Na bicykloch po pešej zóne v Nitre? VMČ Staré mesto návrh schválil

Aktuálne je jazda po pešej zóne zakázaná v čase od 10:00 do 19:00 hod.

Budú môcť cyklisti v Nitre používať pešiu zónu na jazdu na bicykli po celý deň? Aktuálne je jazda po pešej zóne zakázaná v čase od 10:00 do 19:00 hod.

Občianska iniciatíva “Rozbicyklujme Nitru!” predložila dňa 23.1.2017 výboru mestskej časti Staré mesto v Nitre na prerokovanie návrh na povolenie jazdy cyklistov na pešiu zónu v Nitre bez časového obmedzenia. Zástupcovia iniciatívy vysvetlili na výbore obšírne svoj zámer a po diskusii s členmi výboru sa im podarilo rozptýliť obavy členov výboru týkajúce sa, okrem iného, hlavne bezpečnosti a zvýšeného počtu cylkistov na pešej zóne. Svoju argumentáciu podložili faktami ako napr. výsledkami prieskumu z prevádzok na pešej zóne, on-line prieskumom medzi obyvateľmi, štatistikami nehodovosti ale aj podpornými listami od nitrianskeho a národného cyklokoordinátora.

Dokument obsahoval aj návrh konkrétneho dopravného značenia a legislatívne zdôvodnenie. Výbor tomuto návrhu vyjadril podporu a návrh v plnom znení schválil.

Ako ďalší krok zástupcovia iniciatívy “Rozbicyklujme Nitru!” predložia návrh na povolenia jazdy cyklistov na mestskom zastupiteľstve v Nitre a prejednajú ho aj so zástupcami dopravného inšpektorátu.

V blízkom čase pripravuje občianska iniciatíva “Rozbicyklujme Nitru!” ďalšie aktivity, ktoré by mali priblížiť tento alternatívny a zelený spôsob dopravy obyvateľom mesta Nitra.

A aktivitách nás informoval Rastislav Janík z iniciatívy.Zdroj: Občianska iniciatíva “Rozbicyklujme Nitru!”Komentáre  

+3 # Cyklista 2017-02-21 17:44
Haleluja!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-6 # T. 2017-02-21 17:58
nevidim dovod jazdit po pesej zone na bicykli. Nie je taka velka, aby sa nedala obist s velmi malou casovou stratou. Prepokladam, ze riesenie bude zasa take polovicne-slove nske, ze nebude vyhradeny ziaden pruh pre cyklistov a chodci a cyklisti sa buddu motat medzii sebou
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # Huco 2017-02-21 18:07
Pokiaľ si myslel, že budeš zrážať ľudí tak si asi dlho na pešej nebol. Neviem prečo by som cez pešiu nemohol isť na bicykli. Ešte som nikde nevidel, že by sa ľudia zrážali s bicyklami na takom veľkom priestore a tak malým pohybom ľudí, čo si myslíš, že naša pešia je Staromestské námestie?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # T. 2017-02-22 17:31
je pravda, ze chodim tadial minimalne aj to v casoch, ked su obchody este zatvorene. Ale primarnym cielom by malo byt na pesiu zonu "nahnat" ludi a nie bicykle ci auta.

Ovela viac by cyklistom pomohlo, keby sa spravili nejake parkovacie miesta, kde by sa dali bicykle bezpecne odlozit. Po tom, co mi ukradli z bicykla obycajnu reflexnu omotavku za (asi) 60 centov uz radsej bicykel ako dopravny prostriedok nepouzivam. Maximelne ak idem niekam, kde si ho mozem zamknut priamo v budove, alebo areali. Nechat si nieco v kapsicke, alebo tachometer, ci blikacku, tak to mam za par minut fuc.

To, ze niekto odmontuje par znaciek okolo pesej zony mi nijak nepomoze. Pravdupovediac ma ani nikdy nenapadlo ist cez pesiu zonu na bicykli.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+8 # Huco 2017-02-21 18:01
Neskutočné koľko energie je potrebné, aby sa zmenila taká prkotina a zvesili tri cedulky. By som celý tento systém nakopal do rite a aj tých ktorý ho zastupujú. Vytiahnite si tie svoje hlavy z tých zasraných zadkov a začnite robiť veci efektívne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # dlhy 2017-02-21 21:19
Že si Ty už párkrát zmlátil Chucka Norrisa?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť