Ďalší kandidát na primátora Viliam Mokráň (Kresťanská ľudová strana) sa kandidatúry vzdal

NITRA 14. októbra (SITA) – O post primátora Nitry sa bude v novembrových komunálnych voľbách nakoniec uchádzať 10 kandidátov. Mestská volebná komisia nezaregistrovala pre nesplnenie kritérií nezávislého kandidáta Viliama Dudáša. Ďalší kandidát Viliam Mokráň (Kresťanská ľudová strana) sa kandidatúry vzdal. O priazeň voličov sa teda budú uchádzať súčasný primátor Jozef Dvonč (Smer-SD – KDH – SNS - Strana zelených), lekár Jozef Weber (SDKÚ-DS – SaS – OKS), mestská a krajská poslankyňa Lýdia Forrová (ĽS-HZDS), dôchodca Cyril Ivan (Združenie robotníkov Slovenska), Peter Kováč (Ľudová strana Naše Slovensko) a nezávislí kandidáti Radúz Sedlár, exprimátor Ferdinand Vítek, predseda Slovenského hnutia obrody Róbert Švec, Ján Lohyňa a Mário Dinga.

Mestská volebná komisia nezaregistrovala jedného nezávislého kandidáta na poslanca. O 31 poslaneckých kresiel v mestskom zastupiteľstve sa bude v siedmich volebných obvodoch uchádzať 188 kandidátov, z toho 156 nominovali politické strany a 32 je nezávislých. V Nitre sa sformovali dve koalície: Smer-SD – KDH – SNS a SDKÚ-DS – OKS – SaS. Okrem toho svojich kandidátov na poslancov stavia do volieb 16 politických subjektov – ĽS-HZDS, SDĽ, Sloboda a solidarita, Most-Híd, Strana občianskej solidarity, Slovenská ľudová strana, SMK, Strana Patriotov, Agrárna strana vidieka, Ľudová strana Naše Slovensko, Združenie robotníkov Slovenska, Strana zelených, Zjednotená Slovenská národná strana, Konzervatívna strana Slovenska, Úsvit, AZEN.

V posledných komunálnych voľbách v roku 2006 sa o post primátora Nitry uchádzalo 13 kandidátov a poslancami chcelo byť 193 Nitranov.

Zdroj: (SITA, mp;mt), 201010140231