Univerzitný most neopravia ani tento rok, počkáme si do jari

Proces verejného obstarávania stále nie je ukončený

Univerzitný most nezačnú rekonštruovať ani v roku 2018. Dovolím si to tvrdiť na základe skutočnosti, že proces verejného obstarávania stále nie je ukončený, lehota viazanosti ponúk bola najprv z dôvodu podania námietok jedného z uchádzačov predĺžená do 30.4.2018, aktuálne je znovu predĺžená do 31.7.2018.

Ak by sa aj podarilo obstarávanie dokončiť do uvedenej lehoty, s prácami by sa začalo najskôr v auguste. Rekonštrukcia by mala trvať pol roka a v auguste začínať je už neskoro kvôli zimným mesiacom.

Začiatok výstavby tak vidím reálne na jar 2019 s ukončením na jeseň 2019. Aj to v prípade, že už konečne ukončia verejné obstarávanie.

Som toho názoru, že tento most sa mal riešiť osobitne, nakoľko jeho havarijný stav pretrváva roky. Pre Nitru predstavuje súčasť dôležitej cesty a počas rekonštrukcie Nitra zaplače. Kompletne bude most uzatvorený síce len pár týždňov, situácia však výrazne skomplikuje dopravu v centre Nitry. Trasu obchádzky zverejním.

Rekonštrukcia Univerzitného mosta nám ukáže, že Nitra bezodkladne potrebuje riešiť alternatívne cesty - napríklad spojka Novozámocká - Dlhá - Levická - Zlatomoravecká.

Zámer rekonštruovať most trvá od roku 2012. Jedno verejné obstarávanie už prebiehalo, ale bolo v roku 2016 zrušené. Dôvodom bolo zhoršenie stavu niektorých mostov. Súťaž bola vyhlásená vo februári 2015. Lehota na predkladanie ponúk bola posúvaná osemkrát. Pôvodný termín bol 3. apríl 2015, posledný 15. januára 2016.

Univerzitný most je v zlom technickom stave a už niekoľko rokov čaká na rekonštrukciu. Na moste sú trvalo umiestnené dopravné značky obmedzujúce rýchlosť na maximálne 40 km/h. Posledná rekonštrukcia mosta prebehla koncom sedemdesiatych rokov. Porušené sú chodníky, na vozovke sa nachádzajú výtlky a trhliny. Nosná konštrukcia sa skladá z 2 častí: stredná staršia časť bola realizovaná v roku 1964 v rámci pôvodného mosta a krajné časti pripojené pri rekonštrukcii a rozšírení mosta je z roku 1979.


Univerzitný most po rekonštrukcii

"Šírka jestvujúcich jazdných pruhov na moste je 2,90 m, cieľom modernizácie je ich rozšírenie na 3,10 m. Súčasťou modernizácie je aj zvýšenie zaťažiteľnosti mosta," píše sa v Dokumentácii pre ponuku.

V rámci modernizácie budú zrekonštruované:

- nadväzujúce časti komunikácie v dĺžke približne 11m pred a za mostom,
- realizovaná preložka plynovodu,
- preložka verejného osvetlenia,
- preložka signalizačného kábla CSS,
- preložka silnoprúdových vedení spol. ZSE,
- preložky slaboprúdových vedení niekoľkých spoločností a organizácií,
- realizovaný hlásič námrazy na moste vrátane jeho pripojenia k elektrickej sieti.


Chýbajúci podjazd - čiastočné víťazstvo sme vybojovali cez petíciu

Momentálne nie je vôla podjazd vybudovať. Čiastočným úspechom je schválenie sumy 20-tisíc eur na prípravu projektovej dokumentácie, ktorú poslanci odsúhlasili ešte v októbri 2016

Myšlienku zrealizovať petíciu za výstavby podjazdu sme spolu s pánom Andrejom Sitkeyom pretavili do petície v roku 2014. Verejnosť som informoval 26. augusta 2014 v článku Petícia za realizáciu podjazdu pod Univerzitným mostom.

V máji 2016 som bol petíciu odovzdať na Mestskom úrade v Nitre. Odpoveď z MsÚ sme sa bohužiaľ dozvedeli z médií skôr ako prišla nám a teda samotným iniciátorom poštou. Odpoveď od hlavnej kontrolórky mesta ma zarazila, nakoľko bola v podstate zamietnutá resp. neopodstatnená. Mrzí ma, že úradníci nepoznajú význam slova petícia. Berú ju ako niečo zlé. Práve naopak - petícia je oficiálna cesta ako poukázať na niečo, čo treba zmeniť. V našom prípade je to vec veľmi pozitívna - žiadali sme len toľko, aby Mesto Nitra komunikovalo so Slovenskou správou ciest, ktorá ako vieme bude most opravovať a teda je správny čas zakomponovať do opráv aj vybudovanie nového podjazdu.

Aktuálne končí úsek cyklotrasy pri Univerzitnom moste, v pláne je výstavba cyklotrasy na opačnej strane mosta na Nábreží mládeže v smere od Janíkoviec/popri SPU. Pribudne aj cyklomost, ktorý spojí Kalváriu s Chrenovou. O moste som písal v článku Cyklolávka prepojí Wilsonovo nábrežie s Chrenovou + nová cyklotrasa. Dva úseky cyklotrasy by teda bez podjazdu končili na Univerzitnom moste. Nerozumiem, prečo nie je podjazd v územnom pláne a v pláne budovania cyklotrás.

Na širenie myšlienky o podjazde sme využili aj cyklistickú verejnosť - zorganizovali sme Cyklojazdou dnes poukážeme na chýbajúci podjazd a na nedostatky cyklotrás v Nitre a následne nás podporilo aj hnutie Critical Mass Nitra ich cyklojazdou.


Články, ktoré sme priniesli k téme

Petícia za realizáciu podjazdu pod Univerzitným mostom
Petíciu za realizáciu podjazdu pod Univerzitným mostom sme odovzdali na Mestskom úrade v Nitre
Univerzitný most musí na rekonštrukciu počkať, verejné obstarávanie zrušili
Cyklolávka prepojí Wilsonovo nábrežie s Chrenovou + nová cyklotrasa
Cyklojazdou dnes poukážeme na chýbajúci podjazd a na nedostatky cyklotrás v Nitre
V piatok 30.9. spoločná cyklojazda s Critical Mass na podporu výstavby podjazdu pod Univerzitným mostom


Univerzitný most NitraZdroj: Nitralive.skKomentáre  

+33 # T. 2018-06-26 06:44
prerabat most a nespravit tam podchod/podjazd pre chodcov a cyklistov je p*covina najvyssieho kalibru. O par rokov sa to potom bude lepit na slovensky sposob kadejakymi provizornymi rieseniami, ktore budu nezmyselne a drahsie, ako keby sa to spravilo na zaciatku. Ako Europske mesto sportu by mali zodpovedni prikladat vyssiu vahu aktivitam ako bicyklovanie a chodza. Nestaci vyfotit sa s plagatom a zozrat chlebicky.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # Hmmm 2018-06-26 19:24
To bolo jasné, že to nespravia tento rok a ešte pred voľbami. Jožko by si asi dosť pohneval voličov, keby videli ako doprava meste skolabovala na pár týždňov, či mesiacov. Jednoznačne účelové preloženie.
A to prepojenie Krškán a Chrenovej škoda reči, je to na smiech a mega hanba tohto mesta. Aké investície v doprave zrealizovalo mesto za toto volebné obdobie ? Lebo obyčajná údržba komunikácii sa za to samozrejme považovať nedá. Čo zrealizovali, aký veľký projekt ? Hocijaký súkromní spravil viac ciest už len keď postaval pár domov a natiahol tam vlastnú novú cestu ako toto mesto.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+29 # Popelec 2018-06-26 09:56
Takýto most(ík) by v Japonsku opravili cez obednú prestávku.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+12 # Nekrmtedarmozracov 2018-06-26 11:29
Všade inde, nie len v Japonsku.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+13 # mihail 2018-06-26 10:50
zasrani kreteni...za co platime take prachy!aby nas furt klamali...de potom idu tie €€€?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # Nekrmtedarmozracov 2018-06-26 11:30
OMG :D :lol: :D :-x na to len toľko....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+12 # langdon2 2018-06-26 11:53
Ach.. Nasrat do ruk celemu vedeniu mesta.. !!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # johnnysp29 2018-06-26 13:08
Na zamyslenie...
Prečo nie je rekonštrukcia tohto mosta v samostatnom balíku?
Zrejme by sa potom nedala dostatočne navýšiť cena rekonštrukcie a neobsahovala by dostatočnú províziu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # Michal Šimonek 2018-06-26 17:16
Pretože sa to robí celé z fondov EÚ ako jeden balík.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # StopDvoncovi 2018-06-26 16:13
Prosim Vas, je tu este niekto , kto si mysli , ze Dvonc je dobre riesenie pre Nitru?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # Michal Šimonek 2018-06-26 17:16
Ale ved nejde kandidovat.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Shadow 2018-06-26 17:36
Nejde???
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # Michal Šimonek 2018-06-26 19:59
Tak to pisalo viacero zdrojov ale nedam za to ruku do ohna.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # dlhy 2018-06-26 21:06
Ide.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+8 # StopDvoncovi 2018-06-27 06:36
Ano mas pravdu. Kandidovat asi nejde. Na co chcem vsak poukazat, je aj to ze Stefek a ani Gresso, len budu pokracovat v tom istom. Dvonc, Stefek a Gresso su neni dobrym riesenim pre Nitru. Ako povedel Matus Vallo: „Bratislava je ako zanedbané dieťa, o ktoré sa nikto nestará,“ , tak to iste plati aj o Nitre.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-10 # elnoso 2018-06-27 07:53
Daj meno toho dobrého riešenia pre Nitru a vysvetli prečo sa domnievaš, že tebou traja menovaný nie sú dobrým riešením. Dvonč vyhral trikrát a keď bude kandidovať vyhrá aj štvrtýkrát. Tá väčšina čo ho zatiaľ pri každých voľbách zvolila ho volí preto, že je zlé riešenie......
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # StopDvoncovi 2018-06-27 11:44
Jedinym normalnym riesenim je Hattas. A ak si myslis ze Dvonc je dobre riesenie, tak je uplne bezpredmetne ti nieco vysvetlovat. Aj v US si vacsina zvolila Trumpu a neni to dobre riesenie. Aj v UK si zvolili Brexit a neni to dobre riesenie. Aj v CZ si zvolili Babisa a Zemana a neni to dobre rieseni. Bohuzial Nitra stagnuje vo vsetkych oblastiach. Pozri sa v akom stave su cesty, chodniky, sportoviska,pes ia zona,....V nitre treba vyraznu zmenu. Bohuzial aj dovicovic aj Oremus su tu uz roky a nevidiet po nich ziadne vysledky. Ludia v Nitre uz roky na vsetko nadavaju, ale ako si napisal, uz 3 krat si zvolili to iste. Nerozumiem tomu. :-(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # elnoso 2018-06-27 12:00
Na základe čoho si dospel, že Babiš, Zeman, Trump atď. nie je dobré riešenie? Na základe vlastného pocitu, alebo pocitov nespokojných možno 30 percent ktorí ich nevolili? Demokracia je o tom, že väčšina rozhodne. Ak zvyšok nebude spokojný to ešte neznamená, že to nie je dobré riešenie. Na základe čoho si dospel k tomu, že jediným normálnym riešením je Hattas? Ja odpoviem za Teba, preto lebo ho budeš Ty voliť, ale ďalších xy ľudí si to nemyslí ba práve naopak myslí si presný opak a to ešte neznamená, že ich názor je nesprávny. Opakujem demokracia je založená na vôle väčšiny a ak by bol stav taký aký opisuješ nemôže niekto byť zvolený opakovane, lebo by mu to ľudia zrátali. Brexit je zlým riešením-vôľa ľudí je iná, nechceli zotrvať v únii..... Tiež si myslím, že náš prezident tam nemá čo hľadať, ale väčšina si ho zvolila tak to rešpektujem....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # StopDvoncovi 2018-06-27 13:40
a ty si myslis ze Babiš, Zeman, Trump atď. je dobré riešenie?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-7 # elnoso 2018-06-27 15:16
Nie je dôležitý názor jednotlivca, uvedomme si konečne, že demokracia je vôľa ľudu. Väčšina si týchto pánov zvolila a keď si ja myslím, že to nie je dobré riešenie to ešte neznamená, že to tak aj je. Prezident Kiska bol zvolený v priamej voľbe a ja sa za takéhoto prezidenta hanbím....Pýtam sa znamená to, na základe môjho názoru, že je zlým prezidentom.... .nie lebo väčšina ľudí má iný názor. Rovnako v Nitre, to že niekto vypisuje, že Dvonč je zlý primátor ešte neznamená, že to tak aj je.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # StopDvoncovi 2018-06-27 15:30
si tu ludom na smiech,ale kedze je demokracia, tak si svoj nazor zdielaj dalej. Predpokladam , ze ty by si chcel za prezidenta Kotlebu, alebo niekoho podobneho.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # elnoso 2018-06-27 15:34
Myslím, že na smiech si Ty a ak tu táto diskusia bude aj po 10. 11.2018 tak Ti napíšem a povieš ktorý kandidát bol ľuďom na smiech.....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # StopDvoncovi 2018-06-27 15:37
stale si sa vsak nevyjadril, koho budes volit ty. Ci sa handis za svoj nazor?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-6 # Michal Šimonek 2018-06-27 13:16
A preco je Hattas normalnym riesenim? To by ma zaujimalo.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # StopDvoncovi 2018-06-27 13:39
Simonek&Elnoso a koho budete volit vy. Ja si rad dam poradit. Staci len spravny argument.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # StopDvoncovi 2018-06-27 14:15
Aleaby som odpovedal na tvoju otazku, kedze ty na otazky nikdy neodpovedas.
A preco je Hattas normalnym riesenim?
1.treba si pozriet jeho Program
2.Sposob a forma akym sa prezentuje
3.Aktivity do ktorych sa zapaja
4.Vek
5.Porovnanie s konkurenciou
...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # elnoso 2018-06-27 15:09
Konkurencia je ďaleko pred ním, nedovidí jej ani na koncové svetlá....keby bola verejná diskusia tak by ho Dvonč, Štefek, Oremus. Greššo.....upra tali, že by si ani neškrtol. Človek ktorý nemá o samospráve ani páru, doteraz nepôsobil ani ako poslanec, nie je v problematike vôbec zorientovaný, nič neriadil....... Vek vidim skôr ako prekážku=mladé neskúsené ucho.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-3 # Michal Šimonek 2018-06-27 15:39
1. Pozrel som si hneď na začiatku - v podstate je to to čo sa dočíta človek na Nitralive v článkoch a diskusiách takže z toho pohľadu verejný konsenzus, sú to však rozprávky. Primátor bez poslancov neurobí dokopy nič. Už som to sem písal niekde - naslubujem všetko, čiže môžem kandidovať? :-)
2. Ako sa prezentuje? Ako keby mu niekto ublížil, taký spasiteľ.
3. Hidepark, ukázal sa na protestoch, s cyklistami.
4. Vek je dôležitý, to ale nie je argument ani predpoklad
5. Porovnávam, nevolím nikoho

Ak sa neobjaví seriózny kandidát, vyhrá to Dvonč. Pamätaj.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # StopDvoncovi 2018-06-27 15:49
'' Porovnavam, nevolim nikoho'' . To je naozaj fantasticky pristup v roku 2018. Kritiky (opodstatnenej) na Nitra live je viac nez dost. Co je fajn. Ale kritizovat a zaroven nevolit je urcity druh schizofrenie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-7 # Michal Šimonek 2018-06-27 15:51
Vždy volím. Nakoľko nie sú všetci kandidáti vonku, napísal som, že nevolím nikoho. Či mám nasilu voliť niekoho? To je fantastický prístup.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # StopDvoncovi 2018-06-27 16:14
Michal , viec co je smutne, ze obaja vidime ako sa v Nitre za posledne desatrocie nic neposuva dopredu, (hlavne vdaka neochote zo strany mesta ) a namiesto toho aby sme sa ci uz my alebo aj iny ludia tu v NR dali spolu a konecne si zvolili nieco lepsie. sa tu hadame kto je lepsi a horsi. Nezabudajme ako dopadli Volby do VUC: Na jednej strane boli ludia kt. volili Belicu a na druhej boli ludia kt. volili Oremusa, Gressa. Namiesto toho aby sa ta druha strana spojila proti tej prvej, ktora tu je desiatky rokov a nic poriadne neurobila, tak si hrabali na svojom piesocku az vyhrala ta Prva :-( Verim ze vies o com hovorim
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # Michal Šimonek 2018-06-27 16:19
Áno vidíme to, ja som to pred voľbami do VÚC písal, že máme Belicu a na druhej strane zbytočne veľa kandidátov, ktorým išlo v podstate o to isté - odstaviť konečne Belicu. Ešte aj ten Maďar zbytočný. Zobrali si hlasy. Bohužiaľ aj ja osobne som plánoval ísť kandidovať ale len v prípade, že sa nás nazbiera väčšie množstvo a pôjdeme spolu. Nestalo sa tak. Veľa ľudí si ide svoje.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-8 # FAMAGUSTA 2018-06-27 08:17
Oremus, Obertáš, Dovičovič, .............
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-5 # elnoso 2018-06-27 08:56
Dovičovič ok, Oremus s výhradou, ale Obertáš??? nesranduj.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Ccc H8 FG bkg 2018-06-27 10:12
Čo už len môže ponúknuť Dovičivič? :-x
Ten si s pedrom a ostatnimi môže podať akurát ruku. To je všetko.
Zatiaľ žiadny vhodný kandidát pre Nitru. Ani jeden nie je doveryhodny a nepresvedčil ma.
To ako keď mi niekto tvrdí že lepší ako Pedro nik nebol. A keď sa spýtam nech povie čo pre mesto urobil argumenty nie sú.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-5 # dlhy 2018-06-27 13:42
Typický príspevok.
Kopa smradu bez akéhokoľvek obsahu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Ccc H8 FG bkg 2018-06-27 13:48
Debilko tupy. Kopa smradu vypadla zasa s teba.
Keby si ráčil niečo k téme. Teda čo nám dokážeš ponúknuť?
A nie zase tie tvoje debilné kecy. Bez hodnoty bez obsahu.
Iba vygrcy. To je typické pre teba. Pre tie tvoje sprosté reči by ťa mal niekto voliť? Či prečo? Lebo tak sa prezentuješ.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # elnoso 2018-06-27 15:04
IQ = spôsobu vyjadrovania... . a toto je tá new wave čo má niečo Nitre ponúknuť....Bož e daj nám silu a ochraňuj nás....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Ccc H8 FG bkg 2018-06-27 15:17
Aj ty máš len kopu sprostých reči. Niečo k téme nemáš?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # elnoso 2018-06-27 15:29
Už len dva citáty pre Teba:

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem.

Jan Werich

Hlúpemu človeku najviac prospieva, keď mlčí. Keby to však vedel, nebol by už hlúpy. — Saadí
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Ccc H8 FG bkg 2018-06-27 15:44
To bolo múdre. :-? :-x
A niečo k téme by nebolo?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # dlhy 2018-06-27 16:27
Ty píšeš k akej téme?
Zjavne si si nevšimol, že článok je o oprave Univerzitného mosta.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Ccc H8 FG bkg 2018-06-27 16:52
Každý priemerne inteligentný jedinec vidí v akom vlajne je môj príspevok zavesený. Aj na koho(čo) reagujem.. teda píšem k diskutované téme. To že sa téma odkloní od pôvodného zámeru sa občas medzi rozumnymi ľuďmi stáva. Hlavne v internetových diskusiách je to bežné. Ale ty si si zasa potreboval iba kopnúť a opluť diskutujúceho. A samozrejme k téme nič. Dokonca ani k tomu mostu .
Mne je tá vážne ľúto. :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # dlhy 2018-06-27 20:19
Nie a nie.
Okrem prihlúplych invektív sa nedokážeš zmôcť na nič viac.
Česi o vás vtipne hovoria:
"Blbí lidi, taky lidi. Taky na ně slunce svítí."
Skús k téme. Tou je Univerzitný most.
Ale na to nemáš.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2018-06-27 09:58
Ak pôjde kandidovať Dvonč tak vyhrá. Nikto nemá šancu. A to len preto, lebo o nich nepočuť. Kampane nula bodov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Hmmm 2018-06-27 11:26
Asi tak, dôchodcovia rozhodnú a budú voliť asi smeráka. Ani sa moc nečudujem, však politika v Nitre je na úrovni nejakého Rwandského mesta. Žiadne poriadne kampane, slušných ľudí ako šafránu, všetci len vidia korytá a funkcie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Hmmm 2018-06-27 11:27
Chýbajú skutočné osobnosti profesne, aj morálne na vysokej úrovni.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+9 # Shadow 2018-06-27 11:46
Podľa toho, čo sledujem na FB má Hattas dosť masívnu podporu najmä u mladých ľudí. Ktovie, či sa mu ju podarí pretaviť do reálnej podpory vo voľbách... Viacerí moji známi mi ho už aj ospevovali, no stále nie som rozhodnutý.

Mimochodom, v nezávideniahodn ej situácii je v Nitre KDH. Grešša ako pravicového kandidáta nepodporili a keď aj náhodou postavia vlastného (nedajbože Vanča), nemá šancu sa akokoľvek dištancovať od Smeru, pretože KDH je strana plne zodpovedná za stav, ktorý v Nitre je.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Michal Šimonek 2018-06-27 13:14
FB obcas skresluje - komentuju mu jeho ludia co navodzuje dojem, ze ho chce kazdy mlady volit. Podla mna nema sancu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-3 # nitricka999 2018-06-27 12:58
A čo by tam robil obertas. Je pekné že sa do všetkého stará, ale keby mal zodpovednosť, tak neviem ako by to dopadlo. Kritizovať je najľahšie. A dodal detto, čo tam chce tento človek čo aj ako poslanec. Absolútne nie
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Michal Šimonek 2018-06-27 13:15
A preco by tam nemohol byt? Cize vsetci tam mozu byt len nie obcan, ktory sa vo volnom case zaujima o mesto. A preto sme v takych srackach, lebo to tu riadia politici.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Ccc H8 FG bkg 2018-06-27 15:20
Momentálne má Obertas zo spomenutých mien u mňa asi najväčšiu dôveru. Ak by mal rozumný program asi ako jediný by mal šancu u mňa dostať hlas.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # johnnysp29 2018-06-27 15:36
Dostali šancu iní, ktorí sú ako poslanci absolútne pasívni. Prečo by nemal on, nech sa ukáže ako poslanec.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+10 # Palo Obertáš 2018-06-27 15:46
Spýtam sa Vás ako som Vám ja ublížil, prečo si myslíte že nemám na nič zodpovednosť a prečo by som sa nemohol ako všetci obyvatelia uchádzať či už o post poslanca, prípadne primátora? Je tento post nejako definovaný, prípadne musí kandidát na poslanca byť len človek, ktorý je skorumpovateľný a pred voľbami sa tvári úprimne a po voľbách ho ľudia nezaujímajú? Skúste mi dať dôveru a ja rád dokážem, že tú zodpovednosť mám a určite sa nebojím byť za svoje činy zodpovedný. A na Vašu otázku čo tam chcem ako poslanec tak dopoviem, to čo by mal chcieť každý aktívny občan a obyvateľ mesta zmeniť mesto k lepšiemu, eliminovať korupciu a klientelizmus a hlavne, aby MsÚ v Nitre začal pracovať pre občanov, bez rozdielu či zavolá poslanec, alebo občan. A na záver nezabudnite, že kritika je základom demokracie. Nitra má potenciál len týmto nezáujmom o veci verejné a o dianie v meste a v komunálnej politike ho zabíjajú sami obyvatelia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # johnnysp29 2018-06-27 15:58
Nenechaj sa znechutiť, v počte zadubencov sme top mesto na Slovensku.
Posledné mesto v ktorom SMER pretrváva a logicky aj jeho podporovatelia a fanúšikovia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Shadow 2018-06-28 15:28
A preco by tam nemohol byt? Nase mesto potrebuje nezavislych, uvedomelych, obciansky aktivnych a schopnych ludi. Skusme im dat tu zodpovednost do ruk a budu si vedomi toho, ze nie su zaviazani nikomu inemu, iba ludom, ktori ich volili.

Dnes je jednoduche schovat sa za stranicku "suknu" a dufat, ze ho ludia zakruzkuju len preto, ze ma za svojim priezviskom stranu, ktorej je dany clovek priaznivcom. O to viac drzim palce nezavislym, ktori idu na trh len a jedine so svojim menom a vysledkami.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # nitricka999 2018-06-27 20:19
Bolo povedané že kritizovať je najľahšie . Toho poslanca bolo myslené p. Diidaka
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Palo Obertáš 2018-06-27 20:33
Ja tam vidím moje meno preto som si dovolil Vám trochu oponovať. Snažím sa veci aj riešiť nie len kritizovať ale len z pozície občana, takže preto som zostal trochu zaskočený Vašim názorom na mňa. Ale samozrejme máte naň právo len možno by bolo dobré ak by ste poznali moju prácu aj osobne. K pánovi Didákovi sa ja vyjadrovať nebudem to je na ňom. Želám pekný večer a všetko dobré.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-6 # nitricka999 2018-06-27 21:26
P. Obertas ja voči vám nič nemám, len som hovoril, že kritizovať je najľahšie.aj keď viem, že vašou zásluhou sa veľa veci zmenilo
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť