Nitru s Prahou spojí priame vlakové spojenie

Od 11. decembra 2016 začne jazdiť vlak v piatok z Prahy cez Trenčín do Nitry s návratom v sobotu späť do Prahy. V roku 2017 však bude od apríla premávať každý deň a pribudnú aj víkendové spoje

Spoločnosť Arriva vytvorí pravidelné vlakové spojenie medzi Prahou a Nitrou. Od 11. decembra 2016 začne jazdiť vlak v piatok z Prahy cez Trenčín do Nitry s návratom v sobotu späť do Prahy. V roku 2017 však bude od apríla premávať každý deň a pribudnú aj víkendové spoje.

Všetky spoje budú obsluhované dízlovým vlakom rady 845, ktorý už premáva na trati Praha - Trenčín. Cestujúci budú mať k dispozícii pripojenie k internetu, elektrické zásuvky, oddelenú tichý vagón, vyhradené miesta pre deti, občerstvenie a taktiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, ponuke občerstvenia, iné spoje, čas príchodu do ďaľšej stanice a iné.


Vlak 845, ktorý bude premávať na trase Praha - Nitra

Dízlový vlak 845

Praha hl. n. – Trenčín – Nitra

StanicaSpoj AEx 1041Spoj AEx 1043
Praha hl. n.8:1914:19
Kolín9:0315:03
Pardubice hl. n.9:2815:30
Olomouc hl. n.10:5816:58
Přerov11:1617:16
Otrokovice11:3717:37
Staré Město u U.H.11:5017:50
Uherské Hradiště12:0517:57
Uherský Brod12:2518:15
Bojkovice město zast.12:4318:43
Slavičín12:5818:58
Bylnice13:1319:13
Trenčianská Teplá13:3419:34
Trenčín13:4319:43
Nové Mesto nad Váhom14:0120:01
Piešťany14:1420:14
Leopoldov14:3120:35
Hlohovec14:3820:42
Nitra15:1421:15

AEx 1041: v úseku Praha – Trenčín ide od 11.12. do 2.4. len v nedeľu. Od 7.4. do 11.6. ide v piatok, sobotu a nedeľu.

Od 12.6. do 1.10. ide denne. Od 6.10. do 9.12. ide opäť len v piatok, sobotu a nedeľu. V úseku Trenčín – Nitra ide až od 8.4. a len v sobotu.

AEx 1043: Od 11.12. do 31.3. ide len v piatok. Od 1.4. ide denne.


Nitra – Trenčín – Praha hl. n.

StanicaSpoj AEx 1040Spoj AEx 1042
Nitra6:4612:54
Hlohovec7:1813:21
Leopoldov7:2913:32
Piešťany7:4113:45
Nové Mesto nad Váhom7:5213:56
Trenčín8:1014:18
Trenčianská Teplá8:1714:25
Bylnice8:3814:47
Slavičín8:5215:05
Bojkovice město zast.9:0615:20
Uherský Brod9:3415:37
Uherské Hradiště9:5015:52
Staré Město u U.H.9:5715:59
Otrokovice10:1016:11
Přerov10:2916:29
Olomouc hl. n.10:4516:45
Pardubice hl. n.12:1718:19
Kolín12:5018:52
Praha hl. n.13:2919:32

AEx 1040: Od 11.12. do 1.4. ide len v sobotu, od 2.4. ide denne.

AEx 1042: V úseku Nitra – Trenčín začne jazdiť od 8.4. v sobotu a nedeľu.

V úseku Trenčín – Praha ide od 11.12. do 2.4. v nedeľu, od 7.4. do 11.6. ide v piatok, sobotu a nedeľu.

Od 12. 6. do 1. 10. ide každý deň.

Od 6. 10. do 9. 12. ide opäť len v piatok, sobotu a nedeľu.



Zdroj: Nitralive.sk, Arriva CZ


Sponzor spravodajstva


Komentáre  

+13 # Hmmm 2016-10-27 13:59
Je to super, ale ten čas sa mi zdá moc dlhý, vychádza to okolo 7 hodín, autom cca 4 hodiny, aké rýchlosti bude ten vlak dosahovať ? Ale takisto bude veľmi záležať, aký komfort bude vedieť vlak ponúknuť, vybavenie má, len podľa tej foto vyzerá skôr ako nejaký osobák a nie rýchlik s kupéčkami...Pok iaľ ponúkne dostatočný komfort, tak to bude zaujímavá možnosť ako vyraziť na výlet do Prahy, lebo tam fakt človek nepotrebuje auto, vystúpi na stanici a metrom sa povozí kde len chce a má to bez námahy so šoférovaním...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+8 # Michal Šimonek 2016-10-27 16:02
Pri dnešnom stave D1 v ČR - oprava dlhodobá - je to v pohode nie? Dá sa ísť ešte cez Nové Zámky ale trva to asi rovnako dlho. Pôjdem asi otestovať :-) Nie každý potrebuje ísť autom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # soave 2016-10-27 21:25
4 hodiny su celkom cas natesno, ktory vyjde iba v idelanej cestnej situacii. iba v pripade, ak nie je ziadna zapcha. okrem toho cesta v aute je zabity cas pre sofera, nemoze robit nic. problem bude skor cena
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Todi 2016-12-15 12:26
Ten čas je v pohode nato ,že vlak štartuje s takej diery ako je Nitra. Porovnaj si EC Nové Zámky - Praha ... trvá to okolo 6 hodín a viac. Vlak je motorový čo znamená ,že tam jedine je open space ,polohovateľné kreslá , občerstvenie ...... nie je zlý hovorím ale do Prahy takým ?! Ak je obťerstvenie počas celej doby free,ide net normálne (pochybujem), k dispozícii deka a vankúš tak si myslím ,že by nemusel byť problém ale všetko záleží od ceny.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Inka 2016-12-16 17:31
Ty si dobra diera...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # jano81 2016-10-27 15:19
keby mám ísť 7 hod, to radšej idem z ba..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Michal Šimonek 2016-10-27 16:03
A do BA pojdes ako? Z Nitry do Zamkov musis ist, potom zo Zamkov do Prahy a vlak ide kolko? 5 hodin. To si moc nepomozes.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Todi 2016-12-15 12:19
lebo do BA sa nenacestuješ ďalšie dve :-) trulko
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # johnnysp29 2016-12-15 13:04
do BA busom
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # johnnysp29 2016-10-27 15:26
Bolo už spojenie aj s BA ale nevydržalo.
Myslím že toto dopadne podobne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Michal Šimonek 2016-10-27 16:03
Kým nebude napojenie na Trnovec Nad Váhom tak bohužiaľ to bude takto.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # rudi249 2016-10-27 17:19
konecne nejake zaujimava zeleznicka linke pre Nitru....ale suhlasim, dokial nebude trasa na Trnovec, tak to nikdy nebude na nasej zeleznicnej stanici ono...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Vladimír 2016-10-27 19:10
Domnievam sa, že toto spojenie nemá za cieľ konkurovať rýchlejšiemu spojeniu Nitra - Praha cez Nové Zámky. Aj keď možno existujú cestujúci, ktorí oželejú dlhší čas jazdy, ak nemusia prestupovať.

Pre mňa osobne sú nové spoje zaujímavé ako spojenie so Zlínom či Olomoucom, kam sa dosiaľ z Nitry cestovalo naozaj ťažko. Oboje sú to univerzitné mestá, nepochybujem, že nejaká frekvencia cestujúcich tam bude.

Čo sa týka vlakovej jednotky, ono to skutočne JE vlak určený na prímestskú dopravu. Tiež som najprv dvíhal obočie, kým som sa tým pred pol rokom neodviezol. Aj keď je to dízel, jazda je prekvapivo dynamická, pritom tichá. Služby sú tiež celkom fajn - voda grátis + nejaký snack za rozumné ceny, WC...

Btw. jednotka je veľkopriestorov á, nie sú tam kupé (čo mne len a len vyhovuje). Viac info na http://www.arriva-vlaky.cz/sluzby-na-palube/pohodli-ve-vlaku/
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2016-10-27 20:52
Isiel som vlakom do Prahy pred pol rokom a casovo to vychadza podla mna rovnako. Zalezi v ktoru hodinu a den ide vlak asi. Do Zamkov islo tolko ludi ze som isiel nakoniec autom, v Zamkoch vlak smer Praha a meskanie vyse hodinu. Cize okolo 7 hodin to bolo.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Antonia 2016-11-18 19:33
Zišiel by sa iný čas odchodu aby človek prišiel ráno a mohol pobehať po Prahe trochu. :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+13 # ONA 2016-10-27 21:28
Sudruh Dvonč bude chrlit ohen a syru. Takyto progres bez titulneho predstavenia samotnym ŠTBakom je nepripustny.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # bambuss 2016-10-28 16:18
Citovanie ONA:
Sudruh Dvonč bude chrlit ohen a syru. Takyto progres bez titulneho predstavenia samotnym ŠTBakom je nepripustny.

VYSTIHOL SI TO PRESNEE!!! GRATULUJEM..!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # bambuss 2016-10-28 16:31
Len aby to ten ČERVENÝ ďaabel nezrušil..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Jožko zo SMERU 2016-10-28 17:12
Prečo by som to rušil, Arriva sú naši kamaráti, keby to bol oný Regiojet tak to zruším okamžite:-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Anna Kmeťová 2016-10-28 18:29
Ako to bude s voľnými lístkami pre dôchodcov ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Vladimír 2016-10-31 12:58
Voľné lístky pre dôchodcov tam nebudú platiť. Nejde totiž o štátom objednaný vlak.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Miro z Nitrii 2016-12-15 11:14
Budú uznávať slovenské ŤZP a ŤZP S. Pozrite si stránku ARRIVY, a tam Arriva vlaky. 8)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Igor Hubinský 2016-10-29 16:03
To je super správa! Čas je skoro rovnaký, ako keď jazdím z NZ alebo z BA. Naviac jazda so štátnym dopravcom ma prestala baviť od kedy to majú študenti zadarmo. Ale som za nich rád... Pred časom som si sľúbil, že si auto nikdy nekúpim, myslím, že sa mi to nakoniec môže podariť:)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Vlado P. 2016-11-05 17:04
Dízlom pod trolejov na takejto dlhej vzdialenosti??
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Vladimír 2016-11-06 08:27
Radšej trikrát prepriahať?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Martin333 2017-04-19 20:15
ma uz niekto skusenosti, ci ten vlak prichadza do Prahy zväcsa presne podla cestovneho poriadku alebo ci máva meskania?
ake su skusenosti?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Ančicka 2017-05-13 13:02
Na AEx 1040 z Nitry po Trenčin platí bezplatný lístok pre dôchdcu?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť