V centre Nitry nefunguje 7 parkovacích automatov, lístok si však kúpiť musíte

Spolu s poškodením automatov došlo aj k poškodeniu desiatok malých odpadových nádob

V centre Nitry je mimo prevádzky 7 parkovacích automatov, ktoré boli úmyselne poškodené počas silvestrovskej noci. Ide o dva automaty na Sládkovičovej ulici pri hlavnej pošte, na Kúpeľnej ulici, Farskej, na Palánku a pri Chrenovskom moste.

Spolu s poškodením automatov došlo aj k poškodeniu desiatok malých odpadových nádob.

"Nádoby sme dokázali zo zásob operatívne vymeniť za nové, ale u parkovacích automatov to tak jednoduché nie je. Zo spomínaných 7 ks automatov 5 pravdepodobne nebude možné opraviť vôbec a u 2 ks riešime možnú opravu. Súčasne prebieha riešenie poistnej udalosti," informoval nás Pavol Jakubčin z Mestského úradu v Nitre.

Lístok si kúpiť musíte

Lístok si parkujúci musia zabezpečiť na susedných parkovacích automatoch, (ich hustota v meste je pomerne dostatočná), alebo cestou SMS lístku.

"V rámci finančných možností budeme hľadať spôsob ako zničené parkovacie automaty čo najskôr nahradiť," dodal pán Jakubčin.

Mesiac a pol po poškodení automatov nebolo mesto schopné ich vymeniť. Občan má teda vykonávať turistiku po centre a hľadať funkčný automat, alebo si platiť drahú smsku... ak potrebujem ísť napríklad na poštu na pár minút, strávim hľadaním automatu viac času ako na tej pošte. Ako občan Starého mesta som v nevýhode a mám rovnaké podmienky ako povedzme niekto z iného mesta. Je to správne? Prečo občania Nitry nemajú možnosť parkovať zadarmo na povedzme 10 minút pri pošte? Ak by sa tam osadila kamera, nebojím sa zneužívania. Len to by niekto z mesta musel mať záujem o občana a to nielen pred voľbami.


Poškodený parkovací automat v NitreZdroj: Nitralive.skKomentáre  

+4 # johnnysp29 2017-02-16 10:47
Je 16.2. :D
Krajské mesto za 45 dní nevie vymeniť/opraviť 7 parkovacích automatov ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+9 # Baloo 2017-02-16 11:03
Hľadá sa "Náš človek", hádam to nedajú opraviť len tak hocikomu. :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Michal Šimonek 2017-02-16 12:18
No a ked vymenia tak zas za tie iste... ktore nevydavaju!

To nevydavanie je zlodejina! A prečo by som mal behať po meste a hľadať funkčný automat alebo platiť drahú sms? Keď potrebujem ísť na 5 minút na poštu :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # soave 2017-02-17 07:25
to nevydavanie je otravne, ale je to dost bezne napr. v nemeckych mestach, kde v mnohych mestach automaty nevydavaju. je to na nich zretelne napisane. a stoju tu uz viac ako 10 rokov. sms parkovanie taktiez nie je mozne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Samo 2017-02-17 07:54
To že nevydávajú by som už neriešil. Viem, že p. Šimonek nebude so mnou súhlasiť. Jasné, pohodlnejšie by bolo keby aj vydávajú ale vo väčšine európskych miest automaty nevydávajú. Skôr by som sa spýtal prečo je sms lístok drahší ako lístok z parkovacieho automatu ?
A chcem upozorniť, že v minulosti keď ešte nebolo sms parkovanie tak v prípade že bol automat pokazeny stacilo iba zavolat na mestsku policu, nahlasit znacku a povedat ze automat je nefunkcny a pokutu vam nedali. Ja osobne by som to riesil rovnako aj teraz. Nevidim dovod preco by som mal bludit mestom a hladat funkcny automat. Dalsia vec - ulica pri starom divadle. Je tam znacka ze parkovaci automat a ten automat tam uplne chyba, na celej ulici.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # johnnysp29 2017-02-17 08:03
To je predsa úplne jasné prečo je drahší.
Aby odradili ľudí od používania SMS parkingu.
Potom by parkovacia polícia nemala čo robiť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Shadow 2017-02-17 15:36
K tomuto uz asi ani niet co viac povedat...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť