Basketbalisti Nitry privítali na domácej palubovke mužstvo z Handlovej. Začali veľmi dobre čoho dôsledkom bol oddýchový čas, ktorý si zobrali hostia v čase 3:50 v poslednej štvrti pri stave 16:11. Dobrou hrou dokázala Nitra zvýšiť náskok a prvá štvrtina sa skončila výsledkom 26:15.

Nitra viedla celý zápas a diváci bojovnosť chlapcov ocenili častým potleskom a doslova ich tlačili k prvému víťazstvu na domácej palubovke. Pár minút pred koncom síce Handlová znížila, basketbalisti MBK SPU Nitra si však víťazstvo nenechali ujsť a s výsledkom 72:59 môžu byť určite spokojní.

Najbližší zápas 19. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy sa odohrá opäť doma, kedy v sobotu 06.12.2014 MBK SPU Nitra privíta VŠEMvs Karlovka Bratislava. Zápas sa začne o hodinu neskôr oproti pôvodnému termínu, t.j. o 19:00 hod. v dôsledku programu, ktorý predchádza tomuto zápasu.

MBK SPU Nitra - MBK Handlová 72:59 (26:15, 40:32, 54:45, 72:59)