Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opraví most na R1 za Nitrou pri obci Lehota (km 37,650). Motoristov tak čakajú dopravné obmedzenia.

S prácami sa začne vo štvrtok 9. mája 2019. Od 7. mája (utorok) 9.00 hod. do 8. septembra 2019 (nedeľa) do 12.00 hod. bude čiastočne uzavretý ľavý jazdný pás (smer Trnava) rýchlostnej cesty R1. NDS bude v úseku lepiť vodorovné oranžové značenie a osádzať dočasné dopravné značky.

Počas opravy bude doprava pred mostom PRESMEROVANÁ z ľavého jazdného pásu cez stredný deliaci pás do pravého jazdného pásu, kde bude vedená obojsmerne v troch jazdných pruhoch (jeden v smere do Trnavy a dva v smere do Nitry). Za mostom sa vráti späť cez stredný deliaci pás do ľavého jazdného pásu.

"Na moste zatiaľ rozsiahlejšia oprava realizovaná nebola, vykonávaná bola pravidelná stavebná údržba. V rámci opravy mosta bude zrealizovaná komplexná výmena mostného zvršku (zábradlie, zvodidlá, vozovka, rímsy, vyrovnávací betón), výmena mostných záverov, zhotovenie nových (obnovených) bezdilatačných spojení medzi piliermi, sanácia pohľadových častí nosnej konštrukcie a častí spodnej stavby," odpovedala NDS na moju otázku o konkretizovaní prác.

V roku 2013 pribudli na tomto moste "nad Lehotou" protihlukové steny.Zdroj: Nitralive.sk, NDS