Prvý priamy vlak medzi Nitrou a Prahou vypravia už tento piatok + ceny lístkov

Lístky je možné kúpiť už dnes. Základný lístok z Nitry do Prahy stojí 16,67 eur

V piatok 16. decembra vypravia z Prahy do Nitry prvý priamy vlak ARRIVA. Od soboty rána bude vlak premávať aj opačným smerom. Lístky je možné kúpiť už dnes. Základný lístok z Nitry do Prahy stojí 16,67 eur. Cestujúci majú vo vlaku k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pitnú vodu zdarma a možnosť zakúpiť si občerstvenie.

„Priame vlakové spojenie z Nitry cez Trenčín až do Prahy ponúkneme cestujúcim ako prví v histórii,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku. Doterajšia prevádzka na trase Trenčín – Praha ukázala, že cestujúci majú o toto spojenie veľký záujem. „Na trenčianskej linke sme ukázali, že vieme cestujúcim ponúknuť pohodlné priame spojenie. Našu ponuku pre cestujúcich rozširujeme o spojenie Nitry s Prahou, pričom doprava našimi vlakmi bude k dispozícii aj cestujúcim v Hlohovci, Leopoldove, Piešťanoch a Novom meste nad Váhom,“ dodal L. Ivan.

Doteraz prevádzkovala ARRIVA jeden víkendový expres na trase Trenčín – Praha a späť. Ten vyrážal v sobotu ráno z Prahy do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. O linku bol veľký záujem, ARRIVA preto pridáva ďalšie spoje:

• piatok popoludní nový spoj Praha (14:19) – Trenčín (19:43) – Nitra (21:15)
• sobota ráno nový spoj Nitra (6:46) – Trenčín (8:10) – Praha (13:29)
• nedeľa ráno nový spoj Praha (8:19) – Trenčín (13:43)
• nedeľa popoludní existujúci spoj Trenčín (14:18) – Praha (19:32)

Od apríla 2017 budú jazdiť vlaky na linke Praha – Trenčín – Nitra ešte častejšie a v letnej sezóne vypraví ARRIVA medzi Slovenskom a Českom dva spoje každý deň.


Predaj na internete a zľavy pre študentov

Cestujúci si môžu kúpiť cestovné lístky na všetky vlaky v predpredaji na www.arriva-vlaky.cz alebo na palube vlaku od stevarda. Cena je v oboch prípadoch rovnaká. „Cestujúci z Nitry zaplatia za cestovný lístok do Prahy základné cestovné 16,67 eur a z Trenčína 12,97 eur. Malé deti a kočíky vozíme zdarma, deti vo veku od 6 do 15 rokov za polovičnú cenu, študentov s ISIC kartou pri ceste po Slovensku so zľavou 25 percent a držiteľov ZŤP preukazu so zľavou 75 percent,“ doplnil L. Ivan.

Pri nákupe cestovného lístku v e-shope www.arriva-vlaky.cz nie je potrebné doklad tlačiť, stačí ho mať v notebooku, tablete alebo smartphone, prípadne stačí nadiktovať stevardovi transakčný kód. S lístkom zakúpeným na internete získajú cestujúci automaticky aj bezplatnú miestenku. Pri kúpe lístka v e-shope si cestujúci vyberú miesto vo vlaku, ktoré im najviac vyhovuje.

Cenník cestovné lístky Praha - Nitra vlak


Nitra – Trenčín – Praha hl. n.

Tento cestovný poriadok je platný od 11. decembra 2016 do 2. apríla 2017. Od apríla 2017 budú uvedené spoje jazdiť častejšie. Vlak číslo 1040 vyrazí z Nitry prvýkrát v sobotu 17. decembra.

Cestovný poriadok Nitra - Praha vlak


Praha hl. n. – Trenčín – Nitra

Tento cestovný poriadok je platný od 11. decembra 2016 do 2. apríla 2017. Od apríla 2017 budú uvedené spoje jazdiť častejšie. Vlak číslo 1041 vyrazí prvýkrát v nedeľu 18. decembra a vlak 1043 v piatok 16. decembra 2016.

Cestovný poriadok Praha - Nitra vlak


Vlaky ARRIVA

Na všetkých spojoch medzi Nitrou, Trenčínom a Prahou budú jazdiť dieselové vlaky ARRIVA typu 845, ktoré zabezpečujú linku do Trenčína už v súčasnosti. Vo vlaku majú cestujúci k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pohodlné široké sedadlá, oddelený tzv. tichý oddiel, špeciálne vyhradené a upravené miesta pre deti, občerstvenie a po novom pribudnú v oddieloch pre cestujúcich tiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, jeho rýchlosti, ponuke občerstvenia, prípojoch, čase dojazdu do nasledujúcej stanice a ďalšie užitočné informácie. Pre cestujúcich je vo vlaku pripravená pitná voda zdarma.

Praha - Nitra vlak mapaFotogaléria

Praha - Nitra vlak Praha - Nitra vlak Praha - Nitra vlak Praha - Nitra vlak


Zdroj: TSKomentáre  

0 # Niktoš 2016-12-14 21:00
A žltý expres je v p. č. I
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Mirecek 2016-12-15 10:39
Ha ha ha...to nemyslíš vážne? Tento jeden vláčik ho nemôže ohroziť..)))
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Peter_x 2016-12-17 01:36
S Niktošom súhlasím čiastočne. 1. jeden vlak to nemôže ohroziť a 2. jednu obrovskú výhodu vlaku oproti ich autobusom, vidím v priestore a WC. Priestor - keďže máme svet poćítačov tak by som za tých 6-7 hodín rád si vytiahol notebook a pracoval ale v žltom exprese sa to nedá. :/
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Marian 2016-12-27 07:04
Žiadna velká slava to nieje cesta trvala 8,5 hod ,WC nefunkčne celu cestu ,nefunkčne kurenie zima tam bola len sprievodca neustale tvrdil že už se bude topit .
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # dlhy 2016-12-27 08:24
Asi myslel sneh pri trati.
Že sa bude topiť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # mojnazor 2017-01-29 21:42
Fuha. Velky je ako Radošinka. Toto pride az do Prahy? :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Miloslav Cebo 2017-11-16 10:20
Práve sa v ňom vezieme do Prahy, tie sedadlá sú naozaj úzké, ideálne pre deti do 12 rokov, pre dospelych je malo priestoru na sedenie, na odloženie zvrskov 1 hacik pre 4 ludi ,ostatne veci na kolenach. Kavu ponúkla sprievodkyňa hneď po nástupe za Nitrou, kedy sme ešte nemali chuť, odvtedy jednoducho nemá čas, odpravedlila sa už 2x, naozaj vidím že stále ma co robiť. Co tak jeden automat na chodbicke? Uprednostnili sme výhodu priameho spojenia bez prestupov, ale asi by som radšej prestupoval v Nových Zamkoch a mohol si vo,vlaku vystriet nohy a v jedálnom vozni vypiť kávu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Michal Šimonek 2017-11-16 11:37
Preto tým vlakom nejazdím. Do Prahy chodím z NZ, lenže to tiež nie je ideálne - z Nitry do NZ ide občas ten starý vláčik a to je hrdza, špina a smrad. NZ - Praha je ok, ale cesta späť nie hlavne nie večer kedy treba chytiť vlak do Nitry a to sa mi zatiaľ vždy podarilo len o chlp - vždy mešká. ECčko je fajn - viac miesta, reštauračný vozeň.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Miloslav Cebo 2017-11-19 20:36
Cesta späť horšia než cesta tam, na wcko rady, WiFi vypadava imrvere, čo však má naozaj hnevá , že nefunguje kúrenie v nasom vozni asi od 19,00 a je nám zima. Dlhé roky som nejazdil vlakom, minulý rok po dlhom čase som to skúsil, tiež NZ-Praha , späť cez Leopoldov, bol som veľmi milo prekvapený ako vlaková doprava poskočila dopredu, ale tohtoročný zážitok s Arrivou dokázal, ze v kvalite sa dá aj cúvať. Pozitívne je, že sme neprestupovali ani raz, aj cena cestovného bola nižšia, ale nabudúce asi nie. 0
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť