City Park Nitra

City Park Nitra: informácie, priebeh výstavby, fotogaléria, video, letecké foto

Lokalita: Brezový hájik
Predajná plocha: 28 000 m² + športová a rekreačná zóna 7500m²
Počet obchodov: 100+
Iné: Reštaurácie, kiná, bowling, squash, celoročné klzisko, biliard, wellness, U-rampa, lezecká stena, tenis, streetball, beachvolleyball, pétangue, detský kútik, promenáda, lávka cez rieku
Parkovacie miesta: 850
Náklady: 1,7 mld SK
Otvorenie: ??? projekt je pozastavený

City Park Nitra panoráma

Články o City Parku

City Park: výstavba má začať znovu na jar (3.marec 2013)
City Park čaká na dodatočné stavebné povolenie a investora (5.máj 2014)
City Park má opäť stavebné povolenie (25.jún 2014)


City Park Nitra letecká foto

Pôvodný text zámeru

Nákupno-zábavný park CityPark, ktorý vyrastá v atraktívnom prostredí pod Nitrianskym hradom na brehu rieky Nitra, ako prvý projekt svojho druhu v Nitre významne prispeje k zlepšeniu kvality života obyvateľov celého regiónu a zvýšeniu ambícií Nitry zaradiť sa medzi moderné európske mestá.

Cieľom projektu je vybudovať živý moderný areál spájajúci nákupné aktivity so širokými možnosťami na trávenie voľného času a oddychu pre všetkých. CityPark na svojej ploche ponúka značkové obchodné prevádzky, gastronomické zariadenia, klimatizované kinosály s priestorovým ozvučením, a zároveň športovo-zábavné centrum v podobe bowlingovej dráhy, squashu, celoročného interiérového klziska, biliardu, špičkovo vybaveného fitness centra s wellness oázou. Súčasťou komplexu je skvelá ponuka exteriérových športových príležitostí pre všetky vekové kategórie. Na svoje si prídu predovšetkým priaznivci tenisu, streetballu, beachvolleyballu, pétanqu a skateboardingu. V areáli nájdu návštevníci aj U-rampu a lezeckú stenu.

CPN venuje špeciálnu starostlivosť ponuke zábavy pre deti. Okrem detského kútika, magického sveta, elektrických autíčok, autodráhy či trampolín im je k dispozícii veľké exteriérové ihrisko a zvieracia farma.

Čo ponúka CPN
:: Kvalitný mix nájomcov
:: Pohodlný nákup
:: Relax a príroda
:: Športové možnosti, zábava
:: Výhodná poloha a dostupnosť

CityPark na troch podlažiach poskytne priestory viac ako 100 obchodom, kaviarňam a reštauráciám na celkovej ploche takmer 27 000 m2. O zábavu i športové vyžitie nielen detských návštevníkov sa postarajú štyri kinosály, detský kútik, bowling, fitness centrum, exteriérové ihriská, U-rampa či lezecká stena a klzisko. K oddychu a tráveniu voľného času návštevníkov prispeje prechádzková promenáda kopírujúca tok rieky.
Otvorenie CityParku Nitra je plánované na jar roku 2008, bude v ňom vytvorených okolo 1000 nových pracovných miest. Výstavba predstavuje celkovú investíciu v objeme jeden a pol miliardy korún.


Vizualizácie

Fotogaléria, 23. november 2014

Fotogaléria, 17. apríl 2010

Panoramatické fotografie, 17. apríl 2010

Fotogaléria, máj 2009

Fotogaléria, november 2008

Fotogaléria, júl 2008

Fotogaléria, marec 2008

Fotogaléria, jún 2007

Fotogaléria, marec 2006

Panoramatické fotografie


Videá z dňa 17.4.2010


Zdroj: Nitralive.sk, foto/video Nitralive.sk, vizualizácie City Park NitraKomentáre  

+4 # Martin 2009-04-12 14:33
Nesuhlasím s tim projektom daneho kompklexu s dvovodu ked dana firma investorska nemal zaistene peniaze na stavbu.Teraz to bude velmi špatit naše mesto hromada železa a betonua zdevastovana príroda. Radšej sa mohol tam urobit park ako toto monštrum
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # t_martin 2009-09-17 17:04
no dufam, ze nesplnenim podmienok donutia urady investora stavbu na jeho vlastne naklady odstranit (ako je tomu v Nemecku a inych vyspelych krajinach, kde sa stavebne a ine zakony dodrzuju a kde aj existuje vynutitelnost prava). Ak by investor odmietol, tak hor sa podme to tam porozoberat.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # hasinka 2009-12-20 23:44
no toto bolo zase dielo kurňa vyzeráme z toho hradu úžasne , ani sa nebudem diviť ,ak sa sem už nijaký turista viac nevráti, asi sa zľakne čo nám to pod svätuškárskym hradom rastie
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # johnnysp29 2014-11-26 11:56
Jedna zaujímavosť, teda aspoň pre mňa.
Viete o tom že City Park patrí do katastra Chrenovej.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Hmm 2015-01-12 13:28
Ako je to s tým City Parkom? Majú už vraj pol roka stavebné povolenie, ale nič sa stále nedeje.
Tie naše zákony, už dávno mali o celý pozemok aj stavbu prísť a malo to mesto niekomu symbolicky predať za určitých podmienok...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť