Spojená škola na Slančíkovej ulici v Nitre buduje vo svojom areáli spolu s Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK) atletický ovál. Práce začali minulý rok, potom sa zatavili. Na fotografiách nižšie je možné vidieť aktuálny stav zámeru. V máji 2021 bola podaná zmena územného rozhodnutia. Nasledovať bude stavebné konanie.

V ďalších etapách by mali k oválu pribudnúť aj športová hala a zimný štadión. Tieto by mali hlavne slúžiť pre mládež a športové talenty. Zámer schválili poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja dňa 24. júna 2019, výstavbu certifikovanej tartanovej dráhy schválili v máji 2020.

Vláda Slovenskej republiky vyčlenila pre potreby Slovenského atletického zväzu sumu 5-miliónov eur. Z tejto sumy odsúhlasil zväz 250-tisíc eur pre Spojenú školu a NSK na výstavbu oválu. Ovál bude mať 400m a 6 dráh v ovále, 8 dráh pre šprint. Súčasťou bude plocha pre skok do diaľky a trojskok, hod diskom a kladivom, hod oštepom a kriketovou loptičkou, skok o žrdi, vrh guľou, sektor pre skok do výšky a vodnú priekopu. Celkové náklady predstavujú sumu 460-tisíc eur.

Na Spojenej škole vyrastie nový atletický ovál, do budúcna aj športové haly


Vizualizácia

Na Spojenej škole vyrastie nový atletický ovál, do budúcna aj športové halyZdroj: Nitralive.sk, foto Nitralive.sk, vizualizácia FB: Poslanci pre Nitru, atletika.sk