Tabáň aktuálne: september až október 2018

Fotogaléria + video z priebehu výstavby projektu Tabáň v centre Nitry

Tabáň september 2018

Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018

Tabáň október 2018

Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018 Tabáň september 2018

VideoZdroj: Nitralive.skKomentáre  

0 # Imino 2018-10-23 01:10
Pekné fotky. Ja som si urobil zase také, kde je vidieť, ako sa práši spod kolies veľkokapacitnýc h nákladiakov keď prichádzajú alebo opúšťajú areál. Hneď vedľa staveniska je materská škôlka. Podmienky katastrofálne, vetranie tried kvôli prachu už od augusta nepripadalo do úvahy. Deti na školskom dvore musia dýchať ten sajrajt. A na stavenisku sa objavil zrazu chlapík, ktorý malou záhradnou hadičkou prskal cícerkom vodičku na dva štvorcové metre. Namiesto aby to udržiavala malá kropiaca cisterna, ktorá by aspoň trochu eliminovala to svinstvo, ktorým otravujú (a ešte to chvíľu potrvá) ovzdušie v samotnom centre mesta. Pozdravujem týmto stavebnú firmu za jej bohapusté ignorantstvo a vyzývam tých veľkohubých aktivistov za životné prostredie aby vyliezli z kancelárií a sledovali čo sa okolo nich deje.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # trabant 2018-10-23 04:59
Píše to človek ktorý už aj niekedy niečo manuálne robil, aspoň vŕtal dieru do betónu? Prach je nepríjemný ale je to súčasťou každej stavby všade na svete. Ak by pršalo, nebol by prach ale blato. A áno, aj hluk tam je väčší ako inokedy. Podľa niektorých by bolo asi najlepšie celé mesto vyľudniť a nech to zarastie prírodou. Bude to krásne zelené, tiché a s úžasným vzduchom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Imino 2018-10-23 11:34
Som manuálne zručný až tak, že dokážem vyvŕtať dieru do panelu bez zaprášenia bytu :lol: na to nemusím mať stavbársky diplom. Po druhé: Už nás pripravujete na blato namiesto aby ste napísali, že v čase dažďov zabezpečíte údržbu komunikácií. Keď sa rúbe les, musia lietať triesky, že? A čo sa týka prachu na stavbe všade na svete, no, pochodil som kus sveta a hovorím vám, že v civilizovaných krajinách by vás hnali svinským krokom alebo s krutou pokutou. Podčiarkujem: v civilizovaných, takže vy si bez obáv prášte ďalej a obhajujte bordel.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # trabant 2018-10-23 15:42
Vaša prvá veta hovorí za všetko :). Ani ja nemám diplom, ale na stavbe sa pohybujem. A presne ako som si myslel, napriek tomu, že v Nitre už nežijem a sem chodím len čítať novinky o tom čo sa v mojom rodnom meste deje, sem tam napíšem nejaký komentár, tak som tušil, že si budete myslieť, že som asi niekto kto na tej stavbe robí alebo to tam riadi alebo niečo podobné. Keď mňa môj komentár odsúdil k tomu, že mám vraj niečo spoločné s tou stavbou, podľa tej vašej prvej vety ste vy asi človek čo žije v byte a naozaj tam nemá čo okrem vŕtania do stena robiť. Viem že sa pri vŕtaní do steny dá použiť vysávač ale chcem vidieť ako zachytávate prach, keby pracujete na otvorenom priestranstve, navyše v NR, ktorá je veterná.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-3 # trabant 2018-10-23 15:43
Neviem kde sa inde vo svete pohybujete, ale dosť pochybujem, že keď ste na dovolenke, tak navštevujete staveniská. Skôr predpokladám, že keď aj vidíte nejakú stavbu, tak určite nezačnete posudzovať vplyv stavby na životné prostredie a ľudí žijúcich v okolí stavby. Určite si nezisťujete či sa stavia v rozpore so zákonom ani nič podobné. A ak sa náhodou v zahraničí pohybujete po stavbách, tak asi len preto, že ste z nejakej stavebnej firmy, o čom pochybujem (lebo ako píšem, ten kto niekedy niečo staval, vie, že sa nedá všetko to svinstvo zachytiť). Ten nápad s cisternou neviem, neviem. Miesto prachu blato, netuším koľko tých áut tam vyváža, to by bolo asi treba po každom ísť s cisternou. Chodci a autá by mali miesto prachu blato, čo bude asi keď naprší len trocha. Ešte by tam tá cisterna aj blokovala dopravu. A možno nie. V NR som dávno nebol, asi sa tam dopravná situácia zlepšila :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # trabant 2018-10-23 15:52
Ak sa nemýlim, určite na stránke enviroportal by mal byť posudok stavby, vrátane procesu výstavby a aj opatrenia, ktoré vraj staviteľ zabezpečí. Ak tam niečo je, čo nerobí a zaviazal sa k tomu, tak sa treba sťažovať na konkrétnych úradoch. Možno dostane pokutu, možno to napraví, to netuším, skôr sa nestane nič. Pokojne sa sťažujte aj tu, je to názor, ale nič to nepomôže. Možno sa vám uľaví. Ak chcete pomôcť tým čo tam žijú a pracujú, tak musíte písať inam.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Imino 2018-10-23 19:31
Ak dovolíte ukončíme túto prestrelku.
1/ či ste staviteľ, alebo "len" obhajujete takýto bordel na stavenisku v centre mesta je pre mňa to isté.
2/ v súvislosti s mojimi dovolenkovými pobytmi iba toľko: 30 rokov sa pohybujem po celej Európe ako manažér výrobných podnikov vrátane účasti na investičných akciách, nie som stavbár, ale niečo o tom viem.
3/ Keďže si pamätám aj minulý režim, vážim si možnosť verejne poukazovať a pranierovať lajdáctvo. A ubezpečujem vás, že toto nie je jediný spôsob, využívam aj priestor, kde vystupujem osobne a pod svojím menom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # trabant 2018-10-23 19:37
Výborne
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # kall 2018-10-27 12:57
Imino ty uplakanec tie fotky si zaramuj a daj si ich nad posteľ degeš
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Martin1122 2018-10-23 14:19
Ja som strasne zvedavy aka bude premavka v centre, uz teraz je to strasne, ale to snad si kompetentni snad prevereli pred schvalenim :P
Namiesto toho aby tam bola zelen a nejaka kludova zona , zase dalsi developersky projekt a to este nepocitam Orbis a Tesco (ak by sa zmenili plany) ako to bude vyzerat v case dopravnej spicky.
Potrebuje toto Nitra v centre?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-6 # dlhy 2018-10-23 14:29
Obráť sa na Libanta, HZDS a SNS.
Tí ten pozemok predali.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # Michal Šimonek 2018-10-23 23:21
Bude to vyzerat ako v kazdom vacsom meste len Nitra ma takych ulic len par... proste ruch. Netreba plakat nad Tabanou, treba ziadat samospravu a stat aby dopravu riesili. Taban, Orbis nemozu za neschopnost uradov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # StopDvoncovi 2018-10-24 08:36
Suhlasim na 100% Michal.
Este co by som doplnil a uz som to aj v minulosti pisal, je to ze v NR , na to ake male mesto to je, tak strasne vela ludi chodi autom. Aj takych co by nemuseli. A teraz nehovorim o mamickach s detmi, alebo o zlom pocasi. Hovorim o tom, ze velke percento ludi , by mohlo ist pesi, MHD, bikom,.....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2018-10-24 10:06
Nechcem porovnávať s veľkomestami, ale taká Praha - v centre je toľko budov, že to nikto nerieši, nejaká Tabáň by zanikla v priestore. V Prahe ale perfektne funguje metro, takže je to aj o MHD. Nitra má tú smolu, že vyše 70 percent z centra nenávratne zmizlo a tak nám ostalo len pár ulíc. Všetko sa sústredí na tieto ulice. K tomu pridajme dopravu, ktorá smeruje cez križovatku Mlyny v dôsledku absencie alternatívnych ciest. Ďalej neexistujúca parkovacia politika mesta. A tento guláš spôsobuje problémy. Takže zopakujem - nie Tabáň, Orbis sú problémom, problémom sú cesty. Nitrančania sú zvyknutí na 3 ulice, nečudujem sa, že každá nová budova spôsobuje šok. Niekto z väčšieho mesta sa nad tým len pousmeje.

Zle riešený južný obchvat bez križovatiek, chýbajúce prepojenie Krškán s Chrenovou, Levickou a Janíkovcami, zlé napojenie Kyneku na R1a a križovatka pri Klimaku, stále chýbajúce prepojenie mesta s Dražovcami, výsmech v podobe ŽSR a železnice v Nitre, chýbajúca križovatka Čermáň s napojení na I/64 poza Krškany, chýbajúce napojenie Agrokomplexu na R1... atď. Toto je výsledok dlhoročného zanedbávania infraštruktúry v Nitre zo strany mesta, VUCky a štátu.

Mám rád bicyklovanie, toto však nečakajme od ľudí. Bicykel je vhodný tak pre niekoho kto žije sám, študentov, ale nie pre rodiny. Hlavne nie v našich podmienkach. To by sme museli mať stále počasie a hlavne prispôsobené podmienky v práci. Sedieť v práci 8 hodín v spotenom oblečení. Takže na toto by som sa nespoliehal. To nezmeníme.

Včera bola tá verejná diskusia kandidátov na primátora - bohužiaľ väčšina kandidátov netuší ako riešiť dopravu v Nitre. Padla tam myšlienka vybudovať záchytné parkoviská za mestom. To je pekná myšlienka avšak nie reálna. Kto do Nitry dochádza tak tu pracuje, má tu deti v škole, po práci ide nakúpiť, vybaviť ďaľšie veci - toto sa nedá na MHD obehať. To je vhodné možno pre niekoho kto ide len na 1 miesto v Nitre. Na toto je Nitra príliš malé mesto.

Takže kombinácia výstavba ciest a križovatiek, parkovacia politika mesta a problém bude odstránený.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # StopDvoncovi 2018-10-24 13:55
velke mnozstvo ludi je lenivych , pohodlnych a to je najvacsi problem.
Poviem ti dobry priklad: chod sa pocas hokeja pozriet na parkovisko pred stadionom! Je preplnene na 150%. To mi nehovor, ze vsetci co prisli na hokej su mimo NR, alebo v starsom veku, alebo ze je zle pocasie. kludne si dovolim povedat ze 75% tych ludi , tam islo na aute z pohodlnosti a lenivosti.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Hmmm 2018-10-24 14:15
StopDvoncovi... Tak je to trochu aj komfort prísť si n aute ako sa trepať MHD. Preto sú z môjho pohľadu veľké mestá skôr horšie na život ako lepšie a nevidím tam moc výhod v kvalite života. Majú síce funkčnú verejnú dopravu, ale nie je to žiadna radosť sa tlačiť v Prahe s toľkou masou v tom metre. Ani v BA používať auto. Pre mňa a určite je takých veľa ľudí je to strata času a nižšia kvalita života. Ja si ten pohyb odkrútim inde a inak a prejdením sa pár metrov k zastávke.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # StopDvoncovi 2018-10-24 14:24
pohodlnost = komfort. Ale potom nenadavajte na zlu dopravnu situaciu v NR.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Hmmm 2018-10-24 21:10
Zlá dopravná situácia sa nerieši tak, že ju majú riešiť ľudia, ale kompetentné osoby, ktoré si volíme !!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # StopDvoncovi 2018-10-24 21:17
nikto nespochybnuje zlu dopravnu situaciu v NItre a uz vobec nespochybnujem , to ze by to mali riesit kompetentne osoby , ktore si volime. Ja len poukazujem na to,ze velke mnozstvo ludi by mohlo nechat auto doma a ist radsej na biku alebo MHD alebo pesi. peace :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Hmmm 2018-10-24 14:13
Michal je to všetko bohužiaľ tak. A toto vedie mesta má ešte aj reálnu šancu, že bude znova zvolené, aj keď neschopnosť čokoľvek riešiť a rozvíjať mesto je rokmi preukázaná. Najsmutnejšie na tom je to, že tu chýba nejaká osobnosť, či osoba, ktorá by vedela aj veci reaálne posunúť vpred. Neviem, či Hattas má nejakú predstavu a riešenia, lebo viesť mesto a hydepark je trošku iná káva. Oremus, ten mi príde, že ten bude zachvíľu kandidovať už aj do kartového klubu, ak sa tam bude voliť prezident klubu. Kandiduje všade, to mi nepríde ako človek čo chce veci riešiť, ale ako človek čo sa len chce dostať k moci. VÚC a Mesto sú dve zásadne odlišné veci a on by chcel všetko. K ostatným kandidátom škoda reči.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Vladimír 2018-10-24 16:05
Citovanie Michal Šimonek:
Padla tam myšlienka vybudovať záchytné parkoviská za mestom. To je pekná myšlienka avšak nie reálna. Kto do Nitry dochádza tak tu pracuje, má tu deti v škole, po práci ide nakúpiť, vybaviť ďaľšie veci - toto sa nedá na MHD obehať. To je vhodné možno pre niekoho kto ide len na 1 miesto v Nitre.


Len pre niekoho? Veď vo väčšine áut prichádzajúcich do mesta sedí jeden človek! Ak by len títo odstavili na P+R, výsledok by bol zreteľný.

Naopak, rozširovanie ciest a budovanie nových parkovacích miest nikde dopravnú situáciu nevyriešilo. Práve preto sa v Európe od tohto riešenia čoraz častejšie ustupuje.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2018-10-24 20:38
Ja nepisem o rozsirovani ciest ale o dostavbe chybajucich ciest a krizovatiek. Potom mozme riesit zvysok. Tie auta proste nemame kam inam presmerovat. Hlavne nakladne prechadzajuce cez centrum.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť