Nitra, 3. november 2007: Prehľad výstavby nákupných centier v Nitre


V Nitre má vyrásť 6 nákupno-spoločenských centier.

Do roku 2009 bude stáť v Nitre minimálne 6 nákupno-spoločenských centier, ktoré vytvoria zhruba 2000 pracovných miest. Dve sú už v prevádzke a ďalšie tri vo výstavbe.

Prvým bolo v apríli postavené Centro Nitra. Na výstavbe sa podieľali Developerská spoločnosť Discovery Group v spolupráci s investičným fondom Deutsche Bank a celková výška nákladov na výstavbu bola približne 1 miliarda Sk. Centro Nitra sa rozprestiera na ploche 19 000 m2, nachádza sa tu 65 prevádzok (butiky, obchody, a iné.). V druhej etape výstavby Centra Nitra pribudne ďalších 30 prevádzok reštaurácii a fast foodov. Výška investícii sa zvýši o pol miliardy Sk.

Druhým bolo v novembri minulého roka postavené zábavno-obchodné centrum MAX. Na jeho výstavbe sa podieľali Developerská spoločnosť EuroMAX Slovakia v spolupráci s dcérskou spoločnosťou koncernu Commercial Finance Real Estate a výška nákladov na výstavbu dosiahla 800 miliónov Sk. Plocha MAX-u predstavuje 17 000m2, nachádza sa tu vyše 100 obchodných prevádzok a súčasťou je aj multikino Cinemax so štyrmi kinosálalmi, gastrozóna i kasíno.

Na jeseň 2009 plánuje člen skupiny IN, Invest IN, otvoriť v centre mesta polyfunkčný objekt Galéria Mlyny, a.s.. Náklady ja jeho výstavbu budú približne 2 miliardy Sk.  Bude sa rozprestierať na celkovej ploche 25 000m2 a nachádzať sa tu budú okrem reštaurácii a obchodov aj fitness centrá, bowling a iné zábavno-spoločenské miesta. Súčasťou bude aj 10 poschodová administratívna budova.

Približne v rovnakom čase by mal byť postavený aj nákupno-spoločenský a športový park City Park, ktorý sa stavia v Brezovom háji v Nitre. Na jeho výstavbe sa podieľa investičná spoločnosť Euro City Park a investícia dosiahne 1,7 miliardy Sk. Jeho plocha bude 27 000m2 beachvolejbal, skateboarding, pétanq, U-rampa a lezecká stena. a okrem reštaurácii a obchodov tu budú aj klimatizované kinosály s priestorovým ozvučením a športovo-zábavné centrum, ktorého súčasťou bude bowlingová dráha, squash, klzisko, biliard, fitness centrum s wellness oázou. V jeho areály vzniknú aj priestory pre tenis, streetball. CITYPARK JE POZASTAVENÝ!!!

Na jar 2008 bolo otvorené obchodné centrum  Family Center na sídlisku Klokočina. Na jeho výstavbe sa podieľa spoločnosť Agoria Holding, s.r.o., ktorej podielnikom je rakúska Real Holding GmbH. Investícia dosiahne 80 miliónov Sk. A o rok neskôr by na Klokočine malo vzniknúť ďalšie obchodné centrum s približne 20 obchodnými jednotkami s názvom City Center. Výstavbu tohto centra financuje REDEVCO rakúska spoločnosť za spoločného projektu Alfa Development Slovensko a Delta Gruppe Rakúsko, výška nákladov sa pohybuje okolo 300 miliónov Sk.

Spoločnosť Tesco rozšírilo svoj hypermarket najprv o predajňu s nábytkom ASKO a neskôr v roku 2008 pribudla nákupná Galéria Tesco s viac ako 50 obchodmi.