Premiér Fico navštívil lokalitu Jaguar Land Rover, hovoril o neexistujúcich veciach

Ako si môžete vypočuť vo videozázname nižšie, premiér zjavne nie je plne informovaný o pomeroch a stave projektu

Predseda vlády SR Robert Fico sa vo štvrtok 25. februára 2016 zúčastnil na prezentácii výstavby závodu Jaguar Land Rover v Priemyselnom parku Sever v Nitre - Dražovciach. Spoločnosť mu robil splnomocnenec vlády SR pre prípravu a realizáciu strategických parkov Viktor Stromček, primátor Nitry Jozef Dvonč a viceprimátor Nitry Martin Nemky.

Ako si môžete vypočuť vo videozázname nižšie, premiér zjavne nie je plne informovaný o pomeroch a stave Nitry a projektu. Prečo je tomu tak si rozoberieme.

Premiér hovorí: "Chceme byť naladení priateľsky tak k mestu Nitra, ako aj k obci, ktorá je najviac dotknutá, to je obec Dražovce. Urobilo sa obrovské množstvo rozhodnutí, prekládka starej železnice, urobil sa obchvat dediny Dražovce čiže tie veľmi ťažké mechanizmi pôjdu úplne inou trasou."


A aká je realita?

1. Obec Dražovce neexistuje, je to mestská časť Nitry.
2. Horšie však je, že žiadny obchvat Dražoviec neexistuje. Asi myslel zámer postaviť preložku, resp. už to ani oficiálny dokument nenazýva slovom preložka. Preložka I/64 je v pláne, ale určite nebola vybudovaná.
3. Starou železnicou myslel zrušenú trať ŽSR 141 Leopoldov – Lužianky – Zlaté Moravce – Kozárovce. Zrušená neznamená preložená.


Premiér hovori: "Ja som tu bol už nie tak dávno keď sme robili prepojenie na R1, čiže sme splnili všetky logistické predpoklady, ktoré sa od nás očakávali."


Aká je realita?

1. To napojenie, ktoré spomína je I. etapa, ktorú sľubovali ešte závodu Sony. Po rokoch teda toto napojenie postavili, rok stálo neskolaudované a verejnosť ho tým pádom nemohla používať. Stále však chýba napojenie z opačného smeru od Trnavy - II. a IV. etapa. Aké logistické predpoklady teda boli splnené? Donedávna bola v PP Sever osadená značka slepá ulica - áno aj po otvorení napojenia na R1.
2. A čo zvyšné komunikácie? I/64 od Šindolky po kruhový objazd v PP Sever? Železničné spojenie Lužianky - Zlaté Moravce a smer Zvolen? Železničná stanica v Nitre? Napojenie Nitry na železničnú sieť - elektrifikácia, nová trať na Trnovec nad Váhom?

Pán premiér aj s pánom primátorom by si mali doštudovať ako na tom Nitra je a aké investície si vyžaduje. Slovensko nie je len Žilina a Bratislava.


A čo na to prítomné médiá?

Ak už zástupcovia štátu podávajú nepravdivé informácie, prítomné médiá by mali na to upozorniť...Videozáznam z tlačovej besedyZdroj: Nitralive.skKomentáre  

+13 # johnnysp29 2016-02-26 13:06
Tu vôbec nejde o to že my ktorí sme si to všimli a sme z NR a okolia na to upozorňujeme.
Ficovi ide o získanie si voličov pred voľbami.
Síce nás tým neodrbal ale pol Slovenska áno.

Presne ako píšeš.
"prítomné médiá by mali na to upozorniť... "
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # gabo 2016-02-26 15:37
Skvela vena analýaza!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+9 # dlhy 2016-02-26 15:58
Na takéto niečo sa riťolízači v Nitrianskych novinách, uplácaní z mestského rozpočtu, nikdy nezmôžu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # roko1819 2016-02-26 18:54
pan premier zabudol povedat ze to ze sem pojde automobila jaguar sa vedelo uz velmo davno .. ta saskaren oklo toho podpisu a podobne je len fraska. stretavam ludi co robili prace na tych pozemkoch skor ako bola oficialne zmluva podpisana. a nehovorim o tych výkupoch :-)))))hanba klamar jeden
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Michal Šimonek 2016-02-26 22:58
Nehovoriac o tých vrtulníkoch čo tu lietali a o tom ako uz mali firmy zakazky. Najvacsie klamstvo je vsak fakt, ze este nemali stavebne povolenie a robili sa akoze vrty a v realite uz robili podložie pre zavod :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # KiPa 2016-02-26 21:42
Predceda sa mohol ísť aspoň previesť vlakom do ZM a späť ísť autom a by videl akú spúšť,prach a špinu tu nechávajú kamióny v okolí NR aj v meste ktoré vozia kameň do piem. parku
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # jozo1 2016-02-28 00:58
este tam naberte rumunov a iných podobnych a je to investicia ako h**ado !? a tomu verim ze to bude !!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # dlhy 2016-02-28 15:11
A čo si myslíš, pre koho bude tá plánovaná ubytovňa pre 1500 ľudí?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť