Na Wilsonovom nábreží zostane parkovisko, konečne ho mesto opraví

Na opravu parkoviska pôjde 125-tisíc eur

Parkovisko na Wilsonovom nábreží Mesto Nitra definitívne zrekonštruuje, neprešiel ani zámer spoločnosti Dynamik Holding, ktorá žiadala o odkúpenie prípadne dlhodobý prednájom pozemku. Dynamik tu chcel postaviť komerčné priestory s parkovacími miestami.

Tento pozemok sa "preslávil" minulý rok, keď verejnosť pobúril zámer výstavby polyfunkčného objektu na ploche parkoviska a pásu zelene. Mestské zastupiteľstvo tento zámer dňa 14.12.2017 neschválilo.

Rekonštrukciu parkoviska som avizoval minulý rok, kedy sa jeho oprava síce nedostala do zoznamu investičných akcií, poslanci však opravu odsúhlasili zaradiť do zoznamu investícií, pre ktoré bolo potrebné pripraviť financovanie.

Zastupiteľstvo 21. júna 2018 schválilo dodatočné financovanie niektorých investičných akcií, parkovisko sa nachádza v zozname. Na opravu parkoviska pôjde 125-tisíc eur.

Zoznam dodatočne schválených financií na investičné akcie v Nitre nájdete na tomto odkaze.

Parkovisko Wilsonovo nábrežie v Nitre


Pevne verím, že súčasťou opravy parkoviska bude aj oprava tejto časti/vybudovanie chodníka

Parkovisko Wilsonovo nábrežie v NitreZdroj: Nitralive.skKomentáre  

+2 # Hmmm 2018-06-26 19:26
Tak súkromníkovi sa oplatí to používať ako parkovisko, dokonca tam trebárs vybudovať parkovací dom, ale mestu sa to natoľko neoplatí, že ho nechajú takto schátrať. Katastrofa. Som zvedavý ako ho zrekonštruujú.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Luboš75 2018-07-07 21:44
Tankodrom made in Nitra :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť