NITRA 16.februára 2008 - V Nitre na Klokočine dnes otvorili novú športovú halu, ktorá nesie názov Mestská Športová Hala.


Ľudia čakali vonku pred halou už hodinu pred otvorením. Príchodom osobností politického života sa o 15:00 sa otvorili brány tohto nového stánku športu v Nitre. Vo vchode vznikla tlačenica, ktorá trvala vďaka veľkosti haly len pár minút. Kapacita Hala má kapacitu na sedenie 1500 sedadiel, ale dnu sa zmestí až 2500 ľudí pridaním stoličiek. Tribúny sa zaplnili takmer doplna. Na malom pódiu zabávali návštevníkov účastníci Superstar Michal Chrenko a Robo Šimko. Po príhovore si politické i športové osobnosti ako minister vnútra Róbert Kaliňák, bývalý futbalista Ľubomír Moravčík či primátor Nitry Jozef Dvonč zahrali priateľské futbalové stretnutie. Premiér Fico sa z dôvodu choroby na otvorení haly nezúčastnil. O 17:00 program zavŕšil futbalový turnaj dorastencov.

Fakty o hale:

Náklady na výstavbu: 207 miliónov

Kapacita: 1500 sedadiel

Plocha haly: 12 000m2

Vybavenie haly: kaviareň, šatne, press centrum, VIP priestory, viacúčelová sála pre kongresy a iné spoločenské akcie, pribudnú 2 squashové dvorce, kancelárie, výťah

Najbližšie sa 25.februára v hale koná veľká šou basketbalového tímu Harlem Globetrotters.

Fotogaléria:

Tlačenica ako keby niečo zadarmo dávali Smile

Ukážka kultúrnosti niektorých ľudí Frown

Pre zväčšený panoramatický obrázok kliknite SEM

Pre zväčšený panoramatický obrázok kliknite SEM

Videogaléria:

Futbalové mužstvá nastúpené

Zábery z tribúny

Okolie haly

-m-