Krízový štáb na Okresnom úrade v Nitre dnes prijal rozhodnutie, že od soboty prechádza celý okres Nitra do červenej zóny. Takýto postup odporučil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre po vyhodnotení aktuálnej epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Za štvrtok 10. septembra pribudlo v okrese Nitra deväť pozitívne testovaných na Covid-19, avšak celkový počet infikovaných dosiahol v Nitre číslo 203 a v celom okrese 434. Informoval nás hovorca Nitry Tomáš Holúbek. Mesto zverejnilo informácie na svojej webstránke

Na dnešnom zasadnutí krízového štábu na Okresnom úrade v Nitre padlo preto rozhodnutie, že sa od 12. septembra zapína červený semafor. Takýto postup odporučil Regionálny úrad verejného zdravia so sídlom v Nitre. Jeho pracovníci vyhodnotili epidemiologickú situáciu a zaradili celý okres do červenej zóny.

Hygienici pripravujú manuál ako postupovať v aktuálnej situácii. Budú v ňom zhrnuté a nariadené opatrenia, ktoré musia od 12. septembra dodržiavať právnické a fyzické osoby, podnikatelia, usporiadatelia kultúrnych podujatí a športových akcií.

"Zakázané bude usporadúvať hromadné športové, kultúrne, spoločenské či iné podujatia v exteriéroch v jednom okamihu v počte nad 500 osôb, alebo v interiéroch v jednom okamihu v počte nad 250 osôb. Výnimkou z počtov je preukázanie sa účastníkov o negatívnom teste na Covid-19. Ten však nesmie byť starší ako 12 hodín. Od soboty 12. septembra platí zákaz usporadúvať hromadné športové, kultúrne spoločenské podujatia od 23. do 6. hodiny nasledujúceho dňa. Jedinou výnimkou je svadba alebo pohrebný obrad s maximálnym počtom 150 zúčastnených osôb", uvádza mesto na svojej webstránke.

Červený semafor bude v Nitre a okolí svietiť do konca septembra.Zdroj: Mesto Nitra