V obvode Nitre je spolu 95 obcí a miest. Pre 39 obcí, ktoré majú menej ako 600 voličov, budú hlasovacie lístky tlačiť na Obvodnom úrade v Nitre.

NITRA 29. októbra (SITA) - V sedemnástich obciach obvodu Nitra je meno budúceho starostu známe už teraz. O tento post sa v nich v komunálnych voľbách uchádza len jeden kandidát, väčšinou je to súčasný starosta. Ide o obce Čab, Klasov, Kolíňany, Machulince, Martin nad Žitavou, Neverice, Nitrianske Hrnčiarovce, Slepčany, Topoľčianky, Volkovce, Žikava, Paňa, Malý Cetín, Červený Hrádok, Čifáre, Dolné Lefantovce a Ľudovítová.

Ako agentúru SITA informoval zapisovateľ obvodnej volebnej komisie Milan Buffa, v obvode Nitre je spolu 95 miestnych samospráv vrátane troch miest – Nitry, Zlatých Moraviec a Vrábeľ. Pre 39 obcí, ktoré majú menej ako 600 voličov, budú hlasovacie lístky tlačiť na Obvodnom úrade v Nitre. Spolu vytlačia 16 150 hlasovacích lístkov na voľby starostu a rovnaký počet aj na voľby poslancov. Najmenej hlasovacích lístkov budú posielať do obcí Kapince a Ľudovítová – po 200 na starostov a po 200 na poslancov.

Kandidačné listiny na poslancov podalo v obvode Nitra 25 politických strán a 14 koalícií, z toho deväť dvojkoalícií a päť trojkoalícií. Obvodná volebná komisia v Nitre má päť členov, jej predsedníčkou je Drahomíra Rajčániová z obvodného úradu a podpredsedom je Juraj Buzinkai (Smer-SD).

Zdroj: (SITA, mp;mt), 201010290059