Cestujúci v nej budú mať všetko potrebné na jednom mieste – od kúpy cestovných lístkov až po informáciu o prípadnom meškaní spojov.

So zmenou nového dopravcu prichádza do Nitry aj nová kultúra cestovania a moderné spôsoby platby. Okrem novších a bezpečnejších dopravných kariet budú mať cestujúci možnosť platiť bankovou kartou alebo mobilnou aplikáciou s názvom BUS Nitra, ktorá je už dnes dostupná na stiahnutie cez:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.telmax.mhdnitra.app
App Store: https://apps.apple.com/sk/app/bus-nitra/id1598792161

„Cestujúci si aplikáciu bezplatne stiahnu do svojho telefónu. Všetko potrebné k cestovaniu tak budú mať na jednom mieste a vždy poruke. Klasickú dopravnú kartu tak väčšina už vôbec nebude potrebovať,“ hovorí primátor Nitry Marek Hattas.

V mobilnej aplikácii bude od januára možné zakúpiť si krátkodobé lístky na hodinu, jeden deň, tri dni alebo týždeň. Ponúkne vyhľadávanie spojov a najbližšie odchody autobusov, ako aj informácie o prípadných meškaniach spojov.

Aplikácia sa môže stať aj nosičom virtuálnej karty, prostredníctvom ktorej bude možné pristupovať do e-shopu a možnosti jej využitia budú ešte väčšie. „Cestujúci získa prístup k správe a nákupu jeho predplatných lístkov a bude si môcť aj nabíjať kredit, z ktorého si následne zakúpi krátkodobé lístky bez nutnosti zadávania údajov bankovej karty,“ hovorí Igor Ferenczy zo spoločnosti Transdev.

Dopravca upozorňujeme, že cestujúci bude mať možnosť v jednom čase využívať len jeden typ karty, na ktorom bude mať cestovné. „Ak sa napr. preukazujete dopravnou kartou a rozhodnete sa pre preukazovanie bankovou kartou, vaša dopravná karta bude zrušená. Ak sa preukazujete bankovou kartou a rozhodnete sa prejsť na virtuálnu kartu v mobile, previazanie účtu na bankovú kartu bude zrušené,“ vysvetľuje Ferenczy.

V súčasnosti je v aplikácii možné založiť virtuálnu kartu a kúpiť predplatný cestovný lístok na mesiac, štvrťrok, polrok alebo rok. Je k tomu potrebná jednoduchá registrácia.

Ďalšie pripravené funkcionality – kúpa jednorazových lístkov, cestovný poriadok a informácie o prípadnom meškaní spojov – budú prístupné až po začatí premávky 1. januára 2022.Zdroj: Lenka Mareková, Odbor komunikácie a propagácie, MsÚ Nitra