas týchto dvoch dní sme začali testovať aj aplikáciu Trust One po koordinácii s mestom Nitra,“ uviedol Russell Leslie, výkonný riaditeľ Jaguar Land Rover Slovakia a dodal: "Vývoj situácie budeme pozorne sledovať a naďalej zostáva prioritou starostlivosť o zdravie našich ľudí.“
• V závode stále zostávajú v platnosti prísne opatrenia na predchádzanie šírenia pandémie, vrátane kontroly negatívnych výsledkov. Popri kolektívnom testovaní automobilka aj naďalej zabezpečuje individuálne testovanie priamo v závode.

Dáta a správa z prvého, minulotýždňového, testovania:

Výsledky testovania na COVID-19, ktoré sa uskutočnili v dňoch 7. - 8. januára 2021 v závode Jaguar Land Rover v Nitre v rámci testovania v nitrianskom okrese:

• Celkovo testy absolvovalo 4 368 zamestnancov Jaguar Land Rover Slovakia a zamestnancov dodávateľských spoločností, ktoré vykonávajú prácu v areáli závodu.
• V prípade zamestnancov Jaguar Land Rover bolo zaznamenaných z celkového počtu účastníkov testovania 33 pozitívnych prípadov, čo predstavuje 1.39 %. V prípade dodávateľských spoločností bolo zaznamenaných 45 pozitívnych prípadov, čo predstavuje priemer všetkých pretestovaných zamestnancov automobilky a dodávateľov na úrovni 1.79 %.
• Zamestnancom s pozitívnym výsledkom testu firma zabezpečila podporu v podobe bezkontaktného vstupu do šatní a dopravu z areálu závodu a taktiež boli poučení o ďalších krokoch.
• Prevádzka závodu od pondelka naďalej prebieha za prísnych opatrení na prevenciu šírenia pandémie, zamestnanci zostávajú pracovať z domu, kde to povaha práce dovoľuje. Automobilka bude pokračovať v intenzívnej komunikácii so zamestnancami, ktorá je zameraná na predchádzanie pandémie, ako aj v kontrole dodržiavania prijatých opatrení.Zdroj: JLR