V City Parku nič nové

Aktuálne informácie o výstavbe projektu City Park Nitra

Po dlhšej dobe sme sa opäť zaujímali o aktuálnu situáciu projektu City Park Nitra. Rozostavaný skelet nákupného centra sa pomaly stáva jedným z negatívnych dominánt Nitry. Spoločnosť Euro City Park získala dňa 19. júna 2014 dodatočné stavebné povolenie na stavbu potom čo vypršalo pôvodné, ktoré platilo do júna 2013. City Park začali stavať v roku 2007 a o rok výstavbu prerušili.

Na novinky a aktuálne informácie sme sa spýtali pána Mag. Petra Kuliffaya z ICT Istroconti (investor).

Aktuálne stavebné povolenie bolo vydané na pôvodný projekt nákupno-zábavného centra. V súčasnosti vypracovávame rôzne analýzy, na základe ktorých budeme vyhodnocovať prípadné alternatívy ďalšieho smerovania projektu. Chceme to urýchliť, nevieme to urýchliť, ale chceme projekt dokončiť.


City Park Nitra - marec 2015 panoráma


V platnom stavebnom povolení sa píše o 4-podlažnom objekte s podzemným parkovaním a nasledujúcich športových plochách: detské ihrisko, kolíska pre skateboard a bicykle, viacúčelové ihrisko, plážové volejbalové ihrisko, dráha pre detské elektroautíčka, pieskovisko so skĺzavkami, lezecká stena. Nemali chýbať prvky malej architektúry – vodná plocha s lávkou, navrhnuté sú tri vodné plochy – 2 v exteriéri a jedna v ústrednom vstupnom priestore, približne 100 kusov exteriérových lavičiek, odpadkové koše.

Fotogalériu z doterajšieho priebehu výstavby + vizualizácie nájdete v článku City Park Nitra


Fotografie skeletuZdroj: Nitralive.skKomentáre  

+5 # FUGAZZI 2015-03-17 09:30
Ešte tak 2 až 3 roky a statik im nariadi demoláciu skeletu. Toľko rokov nedokončené...r ád by som sa pozrel, ako pôvodný majiteľ (Doprastav), stavbu zakonzervoval. Asi plechovým plotom okolo.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # rudi249 2016-04-04 19:07
hotel a kancelarie v city parku nebudu:

http://nasanitra.sme.sk/c/20130789/skelety-v-nitre-hotel-a-kancelarie-na-brehu-rieky-nebudu.html
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť