Profil kandidáta na primátora a poslanca

Róbert Švec - kandidát SHO (Slovenské Hnutie Obrody) na post primátora Nitry a na poslanca za volebný obvod Chrenová, Janíkovce ako občiansky kandidát.

Webstránka Róberta Šveca

Róbert Švec


Hlavou a srdcom…
Tézy volebného programu


Nitra je kolískou našej civilizácie, je mestom, v ktorom sa písali naše krásne a veľkolepé dejiny. Pred vyše 1 000 rokmi bolo naše mesto centrom všetkého podstatného, čo sa udialo na našom území. Nitra si zaslúži, aby bola opäť centrom nielen kultúry a turizmu, ale aj centrom, v ktorom sa kvalitne a bezpečne žije, centrom obnovenej duchovnej sily Slovákov. Nitra, mladé mesto
Rozvoj každého mesta súvisí s vytváraním podmienok pre zakladanie mladých rodín. Podporujeme výstavbu nových nájomných bytov pre mladé rodiny za zvýhodnené nájomné v prvých piatich rokoch nájmu. Vytvoríme zázemie pre novú mladú Nitru plnú detí.

Nitra, zdravé mesto
Šport je súčasťou moderného životného štýlu, preto podporujeme výstavbu skutočných cyklotrás, nielen maľovanie čiar na existujúce chodníky. Dajme našim ihriskám formou rekonštrukcie druhú šancu a zamestnajme deti športom.

Nitra, bezpečné mesto
Kriminalita sa nevyhýba ani nášmu mestu. Prevenciu kriminality a vandalizmu zabezpečia policajti, nie od stola, ale priamo v našich uliciach. Povedzme spolu nie drobným krádežiam na najrušnejšej križovatke v Nitre, pomaľovaným budovám, či obťažovaniu študentiek vracajúcich sa na internát z univerzít. Mestskú políciu musia občania vidieť častejšie v uliciach, a najmä v problémových lokalitách, ako je napríklad Mostná ulica. Táto ulica je v podvečerných a nočných hodinách, najmä v piatok a sobotu, veľmi problematickým miestom a občania sa jej radšej vyhýbajú. Budeme presadzovať zásadu: „Rovnaké práva, ale aj povinnosti pre všetkých.“ Toto musí platiť aj pre neprispôsobivých občanov nášho mesta.

Nitra, mesto pre dôstojný život
Naši dôchodcovia si zaslúžia dôstojný a plnohodnotný život. Preto budeme v spolupráci s neziskovými organizáciami hľadať a nachádzať riešenia pre naplnenie kvality života dôchodcov. Na prvom mieste je dôležitá domáca opatrovateľská služba, ktorá nevytrhne dôchodcu zo svojho domova. V prípade, ak táto forma opatery nie je realizovateľná, musíme poskytnúť dôchodcom možnosť umiestnenia v sociálnom zariadení, a s tým súvisí aj budovanie kvality služieb a sledovanie efektívnosti poskytovania sociálnych služieb.

Nitra, čisté mesto
Čistota a poriadok je vizitkou každého mesta. Napríklad, preplnené odpadkové koše sú problém, ktorý sa dá riešiť okamžite. Zaraďme spolu Nitru medzi najčistejšie mestá na Slovensku.

Nitra, transparentné mesto
Transparentné nakladanie s verejnými financiami a majetkom, ako aj šetrenie verejných zdrojov, považujeme za obzvlášť dôležité, a to nielen v čase hospodárskej krízy. Zavedieme elektronickú aukciu pri verejných súťažiach pri predaji majetku mesta. Informácií nie je nikdy dosť a primátor je tu pre občanov, preto zavedieme na webstránke mesta Nitry sekciu Pýtate sa a primátor odpovedá.

Nitra, funkčné mesto
Mesto Nitra je centrom najväčšieho okresu na Slovensku. Tomuto faktu však nezodpovedá autobusová ani železničná stanica v našom meste. Autobusová stanica nepotrebuje rekonštrukciu, ale Nitra potrebuje novú autobusovú stanicu hodnú 21. storočia.

Nitra, mesto pod Zoborom
Naše mesto je známe aj ako mesto pod Zoborom. V súčasnosti pôsobí Zobor ako nechcené dieťa nášho mesta. Vdýchneme život Zoboru a zatraktívnime ho pre desaťtisíce obyvateľov ako miesto na rekreáciu a oddych dobudovaním zničených posedov a celkovou revitalizáciou.

Chceš vedieť viac? Kontaktuj ma na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo na 0907 154 344.

>>>Profily ďaľších kandidátov na primátora<<<