Závod Jaguar Land Rover v Nitre bude väčší ako predstavený prvotný zámer. Rozšírená bude hala Material Planning & Logistics (MP&L), ktorá sa zväčší z 200m x 320 m na 335 m x 225 m a súčasne dôjde aj k dostavbe ďalšieho stavebného objektu montáže batériových modulov (Powertrain) s rozmermi približne 320 m x 150 m, ktorý bude slúžiť na montáž batériových modulov/batérií.

Túto správu dnes priniesol portál eTREND.sk, podľa ktorého je pravdepodobné, že sa v Nitre budú vyrábať aj hybridy, alebo elektromobily.

Zámer rozšírenia predložila spoločnosť Jaguar Land Rover na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Celý dokument nájdete na webstránke enviroportal.sk.

Rozšírenie haly MP&L je plánované za účelom zabezpečenia výroby 150 000 vozidiel a finálneho rozšírenia pre 300 000 vozidiel ročne, teda kapacity výroby, ktorá bola ohlásená už pri podaní zámeru “AUTOMOTIVE NITRA PROJECT – FÁZA 2."

Počet zamestnancov by sa mal tiež zvýšiť z 4000 na 6000 osôb.


Znázornenie rozšírenia závodu + vizualizácia

Jaguar Land Rover Nitra - rozšírenie Jaguar Land Rover Nitra - rozšírenie, vizualizáciaZdroj: eTREND.sk, enviroportal.sk, zámer Rozšírenie Material Planning and Logistics a dobudovanie POWERTRAIN