DAB predstaví v druhej polovici sezóny tri komédie

Divadlo Andreja Bagara uvedie v tomto roku na divadelné dosky komédie Cyrano z Bergeracu, Druh: Žena a O pohlavnom výbere

NITRA 6. január (WEBNOVINY) - V druhej polovici divadelnej sezóny predstaví Divadlo Andreja Bagara tri nové inscenácie, informoval šéfdramaturg divadla Svetozár Sprušanský. Na divadelných doskách uvedú komédie Cyrano z Bergeracu, Druh: Žena a O pohlavnom výbere.

Heroická komédia Cyrano z Bergeracu je veľkým príbehom nenaplnenej lásky a zápasom gaskónskych rytierov, kde mužská česť a slovo niečo znamenajú, opísal prvú tohtoročnú premiéru Sprušanský. Inscenácia pripravená v dobových kulisách a kostýmoch bude mať premiéru na veľkom javisku 27. februára.

Druh: Žena je súčasnou komédiou austrálskej autorky Joann Murray-Smith a ponúkne sebaironický pohľad na feministické vnímanie sveta a žien v ňom. Sled uletených komediálnych situácií ukáže nielen tajomstvá zo spisovateľkinho života, ale najmä odpovede na to, čo dnes znamená byť takým unikátnym živočíšnym druhom, akým je žena. Hru o šiestich hercoch v réžií Adriany Totíkovej uvedú 24. apríla.

Podkladom pre autorskú inscenáciu Jána Luterána bude teória Charlesa Darwina Pohlavný výber. Herci sa v rámci nej budú usilovať dať divákom polohumorný a sebaironický návod ako si nájsť správneho partnera pre ďalší život, sľúbil Sprušanský. Uvedú ju 15. mája tohto roku.Zdroj: © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť