ZŠ Fatranská v Nitre: všetko o škole- história, fakty, fotogaléria, kontakt


Základná škola Fatranská je typická sídlisková škola, ktorú tvorí niekoľko pavilónov s uzavretým átriom, telocvične a jedáleň. Škola má vlastné futbalové ihrisko s atletickou dráhou a školskú záhradu. Areál školy má trávnatý povrch so stromovou a kvetinovou výsadbou, v ktorom sú začlenené dve asfaltové plochy. Na rekonštrukciu školy získalo mesto Nitra dotáciu z Európskej únie.

Rekonštrukcia školy: 5. Augusta 2009
Ukončenie prác: 5. Novembra 2009
Cena spolu: 1,89 milióna eur
Vykonané práce: zateplenie, výmena okien, rozvodov, podlahy, svietidlá, vykurovacie telesá a oprava strechy
Počet žiakov: 664
Počet tried: 32
Adresa: Fatranská 14, 949 01 Nitra
Riaditeľ školy: Mgr. Pavol Halák
Zástupca riaditeľa: I. st.: Mgr. Erika Kupková, II. st.: RNDr. Slavomíra Palková
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Telefónne číslo: 037/6586 045
Jedáleň: 037/7334 280

Študijný program:


Od 1. ročníka sa deti učia anglický jazyk, od 6. ročníka všetkým pribúda druhý cudzí jazyk s možnosťou vybrať si medzi ruštinou a nemčinou.

Zaradením dopravnej výchovy ako predmetu chceme nielen vychovať disciplinovaných a veci znalých účastníkov cestnej premávky, ale hlavne ochrániť deti pred nehodami, ktorých obeťami sa často z neznalosti, ľahostajnosti, nezodpovednosti a nepozornosti stávajú.

Regionálny dejepis
má za cieľ vychovať nielen hrdých Slovákov, ale svojmu rodisku oddaných Nitranov, ktorých patriotizmus nepramení iba z prázdnych naučených fráz, ale z poznania vlastnej minulosti.

A keďže naša Zem bije na poplach a žiada o pomoc, súčasťou nášho vzdelávacieho programu je environmentálna výchova, kde sa žiaci učia myslieť i konať tak, aby životné prostredie ochraňovali a zveľaďovali.

Diskusiu k projektu nájdete v našom diskusnom fóre (kliknite sem)

Webstránka školy: http://zsfatranskanr.sk/

Fotogaléria
7. marec 2010

15. november 2009