Rekonštrukcia futbalového štadióna v Nitre sa stále nezačala, čaká sa na verejné obstarávanie

Po skončení súťaže bude do zastupiteľstva predložený harmonogram prác a spôsob financovania

Rekonštrukcia a modernizácia štadióna v Nitre sa stále nezačala. Stále totižto nie je ukončené verejné obstarávanie. V balíčku s futbalovým štadiónom je ďaľších 7 objektov: Cintorín Chrenová, KD Kynek, kino PALACE, MŠ Beethovenova, MŠ Štiavnická, MŠ Topoľová, ZŠ kniežaťa Pribinu. Po skončení súťaže bude do zastupiteľstva predložený harmonogram prác a spôsob financovania.

Futbalový štadión je momentálne vo vlastníctve Nitrianskej investičnej spoločnosti, ktorá je majetkom Mesta Nitra. Časť modernizácie štadióna bude riešiť Nitrianska investičná, časť zasa Slovenský futbalový zväz. Ten uskutočnil tender na nákup tribún.

Práce na modernizácii štadióna budú prebiehať na etapy. V roku 2016 mala prebehnúť I. etapa - výstavba 3 malých tribún okolo štadióna, ktoré nahradia existujúci ovál + rekonštrukcia hlavnej tribúny. V roku 2017 sa v rámci II. etapy mali dobudovať skyboxy a ubytovanie pre hráčov a legionárov. Termíny sa však kvôli spomínanému neukončenému verejnému obstarávaniu posúvajú. Kapacita štadióna bude 7480 miest.

Výstavbu financuje sumou 2,4 milióna eur štát, ktorý dotáciu schválil uznesením Vlády SR č. 115/2013 zo dňa 27.02.2013 vo veci Financovania rekonštrukcie, modernizácie a budovania futbalových štadiónov na roky 2013 - 2022 a Mesto Nitra sa podieľa sumou 1,6 milióna eur.

Nový štadión sa bude skladať z:

Jestvujúca tribúna A s kapacitou 2718 divákov - rekonštrukcia
Tribúna B s prestrešením a kapacitou 1600 divákov - nová
Tribúna C s prestrešením a kapacitou 1562 divákov - nová
Tribúna D s prestrešením a kapacitou 1600 divákov - nová

Celkový počet divákov: 7480

Vizualizácie štadióna

Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácie Futbalový štadión Nitra - vizualizácieZdroj: Nitralive.skKomentáre  

+8 # optimista 2016-10-20 06:46
:o zase sa to posuva, vsetko sa posuva, bude sa to posuvat minimalne dalich 10 rokov, ako vsetko :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # johnnysp29 2016-10-20 07:33
Dožijem sa toho že bude v Nitre niečo načas ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+9 # psimista 2016-10-20 09:08
pri podobnom tempe ako bus stanica budu v roku 2020 hotove tak panske hajzliky.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # dlhy 2016-10-20 11:52
Prebieha súťaž.
Súťaž, ktorá nie je finančne ničím krytá.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # František 2016-10-20 12:40
Nitra mohla mať dávno krásny a úplne nový štadión na ktorom by sa okrem futbalu organizovali aj rôznekoncerty popredných svetových hviezd. Bolo by to bez financovania štátu či mesta a závidelo by široké okolie. Prečo to tak nie je vie iba Pedro vedro.

Švajčiari postavia v Nitre nový štadión za 150 miliónov €!
Zbúrať a nanovo postaviť. Také plány má s nitrianskym futbalovým štadiónom švajčiarsky investor Hidber Consultants GmBH.

Ten o tomto pláne rokuje s mestom prostredníctvom svojej spoločnosti Futbal stadion development. Pribudnúť by mali ubytovacie a stravovacie zariadenia a rôzne ďalšie športové a relaxačné služby. Za určitých podmienok sú investícii za 150 miliónov eur naklonené aj mesto a futbalový klub. Zdroj: Nový čas
vizualizácia:
http://www.cas.sk/clanok/215932/svajciari-postavia-v-nitre-novy-stadion-za-150-milionov/
:lol: :lol: :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # dlhy 2016-10-20 14:25
Len pre informáciu.
Ten švajčiarsky investor s budovaním futbalového štadióna ťahal za fusakle Trnavu 5 rokov až kým ho neprekukli.
Potom prišiel do Nitry. Tu ho prekukli rýchlejšie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Jurino 2016-10-20 16:46
Záhadou zostáva, prečo sa týmto, akože investorom, vôbec zaoberalo vedenie mesta, keď stačilo zdvihnúť telefón a zavolať do Trnavy a spýtať sa na ich "serióznosť". Nie, v Nitre sa nechalo vedenie mesta ťahať rok a pol za nos a rýchlo sa riešila zmluva o prenájme areálu. Zámer predpokladal, že klub bude hrať svoje zápasy 3 roky (!) mimo Nitru.

Aktuálny projekt, teda minimálne štúdia, obsahuje niekoľko závažných chýb. Vypracovanie PD bolo zadané priamo, bez súťaže. Údajne kvôli autorským právam, ktoré nikto nezdokladoval a ktoré ani neexistujú. Pritom sa to dalo za rovnaký balík riešiť ako štadión 4. kategórie. Nie, Nitre stačí štadión 3. kategórie, veď my reprezentačné áčko nechceme vidieť v našom meste, nedajbože aby sme ešte hostili v budúcnosti skupinovú fázu nejakej európskej súťaže...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # Jurino 2016-10-20 16:51
PS: nesúhlasím s tým, že ich "rýchlo prekukli". Neprekukol ich nikto, skôr to vyšumelo, keďže sa dlho nič nedialo a primátor presedlal na projekt, ktorý pripravil SFZ s vládou.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # cicik 2016-10-21 09:05
myslím si, že preto to tak dlho trvá, aby to realizovala jedna zo stavebných firiem blízkych pánovi primátorovi :-*
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # nitricka999 2016-10-22 19:04
Normalne sa hanbim uz za Nitru. Nic sa tu neda vybudovat a ked sa aj nieco zacne trva to veky vekuce.
Futbalovy zvaz ked spustil tuto akciu cca pred 4 rokmy, tk bolo povedane, ze v Nitre sa moze stvat hned, ze je pripraveny. Miesto toho sa uz vsade postavilo, len u nas nic. Uz asi by mal p. primtor zdvihnut kotvy a mal by tam byt niekto mlady, ambiciozny a fundovany clovek, ktory nema ziadne bremena. V Nitre nieco postavit je scifi. p. Kohut povedal, ze s Nitrou su v uzkom kontakte a mala by sa postavit multifunkca hala hokej a pod.... ale toto myslim uz vobec Nitre nehrozi.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # dlhy 2016-10-23 09:12
Čo sa týka pána Kohúta, tak trepe rovnaké bludy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Mikedo 2016-10-28 20:51
A môžeme si odfajknúť ďaľší, u mňa tretí rok nič nerobenia v sľubovanom zámere. Asi sa stále nepodarilo nájsť ten potôčik, ktorým potečie do vyvolených, nasprávnejších ručučiek. Jeden pokrok však evidentný vyzerá byť, čoraz skromnejšia vízia kapacity hľadiska. Dúfam, že pred ďaľšími parlamentnými voľbami sa mocichtiví rozhýbu, lebo novozvolení môžu ľahko sľúbené peniažky zo štátneho rozpočtu presmerovať k takým, čo niečo vybudovať naozaj chcú. Niečo poriadne smrdí v tých našich nitrianskych štruktúrach!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Mikedo 2016-10-28 20:58
Ešte dodám: Nitrička naša, zostávaš akosi na chvoste. Kto čo i len trošku sľuboval, tak rekonštruuje, modernizuje, alebo stavia nové. Lepšie sú na tom už aj niektoré dediny.
krátka, hanba, hanba a hanba!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # dlhy 2016-10-31 11:40
Mal by som pár otázok pre prispievateľa Superior Grande:

Ako sa darí OZ Naša Nitra pri poskytovaní poradenských služieb v oblasti ekonomiky a marketingu za účelom zlepšenia finančnej situácie klubov, ich výraznejšej a profesionálnejš ej propagácie a zároveň poskytnutia kvalitnejšieho športového vyžitia pre široké spektrum obyvateľov mesta Nitry a jeho okolia ?

Ako sa darí OZ Naša Nitra pri spolupráci s vedením hokejového a futbalového klubu ?

Na ktoré ďalšie športové organizácie v Nitre bol rozšírený tento úspešný model spolupráce za účelom vytvorenia komplexného marketingového konceptu ŠPORTOVÁ NITRA ?

Od 15.januára uplynulo už viac ako trištvrte roka. Koľko stretnutí s primátorom, ktorý v tom januári pochopil vašu víziu a prejavil záujem o bližšie detaily a ďalšie stretnutie, ste odvtedy absolvovali ?

http://nitra.dnes24.sk/vizualizacie-pripravovanej-podoby-futbaloveho-stadiona-s-pracami-by-sa-malo-zacat-uz-po-sezone-226957
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Superior Grande 2016-10-31 12:56
Dari sa dobre:
1. OZ pomaha pri komunikacii/org anizacii fanusikov ohladom vyjazdov ci uz na domacej alebo zahranicnej scene (napr. Plzen, Ostrava)
2. za ucelom zviditelnenia HK Nitra a samotneho mesta sme z rozpoctu OZ financovali napriklad vyrobu a distribuciu 480 triciek "Nitra fans on tour 2016".
3. osobne som dohodol rokovanie s potencialnym partnerom HK Nitra. Tato firma je zlatym partnerom aj Slovana v KHL. Firma ma stale velky zaujem sponzorovat HK, ale samotni predstavitelia klubu nemaju o to zaujem. Tato firma mohla byt generalnym partnerom klubu na obdobie 3-5 rokov. Co viac k tomuto dodat? Jedine to, ze neschopnost/neo chota ludi urobit nieco viac a lepsie v Nitre je neuveritelna.
4. aj na zaklade predostretych navrhov sa zlepsil marketing FC aj ked tu je este roboty ako na kostole.
5. clen OZ finalizuje knihu k 90temu vyrociu hokeja v Nitre.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-5 # dlhy 2016-11-02 12:26
K Tvojim odpovediam:
1. Výjazdy hokejových fanúšikov boli aj keď OZ neexistovalo. A budú aj bez neho.
2. Tých 480 tričiek ste rozdali ?
3. Obviňovať Kováčika a Chrenka z neschopnosti/ne ochoty je mimoriadne nevydarený pokus.
4. S tým zlepšeným marketingom FC si robíš srandu, že ?
5. Pozrel som si webstránku OZ. Nebudem komentovať, len sem dám odkaz, aby si prípadní záujemcovia urobili názor sami http://oznasanitra.com/
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Superior Grande 2016-11-02 15:31
1. Reagoval som na tvoju otazku ze co urobili clenovia OZ za poslednych 9 mesiacov. Jeden z clenov OZ bol zakladajucim clenom hokejoveho fanklubu v roku 2004 a odvtedy sa podiela na organizacii/pro pagacii vyjazdov a samozrejme aj domacich zapasov. Navyse ma fanshop, prostrednictvom ktoreho zabezpecuje mnoztvo zaujimaveho oblecenia pre fanusikov Nitry. Prave jeho vyraznym angazovanim sa podarilo posunut fanusikovsku scenu v Nitre vyrazne dopredu.
2. Rozdali
3. Nie je. Osobne som dohodol rokovanie v centrale firmy v BA. Vysledkom bolo, ze uvedenemu generalnemu riaditelovi nedali doteraz vediet aky je ich postoj k navrhovanej spolupraci/koop eracii. Stretnutie bolo vo Februari! Chalani su charakterovo fajn, boli velmi dobri hokejisti, ale nie su manazeri. Vela veci vo fungovani HK sa zlepsilo od ich nastupu (aj kvoli napadom samotnych fanusikov), ale uradujuci majster a vitaz zakladnej skupiny CHL by nemal mat problem so zhananim financii na svoju cinnost.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Superior Grande 2016-11-02 15:34
3. Ponukol som skvele riesenie, skoncilo to vo vzduchoprazdne. Aby si bol v obraze bavili sme sa o 300 000 Eur na sezonu, co v Nitre nikdy ziadna ina firma nebola ochotna sponzorovat sportovy klub v takejto sume. Mali byt generalnym sponzorom Nitry na obdobie 3-5 rokov. To sa ti zda malo?
4. Kedze si slabsie chapajuci clovek. Navrhli sme mnozstvo zmien, ktore treba urobit na FC, aby uz konecne zacal fungovat na urovni 21 storocia. Zatial sa splnilo asi tak 10% k spokojnosti je velmi daleko.
5. S cim mas problem? Chces financne prispiet na cinnost OZ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # Superior Grande 2016-10-31 13:13
Teraz mam ja nejake otazky komentare smerom k Tebe:
1. co si spravil za tych 9 mesiacov ty v prospech sportu v meste Nitra? Nezaujimaju ma "aktivity", ktore mas v popise prace ako poslanec. Ja osobne som zamestnany v 2 firmach a napriek svojmu vytazeniu som ponukol pomocnu ruku pri rieseni problemov sportu v Nitre. Poprosim tiez v bodoch.
2. predpokladam, ze si bezodna studnica napadov, ich realizacia je expresne rychla, tak sa pytam ake dalsie kroky na podporu rozvoja sportu v Nitre mas pripravene v talone?
3. v Nitre je 50 odtienov cervenej (este aj modri su cerveni, ze?), takze to je moja odpoved aj napriklad na to, preco meska rekonstrukcia a modernizacia futbaloveho stadionu.
4. kedze tvoj byvaly kolega Scurka ma pekny priemyselny park v Nitre, nespytas sa ho, ci nechce sponzorovat nejaky sport v Nitre? Ma z coho...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # dlhy 2016-11-02 12:20
1. Ja nepomáham športu v Nitre posledných 9 mesiacov. Uvediem jeden príklad. Desať rokov organizujem s kamarátom najväčší mládežnícky hokejbalový turnaj na Slovensku. V posledných rokoch sa ho zúčastňuje viac ako 500 mladých športovcov.
2. Prvé, čo šport v Nitre potrebuje, je materiálna základňa - športoviská. Dlhé roky tom pracujem. Minimálna 15 rokov.
3. Čo občania volia, to máme.
4. Spýtam.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Superior Grande 2016-11-02 15:47
1. Clenovia OZ pomahaju rozvoju sportu v Nitre dlhe roky tiez. Kvoli tomu vzniklo OZ pred rokom, aby sme sa institucionaliz ovali. No vidis, ze aspon nieco si dokazal vo svojom zivote. Dostali ste dotacie na organizaciu turnaja zo strany Mesta Nitra, VUC Nitra prip. statu? Cinnost OZ je financovana v prevaznej miere z prispevkov clenov OZ.
2. Kazdy sudny clovek nad tymto bodom len v nemom uzase pokruti hlavou. Ty si sa akoze pochvalil, ze dlhodobo pracujes na niecom, co je dlhodobo v katastrofalnom stave. A to su v podstate vsetky sportoviska, mozno okrem Mestskej haly na Klokocine. Neuveritelne az drze!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Superior Grande 2016-11-02 15:48
3. Ano ponuka je velmi slaba, sam si toho dokazom. Ak by bola vyssia volebna ucast, uz tam nesedis a uzivas si svojho nezasluzeneho dochodku.
4. No vidis na stare kolena hadam aj nieco pozitivne zacnes robit. Mozes tu potom PROAKTIVNE informovat o vysledkoch svojho rokovania so Scurkom citatelov NL. Dajme si taky interny deadline 31.12.2016, aby to zas netrvalo storocie. Za 2 mesiace sa toho da stihnut ozaj dost.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # dlhy 2016-11-02 21:36
Čo keby si začal Ty zverejnením toho tristo tisícového sponzora?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Mikedo 2016-11-04 23:02
Z dôveryhodného zdroja mám informáciu, že zanedlho sa rekonštrukcia rozbehne. Napriek tomu, že k svojmu zdroju mám dlhoročnú dôveru, stále pociťujem veľké pochybnosti o reálnosti takejto správy. Uvidíme!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Martin z nitri 2016-12-24 11:24
Neviete v ako štadiu je VO ohľadom fut. Štadiona a kedy by sa malo začať realizovať .... ďakujem za odpoveď ...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2016-12-24 15:04
Posledny stav viem z novembra - bola zacata kontrola pretoze niekto vzniesol namietky. Viac som nezistil.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Martin z nitri 2016-12-29 20:45
Ďakujem za info tiež som hladal na UVO ale niesu tam aktualizovane infa takže som nič nevedel ... snď sa prace začnu už v jaru ...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Martin znitri 2017-01-24 19:40
Tak konanie o námietkach sa skončilo 23.1.2017 tak treba dúfať že to pôjde teraz rýchlo :lol: :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť