Zmenu dopravy pri ZŠ Nábrežie mládeže si vyžiadali občania

Požiadavka na riešenie prišla zo strany obyvateľov bývajúcich v prilahlých bytových domoch Nábrežie mládeže 13 až 27

Dňa 27. januára sme Vás informovali o zmene organizácie dopravy pri ZŠ Nábrežie mládeže. Súčasťou zmien bolo otočenie "jednosmerky" na Lomnickej ulici, ktorá pôvodne viedla od križovatky s ulicou Nábrežie mládeže popri ZŠ Nábrežie mládeže smerom k materskej škôlke. Po novom je zjednosmernený úsek od výjazdu z areálu ZŠ po križovatku s Nábrežie mládeže.

Informovali sme sa na Mestskom úrade v Nitre o iniciátorovi týchto zmien. Ako nás oboznámil referent pre dopravu pán Ján Pánsky, úrad sa riešením situácie zaoberal už v minulosti. Požiadavka na riešenie prišla zo strany obyvateľov bývajúcich v prilahlých bytových domoch Nábrežie mládeže 13 až 27. Na stretnutia s občanmi bol prizvaný aj dopravný inžinier z Okresného dopravného inšpektorátu v Nitre. Riešenie tohto problému bolo podporované aj Výborom mestskej časti Chrenová, Janíkovce. Pre zmenu organizácie dopravy bol spracovaný projekt osadenie dopravného značenia, ktorý zabezpečil mestský úrad.

Neprimeraná jazda a parkovanie náštevníkov školy

Argumentom podporujúcim zmenu bolo okrem neprimeranej jazdy vodičov privážajúcich a odvážajúcich deti zo školy, parkovanie pod bytovkami (pozn.redakcie: parkovanie na zeleni) aj parkovanie návštev na Okresnom dopravnom inšpektoráte. Z tohto dôvodu sa pristúpilo k zmene organizácie dopravy. Mesto vyhovelo aj rodičom, ktorí privážajú deti do školy, aby sa mohli bezpečne vrátiť naspäť na Nábrežie mládeže a nemuseli jazdiť až na Chrenovskú, prípadne Tr. A. Hlinku. Rovnako je dôležité spomenúť aj fakt, že obytné domy sa nachádzajú z hľadiska dopravy v obytnej zóne, kde platia prísnejšie pravidlá týkajúce sa cestnej premávky.

V minulosti nebolo takéto riešenie odsúhlasené Okresným dopravným inšpektorátom v Nitre

Ako nás ďalej informoval Ján Pánsky, "v minulosti nebolo takéto riešenie odsúhlasené Okresným dopravným inšpektorátom v Nitre, ich argument bol, že sa vytvorí nový kolízny bod v mieste napojenia sa na Nábrežie mládeže (vytvorí sa križovatka s novou organizáciou dopravy). S týmto argumentom sme sa nestotožnili. Je pravda, že tam vznikne nový kolízny bod, ale na tejto križovatke sú dostatočné rozhľadové pomery na obe strany a pri rešpektovaní dopravného značenia nemôže dôjsť k dopravným kolíziám. Zmena organizácie dopravy priniesla spokojnosť občanov v obytných domoch, možnosť rodičov žiakov opätovné vrátenie sa na Nábrežie mládeže."


K škole sa dá dostať cestou vedúcou vpravo od jednosmerky, výjazd je späť na ulicu Nábrežie mládeže

ZŠ Nábrežie mládeže - zmena dopravy


Ako jazdiť po novom + chaos a ignorovanie značky zákaz vjazdu


FotogalériaZdroj: Nitralive.sk, MsÚ NitraKomentáre  

0 # Mikimajky 2015-02-04 18:12
"pri rešpektovaní dopravného značenia nemôže dôjsť k dopravným kolíziám"
Keď sa nerešpektovalo predtým teraz sa už bude? :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Smejko 2015-02-04 19:22
Dôvody zmeny ???
1. parkovanie návštev dopravného inšpektorátu - ktorý mimochodom niekoľko rokov sídli na Piaristickej. :-)
2. neprimeraná jazda vodičov privážajúcich a odvážajúcich deti - neprimeraná jazda?, nebodaj na tej úzkej a kľukatej ceste so zaparkovanými autami, ktorá vedie popri domoch jazdili autá viac ako 20.
3. parkovanie na tráve - ako zmena ovplyvnila parkovanie? Parkovaniu zamedzili kamene uložené na tráve, nie zmena :-).
Zmena za 20 minútový problém.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Romuald 2015-02-04 19:31
A kde budú parkovať návštevy, ak tam dali obmedzenie okrem dopravnej obsluhy?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # dlhy 2015-02-04 21:48
Dosť hlúpy, drahý a nevydarený vtip.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-5 # Iveta 2015-02-04 22:46
Všetci,ktorí v tejto lokalite bývame ,sme túto zmenu privítali a všetkým odporcom prajem zažívať každé ráno,keď Vám prejde 386 áut pod oknami a Vaše deti kĺučkujú medzi autami,aby sa dostali do školy. Devastácia zelene?
Príď sa pozrieť..pochop íš
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Mikimajky 2015-02-07 16:03
Citovanie Iveta:
Všetci,ktorí v tejto lokalite bývame ,sme túto zmenu privítali a všetkým odporcom prajem zažívať každé ráno,keď Vám prejde 386 áut pod oknami a Vaše deti kĺučkujú medzi autami,aby sa dostali do školy. Devastácia zelene?
Príď sa pozrieť..pochopíš

Príd sa pozrieť na obyvatelov Dvorčianskej ,Novozámockej,D olnočermánskej ktorým prejde popod okná tisícky osobných a stovky nákladných a stovky autobusov. Potom pochopíš čo je to doprava a nie požadovať všade súkromné ulice. :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Nabrezie 2015-02-05 11:09
Iveta, isto nebyvas vo vchode 9-15 - teda vo vchodoch, ktore su priamo pred skolou a zazivaju najvacsiu frekvenciu prechadzajucich a 'skolskych' aut. Takze vchody 17-27 'prehlasovali' tie vchody, ktorych sa to najviac tyka. A k nejakemu hlasovaniu ani neprislo, pretoze som zatial nestretol nikoho z tych prvych vchodov, kto by o tomto rieseni dopredu vedel.

Hanbil by som sa napisat, ze 'vsetci ... sme zmenu privitali'. Pretoze to vyriesilo len problem pod Vasimi oknami, ale nevyriesilo problem bytovky pred skolou. Takze to bolo z Vasej strane egoisticke a jednostranne, pretoze inak by ste sa spytali vsetkych z vchodov 9-15, co si o tom myslia a urobilo by sa min. 1 stretnutie ohladom alternativ zmeny.

Vies vobec, co sa deje pred skolou, ked tam chodia rodicia, ako parkuju obyvatelia prvych vchodov, atd.? Nie, pretoze tam nebyvas, Teba zaujima len to, ze popod Vase okno teraz nejazdia auta. Blahozelam Ti, urcite Ta susedia potlapkavaju po pleci, aka si uzasna ;-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # jeff 2015-02-05 12:19
uplne suhlasim, presne som to chcel napisat, ty co byvaju vtom poslednom chode musia mat ztoho obrovsku radost pani Iveta, teraz im tadial budu jazdit auta cely den, nie len ked je skola, netvrdim ze predtym to bolo ok, ale toto je uplna blbost, kebyze sa robia veci rozumne a nie podla toho co komu vyhovuje tak ten kratky usek po tu skolu sa mohol rozsirit (vid parkovisko kusok dalej) a spravit tam obojsmernu prevadzku po tu skolu, ale ked o tom rozhoduju alibisti, tak to tak aj vypada
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # dubo 2015-02-12 20:41
rozvážam pizzu a v noci som si to jednoducho nevšimol .. ďakujem všetkým iniciatorom tejto zmeny a pojdem si vypytat peniaze co mi dnes polovnici zobrali .. este raz sa im chcem poďakovať.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Mikimajky 2015-02-12 21:33
Denne vidím ako jazdia roznášači pizze. Tak sa ani nečudujem že sisi nevšimol. :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Peter 2015-03-12 09:47
a čo keby tu komunistickú hrúzu na ľavej strane vyčistili a tam urobili parkovisko jak svet veľké pre príjazdy rodičov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Peter 2015-03-12 09:49
od cesty po ten smiešny komunisticky prístrešok
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť