Koncom roka 2018 oznámila spoločnosť Nitra Invest, s.r.o. zámer výstavby Pantera Business District, ktorého súčasťou mala byť aj nákupná zóna Pantera Retail park a Hornbach. Na už neaktuálnych vizualizáciách je zobrazený Decathlon, Billa, Asko, DM a ďalšie.

Vo výstavbe je zatiaľ len predajňa Hornbach, otvorenie je naplánované na február 2022. Decathlon otvorí predajňu v OD Tesco.

Spoločnosť Hornbach odkúpila vyše 3,3 hektára pozemkov v komerčnej zóne Pantera Business District zameranej najmä na maloobchod, služby a širšiu vybavenosť. Zóna sa rozprestiera na približne 30 hektárovom páse medzi rýchlostnou cestou R1A (severný obchvat Nitry) a Strategickým parkom Nitra-Sever (Jaguar Land Rover, Foxconn, Marel, a ďalší). "Vo vysokom štádiu pripravenosti je aj Retail Park s väčším množstvom nájomcov. Po odznení pandemickej situácie a stabilizácii v maloobchode bude Nitra Invest v tomto zámere pokračovať. Pribudne aj čerpacia stanica a vysoko kapacitné umývacie linky osobných a nákladných aút, ako aj prevádzka rýchleho občerstvenia", informoval portál Nitralive pán Ščurka zo spločnosti Nitra Invest.

Okrem týchto projektov v súčasnosti ešte zostáva dostupných približne 15 hektárov pripravených na ďalší rozvoj v tejto zóne.Zdroj: Nitralive.sk