Kataster zruší prevody pozemkov, kde má stavať Jaguar

Pozemky kúpila od ľudí spoločnosť Poľnohospodárska pôda ešte skôr, ako sa verejnosť dozvedela o plánovanej investícii Jaguaru v Nitre

NITRA 12. októbra (WebNoviny.sk) - Kataster zruší prevody piatich pozemkov, na ktorých má stavať svoj závod automobilka Jaguar Land Rover. Okresný úrad v Nitre vyhovel protestom okresnej prokuratúry.

Pozemky kúpila od ľudí spoločnosť Poľnohospodárska pôda ešte skôr, ako sa verejnosť dozvedela o plánovanej investícií Jaguaru v Nitre a ako štát ponúkol za pozemky oveľa vyššie čiastky. Informoval o tom v pondelok portál sme.sk.

Odporúčame:

Prípravy Jaguara pri Nitre pokračujú, vymenovali riaditeľa


Ako uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček, Okresná prokuratúra Nitra napadla protestmi päť rozhodnutí Katastrálneho odboru Okresného úradu Nitra.

Bolo to "najmä z dôvodov nerešpektovania ustanovení zákona o nadobúdaní poľnohospodárskeho pozemku správnym orgánom v katastrálnom konaní a z dôvodu, že v čase rozhodovania správneho orgánu existovalo k pozemkom zákonné predkupné právo v prospech štátu".

Na prejednaní protestov, ktoré bolo 9. októbra, sa Okresný úrad v Nitre stotožnil s dôvodmi protestov prokurátora. "Písomné rozhodnutia o protestoch prokurátora neboli prokuratúre doposiaľ doručené," doplnil Maček.


Tiež si prečítajte

1. Závod Jaguar Land Rover Nitra: umiestnenie, popis, komunikácie, letecké zábery
2. Automobilka Jaguar Land Rover postaví závod v Nitre
3. Pri Nitre vznikne strategický park, pripravuje vláda pôdu pre Jaguar Land Rover?
4. Napojenie PP Sever na R1A (I. etapa) otvoria 30. septembra, možno skôr
5. Príchod automobilky urýchli napojenie PP Sever na R1A v smere z Bratislavy (II. a IV. etapa)
6. Prípravy Jaguara pri Nitre pokračujú, vymenovali riaditeľaZdroj: © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.Komentáre  

+5 # Shadow 2015-10-13 13:20
Tak... a teraz by sa mali zodpovedat ti, ktorych sa tykaju nasledovne otazky:
- odkial unikla informacia o investicii?
- preco kataster zamietol povodny protest prokuratora?
- na zaklade coho a hlavne preco vydala obec Luzianky potvrdenie o tom, ze sa pozemky nevyuzivaju ako poln. poda?
- kto stoji za tou pochybnou spolocnostou?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Hmm 2015-10-19 12:10
Ja by som sa ešte opýtal jednu veľmi podstatnú vec, ktorá smrdí ako týždňové ponožky v gumákoch. A to, že ako je možné, že kúpne zmluvy na prevod týchto pozemkov boli tak rýchlo zavkladovávané, že tam ani plomba nestihla zasvietiť resp. ak aj svietila tak jeden deň? Kataster čo si necháva všetko na poslednú chvíľu, tak aj keď ide o zrýchlený vklad (15) dní dokáže rozhodnúť takto rýchlo, aby nikto nestihol nič počas plomby riešiť ?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Matas 2015-10-13 13:36
Myslim si, ze sa to cele pekne potichucky ututla a nikto sa nikdy nedozvie kto za tym bol, pripadne sa vytiahne nejaka nova kauza na odputanie pozornosti...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť