V Sedlárovom volebnom programe je napríklad projekt Diamantové mestečko, čo je výstavba nízkoenergetických rodinných domov so zvýhodneným prenájmom pre občanov do 35 rokov, mladé rodiny a seniorov

NITRA 19. októbra (SITA) – Nezávislý kandidát na primátora Nitry Radúz Sedlár by chcel v prípade volebného víťazstva ročne vyčleniť z mestského rozpočtu pre občanov štyri milióny eur. Z týchto peňazí by chcel napríklad rozdávať 100-eurové príspevky pri narodení dieťaťa alebo 33-eurové príspevky pre dôchodcov na nákup liekov. Svoj program s názvom Sedem sŕdc pre Nitru dnes predstavil na tlačovej konferencii. Majiteľa detektívnej kancelárie a bezpečnostnej služby Sedlára v kandidatúre na primátora podporuje Strana patriotov, Strana demokratickej ľavice a 21 kandidátov na poslancov.

Jednotlivými bodmi jeho programu sú Hrdosť Nitre, Úcta matkám, Pozornosť deťom, Šanca mladým, Priestor schopným, Pomoc rodinám, Vďaka seniorom. Na každú z kapitol je určená presná suma peňazí, spolu štyri milióny eur. „Tieto peniaze v mestskom rozpočte sú, vhodným usporiadaním ich vieme dať do jednotlivých kapitol. Počítame, samozrejme, aj so šetrením, napríklad formou elektronických obstarávaní,“ povedal šéf programového tímu Ľubomír Martinka.

„Tieto peniaze v mestskom rozpočte sú, vhodným usporiadaním ich vieme dať do jednotlivých kapitol. Počítame, samozrejme, aj so šetrením, napríklad formou elektronických obstarávaní,“

V Sedlárovom volebnom programe je napríklad projekt Diamantové mestečko, čo je výstavba nízkoenergetických rodinných domov so zvýhodneným prenájmom pre občanov do 35 rokov, mladé rodiny a seniorov. Matky detí do šesť rokov by mali cestovať mestskou hromadnou dopravou zadarmo, využívať „taxi službu pre mamičky“, mať zadarmo vstup do mestského kúpeľa, kúpaliska, na verejné korčuľovanie a športové podujatia organizované športovými klubmi mesta. Takéto výhody by mali mať aj seniori od 65 rokov a ťažko zdravotne postihnutí občania. Obyvatelia nad 70 rokov by mali cestovať MHD zadarmo a platiť za odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu len polovicu, obyvatelia Nitry starší ako 75 rokov by za túto službu už platiť nemali. Sedlár by tiež chcel ponúknuť príležitosť občanom zarobiť si za 100 hodín práce pre mesto 500 eur. Študenti vysokých škôl s trvalým pobytom v Nitre by zas mali za 20 hodín odpracovanej práce pre mesto počas letných prázdnin dostať 150 eur. Rodinám by chcel z mestského rozpočtu prispievať mesačne na desiatu pre žiakov 1. - 4. ročníka základnej školy piatimi eurami. Všetky opatrenia by sa týkali len obyvateľov s trvalým pobytom v Nitre, čím chce Sedlár zvýšiť počet obyvateľov mesta.

Zdroj: (SITA, mp;mt), 201010190214, fotografia: Patriot.sk