Od 11. decembra 2022 (nedeľa) začína platiť nový grafikon ŽSR. Z tohto dôvodu prichádza k zmene cestovných poriadkov aj v MHD Nitra ?

Zmena sa týka liniek 9, 14, 24, 26 a 99. Kompletný prehľad nájdete na na tomto odkaze


Zmeny vo vlakovej preprave + nový grafikon platný od 11.12.2022

? Linka Nové Zámky – Nitra – Topoľčany – Prievidza (trať 140)

Zavedenie 14 párov priamych vlakov Nové Zámky – Nitra – Trnava kategórie Os a REX.

✅ Na úseku Nitra – Nové Zámky bude zvýšený rozsah dopravy na 16 párov vlakov:
oproti súčasnému cestovnému poriadku bude pridaný jeden pár vlakov pre študentov.
✅ Na úseku Nitra – Topoľčany bude zvýšený rozsah dopravy na 14 párov vlakov. Denné 2-hodinové rozloženie vlakov bude v čase dopravnej špičky zahustené v pracovné dni do hodinových intervalov.
✅ V ŽST Nitra ostávajú zachované prípoje na smery Nové Zámky, Topoľčany a Trnava. Všetky regionálne vlaky budú na tejto linke obsluhované modernými motorovými jednotkami.


? Linka Nitra – Hlohovec – Leopoldov – (Trnava) (trať 141)

✅ Zostane zachovaný súčasný celodenný hodinový systém vedenia vlakov kategórie Os a REX, denne v taktovom režime medzi Trnavou a Nitrou. Tieto vlaky budú predĺžené do/z Nových Zámkov a cestujúci budú môcť cestovať bez prestupu v stanici Nitra.
✅ V ŽST Leopoldov budú od regionálnych vlakov prestupné nadväznosti na linky diaľkovej dopravy Bratislava – Trenčín – Žilina.
✅ Všetky regionálne vlaky budú na tejto linke obsluhované modernými motorovými jednotkami.


ŽSR cestovný poriadok trať 140 od 11.12.2022 by Nitralive.sk on ScribdŽSR cestovný poriadok trať 140 od 11.12.2022 by Nitralive.sk on ScribdZdroj: Nitralive.sk, Transdev.sk, ZSR.sk