NITRA 28. októbra 2008 - Zahraničný investor pripravuje retailový park v Lužiankach


Zásobník plánovaných maloobchodných nehnuteľností v Nitre sa stále rozrastá. Najnovším pripravovaným projektom je Retail Park Lužianky, v ktorom chce zahraničný investor ponúknuť zhruba deväťtisíc štvorcových metrov obchodných priestorov. Celkové náklady majú dosiahnuť do osem miliónov eur (240 mil. Sk).

Nákupné centrum bude mať charakter retailového parku, teda v jednopodlažnom objekte budú umiestnené väčšie obchodné jednotky so samostatným vstupom z krytej kolonády. Obchodné jednotky majú ponúkať tovar do domácností, elektroniku, koberce a podlahové krytiny, nábytok, šport, obuv, módu, produkty pre stavby, dom a záhradu, alternatívne sa počíta so supermarketom. K dispozícii bude 317 parkovacích miest.

Za investorskou spoločnosťou stojí v Luxembursku registrovaná spoločnosť Real Estate Invest, ktorej konateľmi sú fyzické osoby z Belgicka a Monaka. Zámer projektu, predložený na environmentálne posúdenie, predpokladá dennú návštevnosť na úrovni 620 ľudí za deň.

Pozemok s výmerou takmer tri hektáre sa nachádza na juhovýchode obce Lužianky (do roku 1993 ešte súčasť Nitry), popri ceste II/513 z Nitry do Hlohovca. Susedí s areálom veľkoobchodnej predajne Metro a areálom Peugeotu. Územie je napojené na MHD, pre peších návštevníkov je dostupnosť sťažená.

Územie susedí s rozvíjajúcou sa lokalitou West Parku Nitra Lužianky, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti cesty R1 Nitra – Trnava a od centra Nitry je vzdialený zhruba päť kilometrov. Okrem maloobchodných prevádzok je lokalita určená aj pre priemyselné a logistické aktivity. V súčasnosti prebieha územné konanie, začiatok výstavby plánuje investor na leto budúceho roku, jej ukončenie na jeseň 2010. Odhad celkových investičných nákladov sa pohybuje v rozmedzí 210 – 240 miliónov korún (7 - 8 mil €).

Lokalizácia - Re/Max

Zdroj: www.etrend.sk