Na kúpalisko v Nitre len v plavkách, neprispôsobiví nariadenie ignorujú

Doplnené o oficiálne stanovisko kúpaliska + prevádzkový poriadok

Článok je z roku 2015, bohužiaľ opäť aktuálny. V bazénoch sa kúpu neprispôsobiví občania v šatách aj napriek zákazu. Plavčíci sa tvária, že tento problém neexistuje.

Včera sme v tomto článku zverejnili fotografie zachytávajúce neprispôsobivých občanov, ktorí sa kúpali na nitrianskom kúpalisku na Sihoti oblečení. Požiadali sme preto vedúceho prevádzky kúpaliska Mgr. Jozefa Bubeníka o vyjadrenie - zaujímal nás aj prevádzkový poriadok kúpaliska.

Vyjadrenie kúpaliska

Plne chápem negatívne postoje obyvateľov - návštevníkov kúpaliska pri ich pohľade na nevhodné správanie, oblečenie, hlučné prejavy naších ako ich slušne nazývame rómskych spoluobčanov. Je nám ľúto, že takéto asociálne prejavy kazia dobré meno nášho kúpaliska. Naša skúsenosť je taká, že stačí jeden zmedializovaný incident aby potrel všetku doterajšiu snahu personálu vedúcu k spokojnosti našich zákazníkov. O hromadných nájazdoch našich rómskych spoluobčanov v čase horúčav (pri teplotách pod 30 stupňov neprídu) samozrejme vieme. Čo sa týka našich opatrení tak robíme, čo nám zákony a predpisy umožňujú. Každý platiaci návštevník kúpaliska musí byť označený identifikačnou páskou. Pokiaľ ju nemá tak ho považujeme za "čierneho pasažiera" a v zmysle Prevádzkového poriadku ho z areálu vykážeme. Konkrétne osoby na fotografiách boli už viac krát na oblečenie a správanie upozorňované a aj z bazénov a areálu kúpaliska vykázané a to jednak plavčíkmi, mňou osobne a aj Mestskou políciou. O danom probléme je informované aj vedenie mesta a spoločne sa snažíme nájsť vhodné riešenie vzniknutej situácie. Sme radi, že nám príslušníci Mestskej polície pomáhajú častými hliadkami pri vstupe do areálu, ale aj v areály samotnom. Správanie návštevníkov a pokyny pre nich rieši aj náš Prevádzkový poriadok konkrétne v bode č.8 "Zásady správania návštevníkov".


Prevádzkový poriadok jasne zakazuje kúpanie v inom odeve ako v plavkách

2. Do priestorov bazénu môže návštevník vstúpiť len v zodpovedajúcom oblečení určenom na plávanie

3. Návštevník nesmie použiť na kúpanie spodné prádlo, či inak porušiť zásadu mravnosti a slušnosti v použití kúpacieho úboru

Odsek z návštevného poriadku kúpaliska v Nitre

8. Zásady správania návštevníkov

Vylúčenie z návštevy

1. Do bazénu nie je povolený vstup osobám postihnutých horúčkovým ochorením, zápalom očných spojiviek, nákazlivými alebo odpor vzbudzujúcimi chorobami, kožnými parazitmi, vyrážkami, osobám zahmyzeným alebo pod vplyvom alkoholu a drog.

2. Z areálu letného kúpaliska bude bez nároku na vrátenie vstupného vykázaný návštevník, ktorý i napriek napomenutiu poruší ustanovania tohto prevádzkového poriadku, chová sa neprístojným a rušivým spôsobom, alebo neposlúchne pokyny zodpovedných pracovníkov uvedených v bode 4 predchádzajúceho odseku.

3. Dodržiavanie prevádzkového poriadku návštevníkmi letného kúpaliska je kontrolované a zabezpečované zodpovednými pracovníkmi spol. Službyt Nitra s.r.o a poriadkovou službou. Poriadková služba v spolupráci zo zodpovednými pracovníkmi Službyt Nitra s.r.o. má povinnosť vykázať mimo areál letného kúpaliska návštevníka, ktorý nedodržuje ustanovenia tohto prevádzkového poriadku, chová sa neprístojným a rušivým spôsobom, alebo neuposlúchne pokyny zodpovedných pracovníkov uvedených v bode 4 predchádzajúceho odseku.

4. Pokiaľ osoba mladšia ako 12 rokov bude porušovať prevádzkový poriadok LK, bude na túto skutočnosť upozornená dospelá osoba, ktorá ho sprevádza s tým, že pri ďaľšej upomienke bude vykázaný z areálu LK.

Pokyny pre návštevníkov

1. Prezliekanie je možné v priestoroch šatní, kde je možné odkladať svoje osobné veci. Za bežné osobné veci uložené v šatni zodpovedá obsluha šatní. Zákazník si uloží svoje bežné osobné veci oproti označenému šatňovému lístku, ktorého jedna časť je upevnené na uložených veciach a druhú časť obdrží zákazník. Osobné veci je možné uložiť iba počas 1 dňa prevádzky letného kúpaliska. Peniaze a iné cennosti nie sú súčasťou osobných vecí. Za uloženie peňazí a iných cenností si zodpovedá zákazník sám. Prevádzkovateľ nezodpovedá za škody, straty a krádeže, ktoré si spôsobia návštevníci navzájom svojou nepozornosťou a nedodržiavaním predpisov a opatrení potrebných pre zabezpečenie svojho zdravia, svojej bezpečnosti a zabezpečenie svojho majetku.

2. Do priestorov bazénu môže návštevník vstúpiť len v zodpovedajúcom oblečení určenom na plávanie. Osoby, ktoré prevádzajú dozor nad kúpajúcimi môžu byť zodpovedajúce prezlečené do športového úboru s ľahkou oubovu. V priestoroch bazénu sa môže v civilnom oblečení pohybovať len osoba, ktorú sprevádza poverený pracovník. Vstup do bazénových priestorov v civilnom, alebo služobom oblečení majú povolené všetky osoby vykonávajúce kontrolnú, lekársku, hygienickú a bezpečnostnú činnosť.

3. Návštevník nesmie použiť na kúpanie spodné prádlo, či inak porušiť zásadu mravnosti a slušnosti v použití kúpacieho úboru.

4. Návštevníci, ktorí nevedia plávať, alebo plávajú nedostatočne sa môžu zdržiavať len v bazéne pre neplavcov. Službukonajúci plavčík má právo vykázať neplavcov do priestoru v bazéne pre nich vyhradenom.

5. Návštevník je povinný dodržiavať osobnú čistotu, pred vstupom do bazénu sa osprchovať, prejsť brodiskom a používať priestory a zariadenia prislúchajúce k bazénu bez ich znečisťovania.

6. Návštevníci, zvlášť staršie osoby alebo postihnutí telesnou chybou sa musia vo vlastnom záujme pohybovať opatrne na mokrých podlahách. Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za škody, poranenia a úrazy, ktoré si spôsobili návštevníci sami vlastnou neopatrnosťou, alebo nedodržiavaním tohto poriadku.

7. Návštevníci používajú priestory a zariadena prislúchajúce k bazénu prijateľným spôsobom. Škody alebo straty na majetku prevádzkovateľa spôsobené návštevníkom bude od neho prevádzkovateľ žiadať uhradiť primeraným pôsobom.

8. Mimo prevádzkovú dobu bazénov je prístup do bazénov verejnosti zakázaný.


____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Kúpalisko Nitra Kúpalisko Nitra


Zdroj: Nitralive.sk, FBKomentáre  

+23 # brogan 2015-08-13 17:01
Integrácia do spoločnosti v praxi, Level 1 :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+18 # kupalisko 2015-08-22 22:56
isty cas mali indoobcania tmavsej pleti zakaz vstupu na nitrianske kupalisko, co sa stalo ze ich tam znova pustaju? :cry: :-*
Lebo na jednej strane tam pride 5 prislusnikov indomensiny ktori sa na kupalisko dostanu zadarmo, na druhej strane kupalisko strati 50 normalnych zakaznikov. Aku ma logiku pustat ich tam? :-?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+34 # nitricka999 2015-08-13 19:24
To uz tych prasivych ******* nikto nevie vyhnat. Z akeho dôvodu boli vôbec vpustený na kupalisko. Znečistený odev a pod.... to sa ich naozaj uz tak bojime a cakame, ze nam budu skakat chrbtoch. Prasivci jedny.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+20 # ĽSNS 2015-08-13 20:51
:-x co je moc to je moc... keby sa aj niekto postavil proti nim ze na kupalisku nemaju co hladat hentak obleceny a este sa v tom aj kupat tak by sa hned ohradzovali na rasistycky prejav.... Hanba strasne ma uraza ked sa hentaka spina pojebana vyhlasuje za slovaka....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+30 # M48 2015-08-13 21:16
MORGOŠI PO*EBANÍ!! :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+11 # Ada 2015-08-13 21:16
Fuj. Som im sila. A Vetrala som krajcirstvo pol dňa po nich. Samozrejme cestvynimkam ale Nitranski mestskí to nie je ta výnimka!!!!!!!! !!!!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+19 # Ada 2015-08-13 21:19
Mesto nech si to rozmysli s týmto povolením . Nikto sa tam nebude chcieť kúpať. To co normálny cistotny človek aby doma sedel??????????
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+13 # kikuska.hanuskova 2015-08-13 21:56
FUJ!!! :-x s toho kupaliska sa mi chce grcat :-x ako im to mohli dovolit?!! A to som sa tam v sobotu chcela ist kupat .... Este by som dostala nejaku koznu chorobu ....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+24 # Ena 2015-08-14 07:26
Už mi to dáva zmysel prečo??? Dodržovanie hygieny fakt úžasné :-x Moja dcéra a aj syn si priniesli z nitrianskeho kupka asi pred 2 týždňami bakteriálnu infekciu, dcérka vaginálnu a to má len 6 rokov a syn kožnú. A majú na tomto kupku dokúpané, navždy!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-15 # dlhy 2015-08-16 08:17
Kto potvrdil Tvoje tvrdenie, že deti si priniesli bakteriálne infekcie z nitrianskeho kúpaliska?
Kúpalisko je pravidelne kontrolované hygienou a žiadna bakteriálna kontaminácia tam nebola.
Takže prosím troška uvážlivejšie s takými tvrdeniami.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+10 # Zuzi 2015-08-17 17:14
Keď máte takú 100% istotu, že žiadna bakteriálna infekcia sa nedá na kúpalisku chytiť, tak v rámci všeobecnej bezpečnosti a ochrany zdravia ľudí poraďte ako postupovať, keď navštívite kúpalisko a v priebehu 1-2 dní sa prejavia zdravotné problémy. Idete k svojmu lekárovi, a oznámite mu to. Je on povinný toto nahlásiť na kompetentné úrady? Alebo má povinnosť tento fakt nahlásiť postihnutá osoba na hygienu? Robí niekto prieskum u lekárov koľko je takto nahlásených prípadov? Kto to rieši? Poraďte, myslím, že toto by mali ľudia vedieť, ako postupovať. Veď ide o zdravie a bezpečnosť nás všetkých!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # karirohož SIEŤ 2018-02-28 07:45
Toto tvrdenie je len z titulu jeho vtedajšieho riaditeľovania na kúpalisku.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Pedro 1 2018-08-01 08:31
Neporadí alibizmus , neschopnosť ,...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # Meno nutness 2018-08-01 06:59
Vyjadrenie toho zodpovedného takže je všetko v poriadku , Miloš to má pod kontrolou, vizitka jeho obetavej prace. A pozor sú to jeho voliči. Dovicovic čakáme v priamom prenose čo s tým urobíš, v podstate ti v tomto boji s indianmi fandim
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # karirohož SIEŤ 2018-08-01 09:32
Veľmi interesantné, že do diskusie ešte nepriskočil "dlhy". Asi je na dovolenke a Pavol, jeho nadriadený, nedelegoval zastupovanie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # mimi 2018-08-02 10:54
sorry, ale 6 ročná asi nechytila vaginálnu infekciu doma vo vani...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # poslanec MsZ 2018-08-07 18:54
Pavol sa nevyjadrí? Je na jachte v Chorvátsku? Asi nie, veď Subaru má zaparkované pred svojim "potemkinovským " bytom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+17 # Kikaaa 2015-08-14 10:18
Sranda tu konči!!! :-?
Toto snaď NIE!!! :sigh:
Cely den sa v tich šatach a potom sa dotrepu este aj na kupko v nich sa okupať??
Veduci kupaliska je asi troška dosť mimo ked taketo niečo povilí.... :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Shrek7 2015-08-23 09:48
Cely den ? nesranduj urcite viac dni, ani ja si riflove kratasy nemenim kazdy den. Handry az taky problem niesu ale hnusne prepotene spodne pradlo ktore do seba vsakuje vsetko nielen pot, aj pri tom spodnom pradle je otazka ci si ho menia aspon raz denne, dovolim si o tom pochybovat.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+12 # Anonym 2015-08-14 12:29
Ja som na tom kúpalisku síce nikdy nebol ale už ma kamoši ukecali nech tam s nimi cez víkend pôjdem.. Ale po tomto článku ma tam v živote nikdy nikdo nedostane. A ako poznám kamošov, ked im toto ukážem tak ani oni tam už nepôjdu. A myslím že niesme jediný kdo tam už nepojde..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # PalecNr 2015-08-14 12:49
Precitajte si vyjadrenie p.Mgr. Jozefa Bubeníka a potom tu piste unahlene komentare.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+10 # johnnysp29 2015-08-14 14:10
O čom bolo to vyjadrenie ? O ničom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # anonym 2015-08-14 13:57
Strašné ... riešením je asi len renovácia kúpaliska , doplnenie nejakých atrakcií , služieb a zvýšenie vstupného , ale aspoň 3 násobne aby to odradilo tieto asocialne uskupenia
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+8 # tojejedno 2015-08-14 16:10
3 nasobne ? ako je ti dobre ? a normalny slušny(biely)lu dia ktory su na tom finančne zle sa nebudu kupať ?.... toto bude aj ine riešenie určite :) A k tomuto, najlepšie by bolo zakázať takymto osobam vstup na kupalisko vid. na fotkach, :) nech si spravia na orecháči vlastné kupalisko :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+8 # Hmm 2015-08-17 17:35
Riešením je buď normálne fungujúca mestská polícia alebo SBSka. Predsa pri vstupe by buď pracovník SBS alebo mestskej polície mal stáť a rozhodovať o vstupe na kúpalisko. Predsa sa nejedná o verejné priestranstvo a či už je kúpalisko vo vlastníctve mesta alebo súkromníka, vlastník kúpaliska má predsa svoje výlučné právo rozhodovať o tom koho pustí na svoj "pozemok". Toto je jediné skutočné riešenie, stáť pri vchode( zaplatiť toho človeka), kľudne kvôli tomu o euro zvýšiť vstupné a hotovo. A nemusí isť len o cigáňov, ale aj iné už na prvý pohľad napr. opité osoby, alebo špinavé osoby..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # karirohož SIEŤ 2018-08-01 14:26
Stanovisko správcu kúpaliska nikde, ako vždy. Hlava do piesku, strojené úsmevy a veľké vačky. Už 13 rokov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+14 # johnnysp29 2015-08-14 14:07
Riešením je mestská polícia ktorá koná a nerobí vyberačov parkovného.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Hmm 2015-08-17 17:39
Veď práve to, u nás je mestská polícia zbytočný orgán. 90% ich práce je stáť nadržaný a číhať komu by som dal pokutu za parkovanie. Ale keď niekto ruší nočný kľud tak nič s tým nespravia - bol som toho svedkom, ako na Zobore si robil niekto veľmi hlučnú párty aj s moderátorom, videl som, že prišli mestskáči, o chvíľu odišli a párty pekne pokračovala hlučne až niekedy do rána. Nič s tým nespravili. Predsa mestskáči majú dbať na dodržiavanie VZN a verejného poriadku v meste a oni akurát tak vyberajú pokuty od vodičov, aby sa mohli zamestanci mestskej polície platiť a mať dobre...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # poslanec MsZ 2018-08-07 21:27
Na Slovensku takú nenájdeš.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+8 # Edo 2015-08-14 19:13
Chvala bohu ze som tam minuli rok prestal chodit.nitransk e kupalisko nema uroven a to nehovoriac o tych satniach a zachodoch uplny otras. Ked sa ist kupat tak radsej prec z nitry.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # toto je silna kava 2015-08-14 20:41
A to som rozmyslala, ze tam po rokoch zavitam... no veru som si to ryyychlo rozmyslela.... grc.fuj....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+17 # Ada 2015-08-14 22:58
Boli sme na Nitrianskom kupku tento rok 1 krat... pohoda, klud...padla hodina 16:00 a dovalil sa huf cigaňov ktorí hned obleceny, spinavy, smradlavy naskakali s krikom do bazena..... az sa mi chlpy zjezili. v tom momente som zobrala deti a davaj prec s kupaliska.... odvtedy chodime radsej do ineho mesta, sice kustik dalje ale cigani sa tam na kupalisko nedostanu. teraz ked vidim tieto foto, som rada ze na Nitrianske kupalisko uz nechodim a nikdy ani nebudem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+12 # Luboš 2015-08-15 09:10
Ďakujem všetkým doterajším primátorom mesta Nitra a zúčastneným že sa chodíme s rodinou kúpať na tak krásne kúpalisko (aquapark) ako je Bešeňová a Tatralandia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Meno   2015-08-16 17:52
Zabudol si dodať, že asi 20 Eur za osobu. To je tiež rozdiel oproti Nitre, hlavne pri štvorčlennej rodine.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Vlado.P 2015-08-15 11:40
Chodím pravidelne na kúpalisko,ale ešte som nezažil,aby bol niekto bez pásky na ruke vykázaný z kúpaliska!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+22 # Mikimajky 2015-08-15 20:56
Nechápem nadpis. Prečo neprispôsobiví? To je kto?
Prečo nepomenujete veci pravími menami? Ja tam vidím cigáňov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # ježibabs 2015-08-18 08:22
Oni chodia cez plot. A keďže plávať nevedia, krochtia sa v detskom bazéne... Plavčíkov ignorujú, mestskí policajti by tam museli trčať nonstop, aj tak nezaberá.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+9 # KKK 2015-08-22 22:46
Tak sa musíte rozhodnúť - buď chcete mať v bazéne platiacich návštevníkov a nebudete tam púšťať zberbu, alebo púšťajte zberbu a financujte si bazén sami.
Kto normálny vlezie do vody k takým dámam?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # petrzalcan 2015-08-23 00:26
mi pripomina u nas v petrzalke matadorku ked som bol maly. ako tam prislo podobne stado, vzdy musel povinne jeden clovek strazit veci.. sebranka smradlava
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Peter-NR 2015-08-24 01:27
Smradľaví cigáni dokážu zamoriť všetko a pokaziť všetko, čo je na Slovensku pekné! Na nitrianske kúpalisko už radšej nevkročím. To je hnus! Spotené hnusné smradľavé! Človek z toho len ochorie a musí si dávať pozor na veci.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-3 # Slian 2015-11-23 08:15
Pozerám, že tu všetci majú rovnaký názor, tak ja pridám opačný. Rád vidím cigánov, ako sa kúpu oblečení, najmä mladé cigánky. Je pravda, že keby som to videl na kúpalisku, už by som do vody nešiel, tiež sa bojím chorôb. Som ochranár, mali by sme si vytvoriť čisté rieky a jazerá a tam nech nikto nikomu nekecá do toho, aké musia byť plavky. Nemusia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Beco 2016-01-23 18:15
Cudujem sa, ze sa vacsina rozculuje. Treba sa tesit. Osadníci svojim výluhom vodu v bazene hustia a tym padom je zmensene riziko utopenia sa /len si nesmiete z vody lognut/.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # CCC 2018-02-27 22:55
A takto.
Urobí s tímito špinami niekto poriadok?
http://videoarchiv.markiza.sk/video/reflex/cele-epizody/79573_reflex
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # T. 2018-08-01 06:24
Chcel som ist dnes prvykrat v tomto roku na kupalisko, ale ked vidim tieto fotky, ani nemam chut. Chodia tam cigani denne? Ze ci to risknem...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Marmi 2018-08-01 08:57
Pri vstupe každý ukázať plavky, ak nemá nevpustiť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Júlia 2018-08-01 09:59
A potom sa môžeme čudovať, čo si človek z kúpaliska odnesie.. ja pred pár rokmi kožnú chorobu a ešte mi aj lekárka povie, či sa čudujem - pri tom, kto všetko sa tam kúpe.. :sigh:
moja rada: chodiť ráno, ideálne hneď po otvorení, čo najskôr po čistení bazéna (tuším že nedele/pondelky čistia? ak to ešte platí) a za pár hodín domov.. našťastie som odvtedy problémy nemala (ťuk na drevo)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-6 # Igor Hubinský 2018-08-01 10:03
Kotlebovci - jediná téma, ku ktorej majú čo povedať, sú oblečení rómovia na kúpalisku:)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+7 # T. 2018-08-01 10:30
keby pracovnici zodpovedne konali svoju pracu, kotlebovci sa nemaju coho chytit. V tomto pripade keby ich plavcici okamzite vykazali z kupaliska bez nahrady vstupneho, nie je problem. Druhykrat by uz neprisli, alebo by respektovali navstevny poriadok.

Nadavat na kotlebovcov je najjednoduchsie , ale oni su zrodeni z neschopnosti sucasnych politikov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Igor Hubinský 2018-08-01 10:35
Úplne s tebou súhlasím.

To isté zlodeji z Mlynov, za ktoré naviac ani nie je v prvom rade zodpovedné mesto, ale súkromná spoločnosť, ktorá ich vlastní.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Ccc Div 2018-08-01 10:41
T a ako to majú urobiť ? Ak plavčík ,sbs niektorému s tých cigánov niečo povie tak taký mentál ako Igor ho obviní z rasizmu.
Hneď bude kotlebovec. Tak ako?
Nie nie som kotlebovec. Súhlasím s tebou že s tým treba niečo robiť, ale akosi to tu je začarovaný kruh práve kvôli tomu.
Nik si nenechá bezdôvodne nadávať ako od cigánov tak ani od týchto vypatlanych slnieckarskych hláv.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # T. 2018-08-01 10:54
Ano, to je problem bohuzial dnesneho sveta. Ak chces po minorite, aby dodrziavala pravidla, tak si hned xenofob a rasista. A aj ja mam (nastastie len) par skusenosti s ciganmi a dohadovanim sa s nimi. Vobec sa necudujem plavcikom, ze sa tvaria ze nic nevidia. Nikto sa s nimi nechce dotahovat, ale takto to nejde. Ja si myslim, ze ak ich vyvedu z kupaliska, nikto nebude plavcikom/sbs/p olicajtom nadavat do rasistov (okrem ciganov samotnych). V tomto sme na tom este ako krajina dobre.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Igor Hubinský 2018-08-01 11:11
T., to s tým dnešným svetom a s bezdôvodným obviňováním z rasizmu by som zase nedramatizoval, je to skôr taká obľúbená internetová legenda. Ano, Západ je možno superkorektný (a Slovensko nie, čo je fajn), ale aj na Západe holt platia pravidlá a platia pre každého a nikto sa nemôže na políciu hnevať, keď ich oprávnene vynucuje aj na minorite, a pokiaľ sa niekto hnevá, je to blb... Dúfam, že sa začnú vynucovať aj na nitrianskom kúpalisku, pretože neschnopnosť verejnej správy naháňa hlasy hlavne kotlebovcom a podobným exotom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # T. 2018-08-01 13:18
pozri si take Francuzsko. Minule policajt zastrelil nejakeho pristahovalca, lebo zrazil jeho kolegu. 3 dni sa podpalovalo a rabovalo. To, ze kto sa hneva je blb si napisal dobre. Bohuzial tych blbov stale pribuda. Cim dlhsie sa im bude ustupovat, tym horsie to bude. Ale nechcem tu rozoberat "problemy sveta". Stranka je o Nitre. S tou poslednou vetou do bodky suhlasim.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Ccc Div 2018-08-01 12:00
T ja si to nemyslím. Vidíš že len tu sa vyjadrilo pár ľudí a Igor mal hneď potrebu si kopnúť .
A to v podstate povedali iba pravdu a reálne skúsenosti.
Vieš prečo s nimi za socializmu nebol zásadný problém? Lebo mali strach. To jediné na nich platí. Sú medzi nimi aj rozumný a je ich stále viac, aj keď zatiaľ žalostne málo.
To isté bolo v tzv diktaturach ktoré humanisti zničili. Dovtedy tam mali relatívny kľud a teraz tu máme milióny migrantov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # T. 2018-08-01 20:00
je to tak. Niektore narody zvladaju demokraciu, niektore potrebuju diktaturu a niektore zasa kult osobnosti. A najhorsie je, ked sa tieto rozne typy narodov zacnu miesat.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Ccc Div 2018-08-02 05:31
Prirodzene miešanie je žiadúce a prospešné.
Nie násilne. Nikdy v dejinách to nebolo k prospechu žiadnej strane. Ak tak iba krátkodobo a jednostranne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Ccc Div 2018-08-01 10:16
Ty máš pocit že toto sú vyjadrenia kotlebovcov? Tak ty si inak vymlety pseudohumanista . Ku všetkému máš niečo a vpodstate k ničomu nič.
Presne toto je dôsledok pseudohumanisto v.
Hlavne že cigáňom sa furt ubližuje a oni sú chudáci. Že nerešpektujú nikoho a nič čo je zaužívané je zrejme vedľajšie.
Ak ale človek na určitú na nich povie ,poukáže tak je hneď rasista,kotlebo vec,fašista.... ...
:-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+11 # StopDvoncovi 2018-08-01 10:38
Pozrite sa ako vyzeraju kupaliska v inych mestach ( aj o mnoho mensich mestach)- Nove Zamky, Trnava,...TTo ze sa tam haved kupe oblecena je len ceresnicka na torte. To v akom je stave cele nitrianske kupalisko aj s tym 'nadhernym' penzionom, je len dokaz toho, na ake dno priviedlo dnesne vedenie toto kupalisko a aj cele mesto. predpokladam ze pan Dvonc nikdy nebol na tomto kupalisku. Je to strasne smutne. Zastarale kupalisko, zanedbany mestky park, cesty v zlom stave, takmer ziadne cyklochodniky,. ..a ten chuj jedine co vie je sa fotit ako odvzdava alebo prijma medailu. Ach jaj :-(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Michal Šimonek 2018-08-01 11:16
Park chce mesto revitalizovat, len klasicky sa nieco schvalilo ale nie su peniaze... z fondov ak dostaneme.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Baloo 2018-08-01 11:23
Treba ich ASI MILOVAŤ :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # Mireček 2018-08-01 19:40
Pokial by som bol na kupalisku a cigoši by šli do vody oblečení, tak v tom momente idem aj ja aj s topánkami a chcel by som vidieť toho frajera, čo by ma odtial vytiahol???
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # dlhy 2018-08-02 15:43
Koľko razy si už zbil Chucka Norrisa?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # elnoso 2018-08-02 19:29
Takých by sa našlo a ešte by Ťa nakopali aj do riti.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # Imino 2018-08-02 11:41
Pani riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre, nechcete sa vyjadriť? Vyhrážať sa pokutou živnostníkovi, že nemá na stene nejakú smernicu na to vás je....Tak vám pripomeniem:
1/Ako konáte vo veci nitrianskeho kúpaliska v záujme toho, čo máte v názve svojho úradu? 2/Dajte info koľkokrát bolo zistené kontaminovanie nitrianskeho kúpaliska nebezpečnými chorobami a čo ste urobili pre zabránenie opakovania?!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-3 # dlhy 2018-08-02 13:44
Na druhú otázku ti odpoviem namiesto pani riaditeľky.
Od roku 2008 (odkedy mám informácie a poznám výsledky rozborov odobratých vzoriek vody) bolo zistené kontaminovanie nitrianskeho kúpaliska nebezpečnými chorobami presne 0 (slovom NULA)krát.
Takže pani riaditeľka nemusela robiť nič.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Pedro 1 2018-08-02 23:02
A je to tu , všetko je v poradecku povedal šéf kúpaliska MILOSKO DOVICOVIC, pardon stranícky šéf za dobré služby dostal trafiku síce na hovno ale s teplým miesteckom do duchodu vydrží...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Imino 2018-08-03 00:58
pán "dlhy" - hovorca riaditeľky RÚVZ, prestaň prosím ťa slepo dôverovať zdroju, ktorý ti podsúva takéto informácie. A mimochodom, čím to je, že nitrianske kúpalisko je už roky v ekonomických sračkách, a inde prosperujú a zveľaďujú?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-6 # dlhy 2018-08-03 05:38
Vidím, že internetoví Rambovia nespia.
Pekne mládenci, len tak ďalej.
Aj keď slušnejšie by bolo, keby ste onanovali v súkromí.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Pedro 1 2018-08-03 10:28
Citovanie dlhy:
Vidím, že internetoví Rambovia nespia.
Pekne mládenci, len tak ďalej.
Aj keď slušnejšie by bolo, keby ste onanovali v súkromí.

Dement Miloš ty so svojou skupinou poslancov na nás onanujete veľa rokov hoci zakaždým v inom drese, ale to kúpalisko je len tvoje maslo , prípadne Palove, resp. Jožove. Tu sa není na koho vyhovoriť. Otvorené pár dní v roku a čistý prúser. Takto ani na kávu nebude.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # GmbH 2018-08-03 10:41
Palo určite nie je na maslo.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Ccc Div 2018-08-03 10:45
Na kávu bude. Aj keby voda v bazénoch nebola. :lol:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # FAMAGUSTA 2018-08-03 08:19
Pravdepodobne je to zapríčinené slušným a hospodárnym prístupom správcu, k spravovanému majetku mesta, resp. obce. Alebo potom neviem, nepoznám ani pána, ktorého tu v diskusii často uvádzate a ani jeho nadriadeného.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # hans 2018-08-02 22:16
videli ste aby sa nejake zviera vyzlieklo pred vstupom do vody? ja nie. tak co sa čudujete. Cikan stredoeuropsky je rozsirujuci parazitujuci organizmus.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # hans 2018-08-02 22:18
ludia si zato mozu sami, nech tam par dni nik nejde a oni sa zbadaju a cikanov budu muset vyhodit, inak skrachuju.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # StopDvoncovi 2018-08-03 09:27
suhlasim !!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-3 # elnoso 2018-08-03 10:33
Prezident Kiska povedal, že ak budú Rómovia na Slovensku šťastný, tak budeme šťastný aj my......
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Ccc Div 2018-08-03 09:55
Kedy pochopíte , že nedokáže skrachovať? Je jedno aké má tržby, mesto rozdiel doplatí. To isté MHD. Straty doplatí Mesto. To je podnikanie keď nikdy sa nemusíte báť prípadných strát.
Takisto riadiaci pracovníci , poslanci. Nemusía vpodstate nič robiť, nič zveľaďovať. Straty , škody zaplatia predsa vždy iní.
Takže žiadna zodpovednosť. No radosť žiť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Land Rover Defender 2018-08-05 08:08
Nechápem tvoje obavy. Prevádzkovanie a správa kúpaliska na Sihoti spadá do kompetencie mestskej s.r.o. Službyt. Minimálne za posledných 4 až 5 rokov sa hospodárske výsledky zlepšili, rovnako aj technický stav a vybavenosť. Menej sa rozkráda a fláka. Vďaka za to patrí manažmentu firmy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Ccc Div 2018-08-05 08:27
Vidíš dakde v tomto príspevku nejakú zmienky o obavách?
V tomto kontexte je tvoj príspevok značné odveci.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Pedro 1 2018-08-05 14:01
Citovanie Land Rover Defender:
Nechápem tvoje obavy. Prevádzkovanie a správa kúpaliska na Sihoti spadá do kompetencie mestskej s.r.o. Službyt. Minimálne za posledných 4 až 5 rokov sa hospodárske výsledky zlepšili, rovnako aj technický stav a vybavenosť. Menej sa rozkráda a fláka. Vďaka za to patrí manažmentu firmy.

To je bomba si z nás robíš prdel.Uz nepi rano nastupuješ v Službyte do prace
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Land Rover Defender 2018-08-06 09:19
Službyt už nie je môj zamestnávateľ.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Land Rover Defender 2018-08-06 14:16
Máš snáď nejaké iné informácie, ktoré by boli v rozpore s mojimi tvrdeniami?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Hmmm 2018-08-03 12:00
To sa ich nedá fakt jednoznačne odtiaľ "deložovať". Nieje možné dať za kúpanie vo veciach do prevádzkového poriadku pokutu a obvešať s touto informáciou celé kúpalisko ? Hodiť to trebárs aj do VZNka ak to bude potrebné.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Vlado.P 2018-08-04 17:04
Po dlhom čase som bol na kúpalisku,ale toľko cigáňov čo tam bolo?Dnes som tam bol posledný krát :-((
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Miroslav Buga 2018-08-06 20:02
Sak uz im to kupalisko asi patri.gadzovia tam nemaju co robit:)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť