NITRA 15. mája 2009 -
Predajná plocha sa zväčšila na 24-tisíc m2, nájomcovia pribúdajú postupne


[15.5.2009, eTREND / Martin Rojko]

Rozšírená časť nákupného centra Centro Nitra dnes otvára. Investorská firma Zeon, za ktorou stojí developerská spoločnosť Discovery Group (opäť spolu s fondom RREEF patriacim do skupiny Deutsche Bank), vložila do výstavby sedemtisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy zhruba 16,6 mil. €.

Pribudnúť má 35 obchodných prevádzok, z toho dve reštaurácie, pizzéria, štyri fastfoody, viacero módnych obchodov, predajca obuvi Baťa a športu Exisport, lekáreň či pošta. Parkovacie kapacity sa rozšírili o 102 miest na 832, na streche pribudla aj autoumyváreň.

No nájomcovia sa šak do nových priestorov neponáhľajú. „Podarilo sa nám obsadiť všetky priestory, situácia však nebola jednoduchá. Potenciál nájomcov zasiahla hospodárska kríza, obchodníci majú problém získať finančného partnera,“ uviedol pre agentúru TASR riaditeľ centra Marián Petrík.

Svoje prevádzky preto otvára v týchto dňoch len zhruba štvrtina predajcov, ďalšie by mali pribúdať od jesene. „Ak obchody s textilom neotvoria teraz, v letných mesiacoch sa im to už neoplatí. Otvoria až po letných výpredajoch,“ cituje agentúra.

Existujúca konkurencia v Nitre vraj postavenie Centra výrazne neohrozila. „Máme rozdielnu klientelu a zameranie, nijako priamo si nekonkurujeme. Situácia sa zmení na jeseň otvorením Mlynov, ktoré budú približne na rovnakej úrovni ako my,“ tvrdí M. Petrík.

Centro Nitra otvorilo brány v roku 2006, kde na ploche 17 300 m2 pôsobilo 70 prevádzok. K hlavným nájomcom patrí hypermarket Hypernova, značky Datart, Reserved, Humanic, Kenvelo, Tommy Hilfiger, Nike či Adidas.

Zdroj: etrend, Rozšírené Centro dnes otvára

Foto: NitraLive!

Vizualizácia: Les Architectes CVZ