Občan Nitry začal so zbieraním podpisov na odvolanie primátora Dvonča + ako sa zapojiť

Dôvodom petície je slovami pána Ivana nezodpovedné konanie primátora, ktoré ide proti záujmom Mesta Nitra

10. marca 2017 sme Vás informovali o petícii za odvolanie primátora Nitry Jozefa Dvonča, ktorú rozbieha obyvateľ Nitry Michal Ivan. Dnes sme dostali informáciu, že podpisová akcia sa už začala.

Ako sa dá zapojiť?

Kto chce podporiť petíciu (či už jedným podpisom alebo viacerými), musí skontaktovať pána Michala Ivana cez mobil 0907 487 827, alebo FB stránku Michal Ivan - občan. Následne si pán Ivan dohodne s podporovateľom stretnutie. Hárky od ľudí, s ktorými som sa osobne ohľadom petície nestretol, y viacerých dôvodov neakceptuje.

Dôvod petície?

Dôvodom petície je slovami pána Ivana nezodpovedné konanie primátora, ktoré ide proti záujmom Mesta Nitra. K tomuto názoru dospel na základe svojich skúseností s prevádzkou ihrísk na letnom kúpalisku, s komunikáciou a spoluprácou s Mestom Nitra v rokoch 2009 - 2015.

Pán Ivan tiež už niekoľko krát vystúpil v zastupiteľstve, kde sa pokúšal získať odpovede na jeho otázky. Aj napriek sľubu primátora doteraz žiadnu uspokojujúcu odpoveď nedostal.

Svoj zámer oznámil dňa 9. marca 2017 priamo na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre.

Má referendum šancu?

Obávam sa, že reálne je odvolanie primátora neuskutočniteľné. Získať dostatok podpisov je len začiatok – petíciu musí podpísať aspoň 30% oprávnených voličov. Následne bude musieť Mesto Nitra vyhlásiť referendum. Výsledky referenda sú platné, ak sa na ňom zúčastnila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda. Ako však vieme z histórie, obyvatelia Nitry voľby ignorujú. Referendum však význam má - rozhýbe stojaté vody nitrianske.

Mesto Nitra a spoločnosť sú v zlom stave, nefunguje komunikácia, mesto nenapreduje, riešenie dlhoročných problémov sa odsúva a najväčšie problémy nás ešte len čakajú po spustení prevádzky závodu automobilky Jaguar Land Rover. To je však iná téma...


Oznámenie petície - materiál na zastupiteľstvo, autor: Michal Ivan

Oznámenie petície by Michal Šimonek on Scribd
Zdroj: Nitralive.sk, miKomentáre  

+7 # Igor Hubinsky 2017-04-03 12:59
Ten posledny odstavec je smutne pravdivy. Mesto neuveritelne stagnuje. Ide na ruku investorom dnes tak popularnych komercne-rezide ncnych stavieb, moderne a pokrokovo "byznyscentier" , ale na verejnost uplne serie. Ale uplne. Nie je schopne okopirovat projekty z inych miest, nieto este prist samo s niecim inovativnym. Natieranie pamiatok je strasne malo. A primator si namiesto toho, aby svoj cas venoval vsetkym obyvatelom Nitry a za tie prachy makal 16 hodin denne, akurat uziva zivot, odtrhnuty od reality bezneho Nitrancana.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Karosa LC 731 2017-04-03 13:53
Ale to nie. Jožo sa snaží, len mu to kazia opoziční poslanci a neschopní podriadení.

Vyčkajme do najbližších volieb a potom im to ukážeme.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Jachačutebja 2017-04-03 14:03
Len to by musel byt aj vhodny opozicny kandidat na primatora.
Bojim sa, ze volby vyhra pan Nemky...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Karosa LC 731 2017-04-03 15:06
No neviem. Kartami môže poriadne zamiešať aj Pavol Obertáš. Má na to našliapnuté, ludia ho uznávajú, je to slušný a charakterný človek.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Palo Despi 2017-04-04 05:35
Kto ???
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Peter Ivan 2017-04-04 10:20
Citovanie Karosa LC 731:
No neviem. Kartami môže poriadne zamiešať aj Pavol Obertáš. Má na to našliapnuté, ludia ho uznávajú, je to slušný a charakterný človek.

Co ma nasliapnute ? Charakterny clovek ?? ak date este priponu BEZ bude to ok :D no neviem si ho predstavit ako primatora alebo poslanca. Na stranke velke bu bu bu ale v realite by urcite neobstal. Nema na to. On by sa radsej mal venovat vybavovaniu staznosti obyvatelov, na kolko nepoznaju cisla a kontakty kam sa obratit.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Čermáň 2017-04-04 11:22
No nám teda Palko velmi pomohol. V školke porýluval pieskovisko a pohrabal suché listy. Bol mu pomáhat aj víceprimátor a včuleky aj poslanec v Bratislave. Navaril aj guláš.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Pavol Obertáš 2017-04-05 10:38
Dobrý deň pán Peter Ivan neviem odkiaľ ste prišli k domnienke , ktorú ste napísali ale budem rád ak by ste vyjasnili, prečo máte na moju osobu taký názor, aký máte. Prečo si myslíte, že by som v realite neobstál by ma tiež zaujímalo, je fajn že čítate aj moju stránku. A myslím si, že svojou aktivitou sa snažím pomáhať občanom. Ak máte nejakú konkrétnu vec na mňa nemám problém sa osobne stretnúť a vydiskutovať si to. Moje tel. č. je 0904 674 162 kľudne mi zavolajte ak sa bude dať rád Vám pomôžem prípadne vysvetlím veci a priznám sa nepíšem zase o všetkom čo na MsÚ zisťujem a riešim, ale zase je to na ľuďoch čo si myslia o mojej aktivite, niekto považuje za pomoc aj kontakt na kompetentného a myslím si, že nič zlé nerobím. A čo sa týka kandidatúry vždy rozhodujú ľudia, takže jedna vec je chcieť a cítiť sa na nejakú funkciu a druhá vec bez dôvery občanov to asi nepôjde. Budem rád ak ma budete kontaktovať a ak si myslíte, že niekde robím chybu tak fakt si to rád vydiskutujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # lufťák 2017-04-03 18:11
A neni to jedno,či tam zostane tento Smerácky zlodej,alebo si tam páni poslanci šupnú dalšieho.Dvonč sa ukazoval vždy len tam,kde sa mu niečo utrelo a mal z toho nejaký profit.Jeho prosperita a rozvoj Nitry nikdy nezaujímal a pokial investor so žiadosťou o akú koľvek investíciu neprišiel s napratanou obálkou,tak sa nechytal.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť