Tabáň aktuálne: júl až september 2018

Fotogaléria júl až september 2018

Pohľad na dianie na pozemku, kde prebiehajú prípravné práce pred začiatkom výstavby projektu Rezidencia Tabáň. Tabáň získal stavebné povolenie 9. augusta 2018.

Polyfunkčný objekt ponúkne 258 bytov a apartmánov a tiež kancelárske a obchodné priestory.

Vizualizácie nájdete v tomto článku

Fotogaléria júl až september 2018

Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra Tabáň Nitra

________________________________________________________________________________________________________________________________

Polyfunkčná budova so 7 nadzemnými a 2 podzemnými podlažiami vyrastie v absolútnom centre Nitry, na mieste s rovnomenným názvom Tabáň. Projekt prinesie 258 bytov a apartmánov rôznych výmer a dispozičných riešení, ktoré pokryjú nároky jednotlivcov, ale aj rodín s viacerými deťmi. Viac ako polovica bytov bude dvojizbových, s priemernou výmerou 53 m2. V projekte bude aj takmer osemdesiat trojizbových bytov s priemernou výmerou 70 m2 a niekoľko štvorizbových bytov s priemernou výmerou 92 m2. Tabáň zahŕňa aj pätnásť mezonetových bytov s priemernou výmerou 105 m2. Takmer všetky byty a apartmány ponúkajú tiež vlastnú lodžiu alebo terasu, ktorá môže mať až nadštandardných 87 m2.

Polyfunkčný objekt prinesie aj 1 800 m2 kancelárskych a obchodných priestorov. Z nich viac ako polovica sa bude nachádzať na prvom nadzemnom podlaží. Parkovanie bude riešené v podzemnej garáži. Na dvoch podzemných podlažiach bude obyvateľom a návštevníkom objektu k dispozícii spolu 483 parkovacích miest.

Vnútorné átrium

Celý komplex je átriového typu v tvare nepravidelného štvoruholníka. V strede vznikne nádvorie s rozlohou vyše 2500 m2 , v ktorom developer plánuje výsadbu stromov a vybudovanie oddychových zón pre obyvateľov komplexu. Zaujímavým prvkom bude kamenná dlažba, ktorá povedie cez vnútorné átrium a naznačí situovanie pôvodnej Hornotabánskej ulice, ktorá v minulosti viedla naprieč pozemkom. Prístup do átria bude z verejných komunikácií Piaristická a Palánok.

Predpredaj

Proxenta už zahájila predpredaj bytov a obchodných priestorov v Tabáni prostredníctvom webstránky www.rezidenciataban.sk. Záujemci o byty, apartmány alebo obchodné priestory, ktorí vyplnia na webe krátky kontaktný formulár, obdržia mailom vizualizácie, pôdorysy podlaží, štandard vyhotovenia a zvýhodnený uvádzací cenník.


Video
Zdroj: Nitralive.skKomentáre  

+11 # Hmmm 2018-09-04 23:01
Neviem čo je väčšia radosť, či že sa robí ten zarastený Palánok alebo Orbis. Ale asi Orbis, ten bol hanbou. Ešte keby sa VÚBečka rozhodla, že sa prestane strápňovať a dá dokopy tú chajdu, tak by to centre vyzeralo už celkom slušne. v BA majú pomoaly mrakodrap a tu nevedia aspoň budovu v centre mesta zatepliť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # batigol. 2018-09-05 08:21
pri VUB parcik, v strede murik rozburať na 3m a porobiť chodníky, lavičky.. tien tam je, dalo by sa tam posetieť..

trabelsieho tesco vedla sa snad tiež rozhybe, lebo to je len opacha, ked to nefunguje.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # StopDvoncovi 2018-09-05 10:01
1. Co by banka mala z parciku. NIC. Na to musi apelovat mesto/prist s takym navrhom na spolupracu na realizacii.

2. Naco je VUB banke taka mega stavba v cetre mesta? Asi ma vela penazi.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+12 # Michal Šimonek 2018-09-05 08:56
BA je iný svet - viď národné štadióny, centrály firiem, obchvat - všetko ide.

Nitra potrebuje revitalizovať celú centrálnu zónu - miest je dosť, kde by sa dal spraviť parčík, alebo aspoň lavičky a tráva. Ale tu sa nerevitalizuje - narýchlo sa opravujú chodníky bez kvality a vzhľadu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Dano 2018-09-05 14:19
....ano tie chodniky a cesty, ja sa rozculujem ako vyzeraju na zobori, na poniklecovej ulici, kde po tychto dazdoch je vytrhany asfalt, chodi tu mnozstvo cyklistov, neviem ci sa mesto preberie, ked sa tu niektoremu z nich nieco stane, alebo zacnu ludia miznut pod asfaltom.....al e to iste je vlastne v celom meste

Konecne sa centrum zacina menit k lepsiemu, dufam, ze coskoro sa zobudi aj tesco a vub-cka, zaspate nedostavane namestie....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Shadow 2018-09-05 17:12
Uz sa po niekolky krat opakujem, ale Nitre chyba ucelena koncepcia a komplexne riesenia. Co sa tyka zelene a verejnych priestorov, v minulosti sa mi dostalo do ruk niekolko kvalitnych diplomovych prac z krajinneho inzinierstva, ktore mali za temu nejaky verejny priestor v Nitre. Nerozumiem, preco v meste, kde priamo posobi takyto odbor, neprichadza k realizacii niektorych z tychto napadov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Miloš Z. 2018-09-05 15:21
Aká firma to ide stavať?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Vlado23 2018-09-06 19:42
Na tomto mieste by sa hodil ucelený komplex budov až po VUB,samozrejme by bolo treba zbúrať aj bývalé Tesco.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť