Na Murániho ulici osadili na chodník zábranu, ktorá znemožnuje vjazd záchranných zložiek

Napriek záporným stanoviskám a odporu časti občanov bola zábrana osadená

Cestné správne orgány v tomto prípade mesto Nitra vykonávajú štátnu správu vo veciach pozemných komunikácií tzn. zabezpečujú "administratívnu" časť problematiky pozemných komunikácii, napr. vydávajú určenia pre použitie dopravného značenia, vydávajú rozhodnutia o zvláštnom užívaní komunikácie, vykonávajú štátny odborný dozor.

Mesto pri výkone tejto činnosti úzko spolupracuje s dopravným inšpektorátom, ktorý dáva súhlas z hľadiska bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Dopravný inšpektorát môže dávať rôzne podnety, ktoré by prispeli k zvýšeniu bezpečnosti. Funguje tu akási krížová kontrola, kde mesto bez polície nemôže robiť veci a naopak.

V prípade Murániho KDI (Krajský dopravný inšpektorát) v súvislosti so smrteľnou dopravnou nehodou dalo podnet na riešenie vjazdu vozidiel na komunikáciu /chodník na Murániho. Požadoval osadiť stĺpik, ktorý by zamedzil vjazd vozidiel. Mesto si vyžiadalo stanovisko hasičov a záchranárov, ktoré bolo záporné. Napriek týmto stanoviskám a odporu časti občanov stĺpik osadilo.

Nedalo sa to riešiť inak, nebudú ohrozené životy ľudí, keď budú záchranári hľadať kľúč po zodpovedných osobách, pretože v týchto prípadoch rozhoduje každá sekunda?

V zadnej časti je niekoľko rokov parkovacia plocha pre cca. 20 vozidiel. Môžeme si na Dieloch dovoliť takýto luxus, aby neboli využité? Aby sme len nekritizovali, možné sú dve riešenie - zriadiť na príjazdovej komunikácii obytnú zónu - 20 km/h, chodci môžu používať v komunikáciu v celej jej šírke, parkovanie iba na určených miestach, alebo v zadnej časti zriadiť samostatný vjazd na parkovisko.


Miesta, kde je možné vybudovať nové prístupy na Murániho ulicu

Murániho - zábrana Murániho - zábrana


Stanoviská MsÚ, KDI a záchranných zložiek

Murániho - zábrana Murániho - zábranaMurániho - zábranaMurániho - zábranaMurániho - zábranaZdroj: Nitralive.skKomentáre  

+2 # mimi 2017-09-02 15:35
kocúrkovo... budú sa dávať zábrany aj na tie priechody pre chodcov, kde autá zabili ľudí? alebo popri ceste budú zábrany aby autá nezrážali cyklistov? že výnimka pri sťahovaní.... ale keď si kúpite novú chladničku, práčku, gauč... alebo len pôjdete na dovolenku s väčším množstvom batožiny, tak si to budete pekne nosiť o niekoľko desiatok metrov navyše, veď prečo nie. kľúče by som dala tej osobe, čo prišla s týmto nápadom. nech si to tam chodí otvárať zakaždým, keď to budú ľudia potrebovať - a byť nimi, volala by som za každú blbosť...
nevadí, že po Kmeťovej sa preháňajú autá ako po diaľnici, že sídlisko je ob***** od psov. problémy sa riešia odstránením príčiny... psov potom asi postrieľajú a keď zrazí auto niekoho na kmeťovej, tak uzavrú aj tú.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Ivan Čerešňák 2017-09-02 20:51
Na Slovensko (i do Nitry) sa vracia stredovek. Aké zákony? Aké pravidlá? Aké normy, predpisy? Čo to je? K čomu to slúži? V normálnom civilizovanom prostredí (teda v žiadnom prípade nie u nás na Slovensku) ak je potrebné vodičovi akéhokoľvek dopravného prostriedku niečo zakázať, neumožniť (lebo nie všetko môže byť dovolené a tolerované!) stačí len uvedomenie si príslušného ustanovenia zákona, rešpektovanie významu dopravnej značky. U nás nie. U nás musia byť len kovové zábrany a balvany (Chrenová – Lipa). To už je naozaj len kocúrkovo...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # MCBP 2017-09-03 23:58
Skoda ze tam nedali take ,,krasne" betonove kvetinace ako na chodnik na Stefanikovej ulici oproti pivovaru. Jaj, niektori ludia v tomto nasom meste...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2017-09-04 09:33
Na Stefanikovej sa proste vykaslali na to, tak tam dali kvetinace. Ale riesit to seriozne to nie. Tam treba spravit komplet chodnik novy, cyklotrasu a stlpiky lebo ludia su idioti a parkuju vsade.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Palinop 2017-09-04 21:22
Výbor mestskej časti Staré Mesto žiadal osadenie dopravných stĺpikov v meste na zabránenie parkovaniu na chodníkoch. Nie je nám to jedno, chceme tu poriadok. Žiaľ, silné ego a arogancia sú u vodičov čoraz častejšie a ohľaduplnosť sa takmer úplne vytratila :sad:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Michal Šimonek 2017-09-05 09:09
Lenže vodičov a ľudí v Nitre nezmeníme - preto je bohužiaľ potrebné to riešiť. Komentujem celkový stav mesta a štátu - aj keď je snaha niekoho to riešiť tak to stroskotá niekde na úrade, alebo na KDI. Radšej nech je tu bordel.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Juraj M 2017-09-07 17:42
Pan Simonek koľko krát ste boli na KDI s konštruktívnym návrhom a neuspeli ste? Príďte a možno sa sám presvedčíte, kde a na ktorom úrade skončí Vaša snaha ako marna.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2017-09-07 19:16
Na KDI stroskotalo vylucenie nakladnej dopravy z centra, KDI niekolko krat zamietol priechod pri Kauflande, aj na Coboriho a najnovsie zmenu DZ v parku. Takze aj nadalej sa jazdi autami az k hostincu.

Ja vinim Mesto Nitra hlavne a VUC - nerobia absolutne nic. Vid Kynek ako priklad.

Moje zelania a navrhy sa riesia - prial by som si rozsirenie Zony zakazu statia na celu Stefanikovu, Stanicnu, Cintorinsku. VMC uz toto riesi.

Problemom je nedodrziavanie zakonov zo strany vodicov... a absenciu dokladnej kontroly zo strany organov. Vid obytne zony a anarchia ktora v nich vladne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Juraj M 2017-09-07 21:40
Tak ale povedzte aj B prečo stroskotalo vylúčenie nákladnej dopravy, priechod pri Kauflande aj na Coboriho. Určite nie preto, že si na KDI niekto postaví hlavu. Toto je z Vašej strany čistá demagogia, lebo viete prečo konkrétne tieto projekty nie sú realizované. Ale pýtal som sa koľkokrát bola Vaša osobná snaha marna. A neberte všetky návrhy istého pána ako to jediné a najlepšie. Príďte a dajte Vaše dobre myšlienky na stôl a nemusíte mať pred sebou dlhú torturu s VMC a nakoniec to skončí v šuplíku pána č. 1 alebo č. 2 na MsÚ s dovetkom, že KDI nechce.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2017-09-07 23:10
Pan Juraj, moje navrhy su jedna vec, ich realizacia druha. Na to su tu plateni ludia predsa. Preco musim ja ako obcan chodit na KDI? ziadat o riesenie niecoho co malo byt davno vyriesene? Preco jazdia po parku auta do zakazu vjazdu a policia a Mesto Nitra sa hraju na mrtveho chrobaka? Zatial tam auta jazdia medzi deti. To mam fakt ja nahanat zodpovednych?
Ja viem preco bol Kaufland zamietnuty, pytam sa ale - nechame tam radsej ludi behat cez cestu? Ak to zostalo v sufliku niekde na MsU tak znovu sa pytam - preco to neriesi primator, poslanci.. ?
Ja o veciach v Nitre pisem na ukor volneho casu a zivota a zadarmo. Mam este k tomu chodit po uradoch?

Coboriho by sa mal realizovat priechod tak som zvedavy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Michal Šimonek 2017-09-07 23:12
Nemam problem so stretnutim a predlozenim navrhov. Navrhnite miesto na neutralnej pode a poslite mi na vas kontakt prosim. Pridem spolu s dalsimi a mozme skusit najst riesenia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Palo Obertáš 2017-09-08 10:12
Dobrý deň p.Juraj M určite sa rád stretnutia zúčastním aj ja nakoľko ja som si vyžiadal danú dokumentáciu a budem rád ak nám ozrejmíte, kde je problém pri jednaní s MsÚ respek. Cestným správnym orgánom, pretože väčšinou všetko čo neprejde je problém KDI aspoň tak nám je to od pána č.1 a pána č.2 prezentované. Priznám sa rád by som si vypočul aj druhú stranu, pretože o NEDÁ SA zo strany pána č.1 a pána č.2 viem dosť z osobnej skúsenosti, takže stretnutie je ako dobrý nápad a určite radi aj s p.Šimonekom prídeme aj s konštruktívnym návrhom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # jozefdub 2017-09-04 11:25
doplnim poslednu vetu - jaj niektori ludia v tomto meste su idioti a neschopaci. jedni na vsetko kaslu a druhi nie su schopni ich za to potrestat. o tom je to vsetko
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # Radovan 2017-09-04 09:39
Zachranary sa do našej bytovky vedia normalne dostat aj od kedy su tu tie zabrany, akurat nevedia zastat rovno pri vchode ale par metrov od budovy.
Rovnako ako ked zachranuju cloveka spadnuteho napr. do vytahovej sachty ako nedavno v nitre, tiez nevedeli prist zo sanitkou az do pivnice ale len pri dom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # soave 2017-09-04 23:09
o par dni to aauta zacnu obchadzat, kedze na travniku je dost miesta
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť