Nové parkovacie miesta pri VÚB: Keď sa v Nitre môže porušiť aj VZN kvôli krátkosti času

...alebo ako neplatí jeden meter na všetkých

Chcel by som týmto príspevkom vyzvať hlavne právnické osoby ak potrebujete vyznačiť v Starom Meste vyhradené parkovacie miesta – parkovacie boxy podajte si čo najskôr žiadosť na MsÚ v Nitre dokonca projekt vám vie spraviť mesto zdarma , najlepšie adresovať rovno na primátora, pretože ten je podľa vyjadrenia jedného úradníka ich zamestnávateľ a preto čím ich poverí to musia riešiť.

Jedného pekného dňa sa začali robiť stavebné úpravy na chodníku pred VÚB-kou na Štefánikovej ul. v Nitre. Nikto o tom nevedel ani VMČ Staré Mesto však na čo by aj, keď sa v Nitre chce dá sa všetko veď keď primátor nariadi musí sa to predsa spraviť a ani nepotrebuje na to poslancov. Takže nikto z opýtaných poslancov, ktorí by mali byť v prvom rade informovaní o tejto investičnej akcii nevedel nič bližšie a keď som sa bol osobne spýtať na MsÚ p. Pánskeho tak mi povedal, že sa budú robiť nové parkovacie miesta so šikmým státím na chodníku, ale samozrejme o vyhradených 4 ks parkovacích boxoch pre právnickú osobu sa akosi zabudol zmieniť, ale veď som sa ho to nepýtal. Každopádne pri jeho záverečných slovách, nebojte sa p.Obertáš všetko je v poriadku sú vydané všetky právoplatné povolenia som ihneď spozornel, pretože pri týchto slovách v Nitre začínam mať často pocit, že za tým niečo bude, keď to povedia na MsÚ. Tak som si vyžiadal všetky podklady a povolenia, ktoré vám sem pre zaujímavosť prikladám.

Dopravné určenie (28.3.2017)
Vyjadrenie Pamiatkového Úradu (podané 28.3.2017 rozhodnuté 28.3.2017)
Stanovisko KDI (7.3.2017)
Projekt

Len pri tom ako my poslali všetky podklady akosi pozabudli, že keď si raz pýtam všetky tak myslím všetky a nie, že jedna vec chýba a tou bolo :

súhlasné vyjadrenie výboru mestskej časti, v územnej pôsobnosti ktorého sa vyhradenie parkovacieho miesta požaduje z hľadiska kapacity parkovacích plôch v lokalite, nie staršie ako 3 mesiace.

Takže vážení obyvatelia Nitry a nasleduje dôvod, prečo sa domnievam, že prišlo k porušeniu VZN 3/2016,ktoré jasne hovorí v § 5 ods.1 písm. c) citujem :

K oznámeniu zámeru osobitného užívania verejného priestranstva podľa § 3 ods. 1) písm. a) je potrebné doložiť c) súhlasné vyjadrenie výboru mestskej časti, v územnej pôsobnosti ktorého sa vyhradenie parkovacieho miesta požaduje z hľadiska kapacity parkovacích plôch v lokalite, nie staršie ako 3 mesiace

Na moje odvolanie sa k neposkytnutiu všetkých požadovaných dokumentov som dostal prosím pekne túto odpoveď, ktorá ma len utvrdila v tom, že mesto Nitra si robí z občanov srandu a veselo porušuje VZN-ku, ktorá by mala v Nitre platiť pre všetkých občanov jednako a nie rovní a rovnejší, ale že vraj toto je prvý prípad, kedy sa „obišla“ VZN v tomto prípade.
(stanovisko)
Odpoveď:

Stanovisko VMČ č.2 Staré Mesto k vyhradeniu 4 parkovacích miest pre Grand hotel Sole na Štefánikovej ul. sme nepožadovali z dôvodu krátkosti času a potreby realizácie zmeny organizácie parkovania a žiadosti o vyhradenie parkovacích miest.

Čo dodať na záver len v krátkosti keď sa na MsÚ v Nitre chce všetko sa dá vybaviť aj napriek krátkosti času, takže hor sa hromadne požiadať o vyhradené parkovacie miesta, pretože tu sa potreba realizácie zmeny organizácie dopravy stala prioritou č.1 na to, aby sa vybudovalo 12 „nových“ parkovacích miest, ale z toho len 8 parkovacích miest bolo vyčlenených pre obyvateľov mesta Nitra a návštevníkov. A ako perličku dodávam, že to fakt musela byť veľmi urgentná potreba parkovacích miest ak dokázal pamiatkový úrad prijať 28.3.2017 žiadosť z MsÚ v Nitre a v ten deň vystavil aj vyjadrenie, stáva sa to bežne aj vám?

Parkovanie VÚB Nitra Parkovanie VÚB NitraZdroj: Nitralive.sk, Pavol ObertášKomentáre  

+16 # baloo 2017-06-09 14:56
Bananova republika Kongo je nic oproti nasmu mestu. A ked som si dovolil tuto sobotu 3.6.2017 upozornit organ mestskej policie so sluzobnym cislom 27 (mimochodom kontroloval zaplatene parkovanie na spominanom parkovisku v clanku), ze pred Orbisom parkuju na chodniku auta, co tam nemaju co robit, tak mi oznamil, ze cast je na sukromnom pozemku a zvysok vyriesil iba tym, ze "Dakujem za upozornenie." a vykaslal sa na to, to by predsa mohol prist do konfilktu s nejakym "nasim clovekom". Hanba celemu vedeniu mesta. Inak by ma zaujimalo stanovisko vedenia MP, preco dany organ nekonal ked bol upozorneny. :P Ci treba na taketo veci posielat kolkovane ziadosti? :lol: Tam asi nebudu tak rychly ako na pamiatkovom urade... :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+13 # antiDvonc 2017-06-09 15:12
Dvonc je rakovinovy nador na meste - cim skor sa nador vyreze, tym lahsia bude neskor terapia mesta.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-13 # Igor Hubinský 2017-06-09 15:51
Zostaňme slušní a nič nerežme.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+11 # antiDvonc 2017-06-09 16:09
pomenovat veci pravym menom - aj slusne. Co tu vidite neslusne? Nie kazdy je ochotny kolaborovat.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+11 # abaloo 2017-06-09 16:49
P. Hubinský, podla Vas sa teda skutok nestal? Ako ste to myslel s tou slusnostou? Ja len verim, ze Vas komentar o slusnosti a korektnosti si precita vedenie mesta a zacne podla toho konat v co najkratsom case. Clanok vyssie a vela udalosti v tomto meste ale svedci o inom. Na Margo mestkskej policie, ktoru zasa spominam ja. Chovaju sa presne tak neslusne ako ich zriadovatel. Obratte prosim Vase poznamky o slusnosti na tieto "brany", aby sme my, slusni ludia, co platime dane, konecne nemuseli riesit problemy podobne tomuto.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # AntiDvonc 2017-06-09 15:26
koho ste si zvolili toho mate!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+11 # jurajnitra 2017-06-09 19:12
Banda ako vsetci politici, ktori maju spravovat slovensko a sluzit ludom....ale je to presne opacne....zacin a to hore Ficom, Kalinakom a pokracuje nizsimi strkturami....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Igor Hubinsky 2017-06-09 23:42
Masaryk hovoril, ze demokracia nie je o tom, ze raz za cas sa naseriem a napisem na internete tvrdy prispevok, ale ze je to drobna slusna praca na kazdy den.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Igor Hubinský 2017-06-09 23:46
čo bola reakcia na komentár od pána/paní abaloo zo 16:49 vyššie, nie na článok ako taký. práve som sa vrátil z krčmy...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+8 # Rudo P. 2017-06-10 13:46
Hej co sa vsestci vzrusujete, pred orbisom uz moze parkovat kazdy, co natom ze sa chodi po chodniku, j....t na to, ked s tym hrackarsky polis (mestsky) nic nespravi. Naco by som predsa platil ked hentam to mam zadara. Inak mestskym polisom by som hned upravil napln prace. Ved chodit kontrolovat ci niekto ma zaplateny listok??? to prosim vas robia v zahranici dochodcovia a nie drahi policajti!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť