Modernizácia autobusovej stanice v Nitre finišuje. Na rade sú diaľkové nástupištia

Štvrtá etapa modernizácie autobusovej stanice v Nitre sa začne 1. júla 2018. V rámci nej budú zmodernizované nástupištia určené pre diaľkové linky. ARRIVA plánuje zavŕšiť trojročnú modernizáciu autobusovej stanice v Nitre a odovzdať ju cestujúcim do užívania do konca roka

"V súčasnosti sú už dokončené práce na tretej etape modernizácie autobusovej stanice v Nitre. V rámci nej sme spevnili betónové plochy, zmodernizovali prístrešok určený pre komerčné linky a vybudovali výstupište pre diaľkové linky. Po dosiahnutí požadovanej pevnosti betónu sprístupníme na budúci týždeň pre cestujúcich betónové plochy určené na výjazd z autobusovej stanice," povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

V rámci štvrtej etapy bude ARRIVA modernizovať nástupištia 1A, 1B, 1C, 2, 3, 4, 5, 6, 6B. Nástupištia 2 až 6B dopravca dočasne presunie na odstavnú plochu autobusov, ktorá sa nachádza medzi autobusovou a železničnou stanicou. Číslovanie dočasne zriadených nástupíšť sa zhoduje s pôvodným označením. Najfrekventovanejšie nástupištia diaľkových liniek 1A, 1B a 1C v smere na Bratislavu zostávajú na novovybudovaných priestoroch autobusovej stanice a budú spadať pod nástupište č. 15 a č. 17. Dopravca zároveň upozorňuje cestujúcich, že z uvedených diaľkových nástupíšť budú odchádzať aj niektoré linky prímestskej dopravy.

"Vzhľadom na to, že modernizácia diaľkových nástupíšť bude prebiehať počas plnej prevádzky autobusovej stanice, prosíme cestujúcu verejnosť o pochopenie a trpezlivosť," uzavrela P. Helecz.

Nitrianska autobusová stanica je v prevádzke od roku 1978. Počas prvej etapy boli kompletne zmodernizované dva prístrešky, pod ktorými sa nachádza osem nástupíšť. V rámci druhej a tretej etapy ARRIVA odovzdala cestujúcim do užívania ďalšie tri zmodernizované prístrešky. Komfort cestujúcich výrazne zvýšila inštalácia elektronických tabúľ s informáciami o odchodoch, príchodoch či meškaní autobusov a hlavný informačný panel. Zároveň prebehla potrebná a rozsiahla modernizácia desaťročia starých inžinierskych sietí. Cestujúcim je k dispozícii aj čakáreň v novej zmodernizovanej časti autobusovej stanice v blízkosti novopostavenej budovy so sociálnymi zariadeniami a úschovňou batožín.

Vizualizácie, AS NitraZdroj: Arriva NitraKomentáre  

+5 # johnnysp29 2018-06-21 10:21
To bude dlhý finiš :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # Navstevnik 2018-06-21 11:39
Co takto sa postarat o obcanov ktory tam otravuju ludi nelegalnim predajom vonaviek , dalekohladov a pod ? Staci vytiahnut penazenku pri stankoch z obcerstvenim a hned sa na vas zavesi obcan , zlodej , predavac a obtazuje vas... Taketo skusenosti mam autobusovu stanicu skoro pravidelne a podla toho co som pocul od znamich nie len ja ale aj ostatny ludia... Chcelo by to kamery popripade tajnu SBS ktora by na toto dohliadala...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # sigma 2018-12-27 09:12
A preco tajnu?
Bol niekto z vas na autobusovej stanici v zahranici? Napriklad v Prahe, Londyne, ale aj v inych mestach a mesteckach su vacsie, alebo mensie autobusove nastupistia uplne odrezane od autobusov, ludia nebehaju soferom pod kolesami a cakaju v klimatizovanom priestore spojenom s nakupnym centrom. Na bezpecnost dohliada normalna SBS, ak treba.
Arriva si dala poziadavku, ze vynovenie nesmie byt drahe a na svoj pozemok nepustia tretieho investora, lebo by ich okradol o lukrativne vytunelovane miesto.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # Hmmm 2018-06-21 14:02
Super, ide to ako po masle a možno to bude hotové skôr ako v Bratislave Hlavná autobusová stanice s nákupným centrom a neviem akým cestami a blbosťami :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+13 # MilaNo 2018-06-21 14:18
Modernizácia je AS v Banskej Bystrici. V Nitre je to len taká generálna oprava s novým asfaltom a prekrytím.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # johnnysp29 2018-06-21 15:40
Výmena prístreškov a asfaltu :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+13 # Mikedo 2018-06-21 16:06
Nemôžem si pomôcť, ale pri takejto akcii by mal byť výsledok niekde inde. Ešteže verejnou dopravou necestujem. Nechcel by som tam v zimnom období trčať vo vetre, mrazoch prievane, snežení, či daždi. Spoliehajli sa pri projektovaní na klimatické zmeny?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť