Voličov chce opäť osloviť aj populárnymi opatreniami, ako sú príspevky pre novorodencov a seniorov, ktoré zaviedol počas tohto volebného obdobia. Uvažuje aj nad poskytnutím MHD zadarmo pre dôchodcov nad 70 rokov.

NITRA 30. septembra (SITA) – Výstavba lanovky na Zobor, aquaparku, multifunkčnej haly či podpora výstavby mestskej elektrárne na báze paroplynu, to sú niektoré z priorít volebného programu súčasného primátora Jozefa Dvonča, ktorý bude opäť kandidovať v novembrových komunálnych voľbách. Člen Smeru-SD Dvonč zatiaľ môže počítať s podporou Smeru-SD, KDH, SNS a Strany zelených. Pri výstavbe lanovky, aquaparku a spoločensko-športovej haly počíta s participáciou súkromného sektora. „Budeme postupovať podľa pravidiel verejno-súkromného partnerstva. Dali sme schváliť zámer v zastupiteľstve, na základe čoho teraz môžeme vypísať výzvy na spoluinvestorov a tvorbu štúdií realizovateľnosti,“ povedal pre agentúru SITA Dvonč a dodal, že v súčasnosti sa pracuje na podmienkach výziev.

Lanovka na vrch Zobor s dĺžkou 1,3 kilometra v Nitre nepremáva od roku 1994, tento rok ju demontovala súkromná firma. Radnica už vypísala dve verejné súťaže na spoluinvestora. Do prvej sa neprihlásil nikto, do druhej len jeden záujemca, ktorého ponuku odmietla ako nevýhodnú.

Ja netvrdím, že lanovka v najbližších štyroch rokoch bude, ale budeme robiť všetko pre to, aby sa tak stalo a aby sme našli spoluinvestora. Jednoduchšia situácia sa mi zdá pri výstavbe multifunkčnej haly alebo dostavbe futbalového štadióna, pretože tam mesto má čo ponúknuť

Voličov chce opäť osloviť aj populárnymi opatreniami, ako sú príspevky pre novorodencov a seniorov, ktoré zaviedli počas tohto volebného obdobia. „Uvažujeme aj nad tým, že by sme poskytli mestskú autobusovú dopravu dôchodcom nad 70 rokov zadarmo,“ dodal primátor. Jeho ďalšou prioritou bude zavedenie integrovaného systému dopravy, na tom sa však najprv mesto musí dohodnúť s krajom. Viac pozornosti chce venovať parkovaniu na sídliskách, rozpracované sú projekty na výstavbu parkovacích domov.

Dokončiť chce všetky projekty z Európskej únie. „Zostane nám zrejme rozpracovaný útulok pre bezdomovcov, mali by sme dobudovať informačný systém v rámci celého mesta a Mestskú kartu. Pre budúci rok nám zostane ešte rekonštrukcia Základnej školy Topoľová a budeme musieť riešiť telocvične,“ povedal primátor. Dokončiť treba aj územné plány kasární pod Zoborom a novej mestskej časti Párovské Lúky. Vo volebnom programe bude mať aj opravu miestnych komunikácií, budovanie cyklotrás, riešenie odpadového hospodárstva a doriešenie skeletu City Parku v Brezovom háji. „Asi by sme mali venovať viac pozornosti pešej zóne aj v súvislosti s možnosťou jej predĺženia po hlavnú križovatku, ale aj v súvislosti s koncepciou cestovného ruchu,“ uviedol Dvonč.

Zdroj: (SITA, mp;bl), 201009300113