Dobrovoľníci zo spoločnosti Jaguar Land Rover podporili dva komunitné projekty v Nitre

Zamestnanci spoločnosti Jaguar Land Rover sa spojili s mestom Nitra, spoločnosťou MH Invest a nadáciou Pontis pri podpore komunitných projektov v Nitre a Dražovciach v rámci podujatia ‘Naše mesto’ počas slovenského ‘Národného dňa dobrovoľníctva’

Whitley 13. júna 2016 – Zamestnanci spoločnosti Jaguar Land Rover sa spojili s mestom Nitra, spoločnosťou MH Invest a nadáciou Pontis pri podpore komunitných projektov v Nitre a Nitre - Dražovciach v rámci podujatia ‘Naše mesto’ počas slovenského ‘Národného dňa dobrovoľníctva’.

V rámci iniciatívy nadácie Pontis ‘Naše mesto’ strávilo niekoľko členov tímu deň revitalizáciou detského ihriska Hide Park a komunitného centra v Nitre. Celý priestor upratali a vyčistili od odpadkov, aby ihrisko i komunitné centrum mohli využívať miestne rodiny.

Zvyšní členovia tímu navštívili Dražovce, kde zasadili približne 760 kríkov, ktoré majú dlhodobo dotvárať malebné prostredie pre miestnych obyvateľov a turistov.

Alexander Wortberg, prevádzkový riaditeľ v Nitre, povedal: „Jaguar Land Rover úzko spolupracuje s komunitami v blízkosti svojich výrobných závodov na celom svete a to isté bude platiť aj na Slovensku. Dni dobrovoľníckej práce – ako dnes v Nitre a Dražovciach – sú len jedným zo spôsobov, ako to chceme robiť.“

V rámci svojho záväzku vytvoriť nové možnosti pre 12 miliónov ľudí do roku 2020 sa spoločnosť Jaguar Land Rover aktívne angažuje v miestnych komunitách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti všetkých výrobných zariadení spoločnosti na svete; pomáha vzdelávať a zlepšovať životy miestnych komunít. Po založení programu Inšpirujeme budúce pracovné sily v Spojenom kráľovstve bola táto iniciatíva úspešne spustená aj v Brazílii. Iniciatíva pomáha zvyšovať zamestnateľnosť mladých nezamestnaných ľudí v miestnych komunitách v Itatiaia od roku 2015; v Číne zas spolupracuje spoločnosť s nadáciou China Soong Ching Ling Foundation na Fonde snov čínskych detí a mládeže, iniciatíva tu zahŕňa vzdelávacie programy, výstavbu novej školy, starostlivosť o zrak a sociálne zmeny formou športových projektov.

Minulý december potvrdil Jaguar Land Rover plán otvoriť svoje výrobné zariadenia na svetovej úrovni v Nitre. Odvtedy už takmer 40 000 ľudí prejavilo záujem o prácu v novom závode, ktorý bude mať približne 2 800 zamestnancov.

Stavba závodu, ktorá predstavuje investíciu vo výške 1 miliardy GBP, sa začne v lete a prvé vozidlá opustia výrobnú linku koncom roka 2018.

Spoločnosť Jaguar Land Rover je najväčšia popredná výrobná spoločnosť v Spojenom kráľovstve vybudovaná okolo dvoch ikonických britských značiek automobilov: Land Rover, svetový výrobca prémiových vozidiel s pohonom 4x4 a Jaguar, prémiová značka luxusných sedanov a športových automobilov. Počas uplynulých piatich rokov spoločnosť zdvojnásobila predaj a počet zamestnancov, viac ako trikrát zvýšila obrat a investovala viac ako 12 miliárd GBP do novej výroby a kapitálových výdajov. Počas prvých štyroch mesiacov roku 2016 predala spoločnosť Jaguar Land Rover 200 154 vozidiel, čo je viac ako 24% nárast v porovnaní s rovnakým obdobím uplynulého roka.Zdroj: Jaguar Land RoverKomentáre  

0 # dlhy 2016-07-13 10:47
Takže podľa zdroja JLR bude v Nitre 2 800 zamestnancov.
Nejako nám tie počty klesajú.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Michal Šimonek 2016-07-13 12:21
Od začiatku sa hovorí o nižšom počte ako sa to prezentuje. Viac ľudí zamestnajú možno po pár rokoch a k tomu sa naviažu subdodávatelia a rôzne firmy. Bombastické titulky sa ale lepšie predávajú.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # dlhy 2016-07-13 13:28
Inak povedané
"Klamstvo sa predáva lepšie ako pravda."
Aspoň Slovákom určite.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # TomTom 2016-07-14 08:48
" Zvyšní členovia tímu navštívili Dražovce, kde zasadili približne 760 kríkov, ktoré majú dlhodobo dotvárať malebné prostredie pre miestnych obyvateľov a turistov. "

- bodla by fotodokumentaci a kde to vysadili .....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # ON 2016-07-14 15:24
Zvyšní členovia tímu = chudaci roboši
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # JA 2016-07-29 12:08
Jaguar ma uz nejakych zamestnancov ? Ja som si dal ziadost na stranke istp v novembri 2015 a doteraz sa mi nikto ani len neozval.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2016-07-29 12:25
Pretoze si tam spolu s dalsimi 40 tisic ludmi :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # JA 2016-07-29 12:34
Nikto mi ani len neodpovedal ci budem mat sancu tam pracovat (som strojny ing.)Treba si uvedomit ze tych 40000 ludi momentalne teraz niekde aj pracuje ,takze skutocny zaujem tam pracovat bude o hodne nizsi (rozhodnu mzdy).Celá ta registracia zaujemcov a mavanie s cislom 40000 zaujemcov o pracu bola asi len hra pred volbami.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2016-07-30 17:51
Treba sa informovat v pracovnych agenturach. Tusim len 2 budu robit nabor specialne pre Jaguar. Addecco a Manpower. Urcite sa tam uchadzaj o pracu. To co vyplnilo 40 tisic ludi ja volam ojeklam na ludi. Ta webstranka nie je statna! Akurat ju propaguje a plati stat.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť