Projekt výstavby bytov na Popradskej ulici na Klokočine je pozastavený

V Nitre sa ešte začiatkom leta minulého roka (2009) rozbehol predaj ďalšieho obytného projektu. Na okraji sídliska Klokočina pri Popradskej ulici mali vlani na jeseň rozostavať polyfunkčný komplex Blog so 75 bytmi a obchodnými priestormi. V súčasnosti je však projekt podľa informácií TRENDreality.sk pozastavený, najmä kvôli nepriaznivej situácii na trhu. Za investorskou firmou BI Invest stojí trojica miestnych podnikateľov.

Projekt sa skladá z troch bytových domov rozličnej výšky. Bytový dom A by mal mať 6 podlaží plus jedno ustúpené, dom B 4+1 podlažie a dom C štyri podlažia. Prízemie a suterén bude poskytovať priestory pre obchody a služby. Počíta sa aj s parkovacím domom a detským ihriskom vo vnútri bloku.

Začiatok výstavby je naplánovaný na rok 2018.Ceny menších bytov so štandardným vybavením, v ktorom je napríklad aj kuchynská linka s elektrickým sporákom, sa pohybujú od 1 300 do 1 450 eur/m2 s DPH, pri holobyte sú ceny zvyčajne o 75 eur/m2 nižšie. Ceny väčších bytov klesajú až k tisíc eurám za štvorcový meter pri štandardnom vybavení, v prípade holobytu aj pod túto hranicu.

Podľa oficiálnej webstránky projektu je zarezervovaných niekoľko bytov. Výstavbu chystanej bytovky plánovali rozbehnúť na vlaňajšiu jeseň s plánovaným dokončením v novembri 2010. Aktuálne termíny sú zatiaľ neznáme.

Developerom projektu je nitrianska firma BI Invest, v ktorej sa spojili traja miestni podnikatelia najmä z odvetvia stavebníctva a obchodu so stavebninami. Polovičný podiel patrí Norbertovi Bödörovi.

Projekt Blog nájdete na našej stránke v sekcii Výstavba (kliknite sem)

Zdroj:
eTrend.sk, http://reality.etrend.sk/byvanie/blog-planuju-v-nitre.html