Národná diaľničná spoločnosť začala 8. apríla 2015 s osádzaním nových zvodidiel na diaľniciach a rýchlostných cestách. Nitry sa týka výmena zvodidiel na R1 medzi Trnavou a Nitrou. Koniec prác je naplánovaný do 31. októbra 2015.

Počas realizácie stavebných prác bude nutné znížiť maximálnu povolenú rýchlosť na úsekoch, kde sa práve zvodidlá budú osádzať, na 80 km/hod. Na úsekoch rýchlostnej cesty R1 budú pri prácach zúžené jazdné pruhy do jedného.

Obmedzenia

Od pondelka do štvrtka bude v prípade prác v strednom deliacom páse sprístupnený pre motoristov jeden pruh v smere do Trnavy a do Nitry. Do soboty do 12:00 hod. sa v smere do Nitry, príp. Zvolena sprístupnia dva pruhy a naopak, od soboty do pondelka do 12:00 hod. sa dva pruhy sprístupnia v smere do Trnavy, príp. Žiaru nad Hronom.

Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila verejnú súťaž na zvýšenie bezpečnosti dopravy v úseku R1 Trnava - Nitra v dĺžke 38,2 kilometra (km) a R1A (Severný obchvat Nitry) v dĺžke 6,6 km minulý rok. Ide o výmenu poškodených a nevyhovujúcich zvodidiel za oceľové/betónové na krajnici a v deliacom páse. Náklady predstavujú sumu 19,683 mil. eur bez DPH. Modernizáciou prešli minulý rok aj odpočívadlá pri Veľkom Záluží v oboch smeroch.

Fotogaléria - osádzanie zvodidiel na R1 pred Nitrou

R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava Nitra
R1 Trnava NitraZdroj: Nitralive.sk, NDS