Niektoré linky mestskej autobusovej dopravy v Nitre budú zabezpečovať vodiči z Ukrajiny. Prvých sedem z nich je od dnešného dňa v zácviku pod dozorom skúseného vodiča – kolegu z ARRIVA NITRA. Všetci úspešne absolvovali vstupné lekárske prehliadky, psychotesty a získali kvalifikačnú kartu vodiča. V rámci zaškoľovania prešli aj jazykovým kurzom. V nasledujúcich týždňoch sa do poskytovania služieb pre cestujúcich v Nitre zapoja aj ďalší ukrajinskí vodiči.

Spoločnosť ARRIVA reagovala zamestnaním vodičov z Ukrajiny na celoslovenský problém nedostatku záujemcov o túto pracovnú pozíciu. "Nakoľko je na Slovensku a v ďalších krajinách Európskej únie nedostatok vodičov, hľadali sme aj v krajinách mimo EÚ. Naši kolegovia osobne navštívili Ukrajinu a vybrali 36 kandidátov s potrebnými oprávneniami. Všetci vodiči z Ukrajiny už predtým pracovali na tejto pozícii v Kyjeve alebo v mestách, odkiaľ prišli. Teší nás, že od dnešného dňa sú súčasťou nášho tímu v spoločnosti ARRIVA NITRA. Získali všetky požadované povolenia, prešli potrebnými školeniami a testami," povedal Juraj Kusy, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA NITRA.

Priemerný vek nových kolegov z Ukrajiny je 43 rokov, pričom najstarší má 54 rokov. Spoločne budú voziť cestujúcich na linkách nitrianskej MHD. "V rámci zaškoľovania prešli vodiči aj jazykovým kurzom. Momentálne sa pod vedením lektora intenzívne pripravujú na najdôležitejšiu komunikáciu s cestujúcimi. Aj touto cestou prosíme Nitranov a návštevníkov Nitry o trpezlivosť a zhovievavosť. Noví kolegovia z Ukrajiny i my sa budeme usilovať o čo najlepšie zabezpečenie dopravy v meste," doplnil J. Kusy.


Noví kolegovia z ARRIVA Nitra, vľavo skúsený vodič zaúčajúci nového kolegu z Ukrajiny (vpravo)

Arriva NitraZdroj: Arriva