Festival chutí Nitrianskeho kraja: priemerné podujatie dedinskej úrovne bez chuti a nápadu

Súčasťou festivalu bol aj Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2017

V sobotu 3. júna sa v Nitre konalo podujatie Festival chutí Nitrianskeho kraja. Organizátormi sú Mesto Nitra, NOCR, Nitriansky samosprávny kraj a iní.

Na Svätoplukovom námestí sme mali možnosť vidieť klasický koncept - stánky s jedlom a občerstvením alias "Street food zóna", ktorej súčasťou boli špeciality miestnych reštaurácií. Súčasťou bola platená degustácia najlepších regionálnych vín vo vínnom stane na okraji námestia. Svoje stánky tu malo aj Mesto Nitra a kraj.

Súčasťou festivalu bol aj Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2017.

Čo stojí za zmienku?

- Festival bubnov prilákal množstvo ľudí na začiatok pešej zóny, odkial išiel sprievod aj s tanečníkmi a mal vysokú úroveň
- pivné stánky na Svätoplukovom námestí
- neskoré posedenie v okolí fontány - pekný pohľad na osvetlenú fontánu a divadlo

Čo nepotešilo?

- poloprázdne námestie (stánky zaplnili len časť námestia)
- stoly na priamom slnku bez možnosti skryť sa do tieňa
- neoriginálny koncept
- povaľujúce sa dlažobné kocky po námestí (dlhoročný problém)
- nejasný odkaz - čo má festival prezentovať? Takto chceme propagovať Nitru vo svete?

Od organizátorov by som očakával podujatie na oveľa profesionálnejšej úrovni - NOCR sa špecializuje na cestovný ruch v Nitre, bohužiaľ reálne táto organizácia Nitre nič nepriniesla. Mesto Nitra je jej členom a ročne platí 25-tisíc eur členské. Nitriansky samosprávny kraj sa tvári ako keby ani neexistoval - na účtoch má milióny eur z prebytkových rozpočtov a našetrených neinvestovaných peňazí, investovať do Nitry sa mu akosi nechce. Pán župan Belica by po rokoch vo funkcii mal radšej odísť do politického zabudnutia.

Mesto Nitra má na mestskom úrade Útvar propagácie a cestovného ruchu, máme NISYS, NOCR a výsledkom ich práce sú dlhé roky sa opakujúce nezáživné podujatia a od vzniku NOCR aj tieto nemastné-neslané festivaly. Možno by nebolo odveci prenechať tieto aktivity povedzme štúdentom UKF, kde sa študuje aj cestovný ruch.

Povaľujúce sa dlažobné kocky sú len dlhoročným znakom, že niečo v meste pod Zoborom nie je v poriadku.

Akí občania, také mesto?

Týmto nechcem na nikoho útočiť, len som toho názoru, že stav mesta je obrazom jeho občanov (česť výnimkám). Áno veľa ľudí argumentuje, že lepšie takéto podujatie ako nič iné, že veď bolo super - stánky, dobrá nálada... to je opäť to už známe "Nitrianske minimum". Tento názov vystihuje fakt, že Nitrančanom, Nitranom stačí málo. A to je veľká škoda.


Fotogaléria

Festival chutí 2017 Festival chutí 2017 Festival chutí 2017 Festival chutí 2017 Festival chutí 2017 Festival chutí 2017 Festival chutí 2017 Festival chutí 2017 Festival chutí 2017 Festival chutí 2017

Video

¨


Zdroj: Nitralive.skKomentáre  

+11 # Shadow 2017-06-07 12:43
Myslim, ze v clanku je dost dobre vystihnuta uroven tohto podujatia. Tiez by som ale ocakaval viac. NSK a mesto Nitra usporiadaju podujatie "len aby bolo". Na druhej strane vsak (a nie na obhajobu mesta) musim skonstatovat, ze nitrianske publikum je velmi nenarocne. Vacsine nitrancanov uplne stacia parky s horcicou a velke pivo k tomu a su vybaveni. Co sa tyka narocnosti hudobnych vystupeni, (ak neratam tych, co im stacia poulicni harmonikari), uplne staci, ked interpret hra rychlo, silno a s grandioznym koncom a ludia vstavaju zo stoliciek. A skutocni umelci sa nestacia cudovat...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # Michal Šimonek 2017-06-07 14:40
Áno to som asi mal tiež dopísať do článku - veľa ľudí na mňa pozerá že čo chceš? Veď boli stánky? boli! tak čo ešte čakáš... to je to "Nitrianske minimum" :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+6 # Igor Hubinský 2017-06-07 15:37
A to nebol jediný útok na dobrý vkus, ku ktorému došlo v prvý deň Nitrianskeho kultúrneho leta. Súbežne s akciou na námestí totiž na Amfiku krepčili Alexandrovci sprevádzaní Helenkou Vondráčkovou. A keďže primátor na svojom fejsbíčku pozýval na Amfik ako na "výnimočný a nezabudnuteľný zážitok", obávam sa, že nitrianske leto bude síce tradične horúce, nie však kultúrne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Popelec 2017-06-07 20:44
..."o tom co je krásne rozhodujeme my - strana - a Igor Hubinský" - parafrázovaná veta z filmu Čierni baróni. Ozaj, čo máš proti Alexandrovcom? Len to, že sú z Ruska?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Igor Hubinský 2017-06-07 22:22
Sarkasmom v prvej vete zrejme naznačuješ, že zastávaš stanovisko typu "nech si každý robí čo sa mu páči" alebo "to, čo je pekné, je subjektívna vec". To je debata, ktorej sa ja nechcem účastnit, proti argumentu z kategórie "veď je to koniec koncov aj tak všetko jedno" sa cítim bezmocný. Keď tak, len si spomeň na túto debatu, keď budeš premýšlať, či sa pozrieť na Čiernych Barónov alebo na Panelák :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Igor Hubinský 2017-06-07 22:23
Alexandrovci sú pre mňa bez presahu, vidieť kalinku alebo počuť pesničky Beatles v prevedení zboru chlapíkov v uniformách ma nijak neobohatí. To tým menej, keď sa dnes v kultúre deje toľko zaujímavých vecí (napríklad dnešné slovenské filmy sú skvelé). A ano, má to aj politckú rovinu - je to zbor armády, ktorá okupuje územie svojho, a zhodou náhod aj našeho suseda, alebo ktorá zabila v Sýrii bezohľadným bomardovaním mnoho životov. O Alexandrovcoch sa pritom hovorí ako o propagandistick om nástroji tejto armády.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Popelec 2017-06-08 06:34
Predpokladám, že od americkej agresie do Vietnamu a iných krajín sveta nepočúvaš ani americkú hudbu :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Igor Hubinsky 2017-06-08 07:21
Presne ako predpokladas, ziadny americky armadny ekvivalent Alexandrovcov nepocuvam (a to aj ked je armada US armadou demokratickej krajiny, narozdiel od armady ruskej, a USA su nas spojenec). Ale americku civilnu muziku mam moc rad. Tak ako mam rad ruske civilne filmy alebo vytvarne umenie:)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # soave 2017-06-08 19:32
ach boze zas nejaky nacionalisticky troll toto. Kde povedal, ze proti nim nieco ma lebo su z Ruska? to ste si sam vyfabulovali a ako vidiet v dalsich komentoch, snazite sa ako typicky troll vytvorit konflikt - nikto nespominal USA, iba vy - typicka strategia proruskeho trolla. Ako keby musel kazdy pocuvat Alexandrovcov iba preto, ze su zo skrachovaneho imperia. Je neskutocne vela dobrych interpretov, ktori by v Nitre mohli hrat a nie vseijake vykopavky typu Elan a Alexandrovci. A ked uz, nie je potrebne ich davat na dni, ekd su ine podujatia, kedze si beru potom divakov
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Popelec 2017-06-09 14:00
Zase jeden "demokrat", ktorý nám ide diktovať, či sa nám môžu páčiť Alexandrovci, alebo Elán. Keď sa Ti minú argumenty, tak sa uchyľuješ k osobným invektívam? Akým právom ma nazývaš nacionalistický m, proruským trollom? Akým právom tu opovrhuješ ľuďmi, ktorým sa páčia Alexandrovci alebo Elán? Zamysli sa, kto z nás je väčší troll.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # soave 2017-06-11 19:35
samozrejme ty, kedze dokazes vyfabulovat z toho, ze niekto povazuje Alexandrovcov za nezaujmavych to, ze je pro USA zamerany
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # dlhy 2017-06-10 11:37
Priestoru je dosť.
Už sa teším ako zorganizuješ v Nitre vystúpenia tých "veľa neskutočne dobrých interpretov".
Keďže píšeš o hudobných telesách, skúsim sa Ťa spýtať::
Na koľkých kvalitných interpretov si sa bol pozrieť v rámci Nitrianskej hudobnej jari, Nitrianskej hudobnej jesene, festivalu Musica sacra?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # soave 2017-06-11 19:36
na 4 presne. na kolkych vy? btw - preco by sa mala kazdemu pacit klasicka alebo sakralna hudba? su aj ine zanre a aj ine vekove kategorie. nie len 50+ alebo nostalgicke vystupenia zlatych komunistickych rokov. uz len mcihal david chyba
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Shadow 2017-06-12 09:55
Fakt by ma zaujimalo, aku kulturu preferujes. Podla toho, co si doteraz napisala, ti nevonaju Alexandrovci, Elan, Desmod, komercni interpreti, oldies, klasicka ani sakralna hudba. Ostava mi uz len hip hop alebo nejaka zhulena alternativa... Nic proti vkusu, ale zas nemozno cakat od mesta, ze na masove podujatie bude pozyvat interpreta nejakeho mensinoveho zanru...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # soave 2017-08-10 14:46
mensinoveho zanru ako vojensky orchester Alexandrovcov? uplne neviem co je Zhulena alternativa ale zaujmalo by ma to. existuje electro hudba ako Royksopp so spevakmi a to je naozaj vyborna hudba. rovnako ako skveli pesnickari. no ale dedine staci dedinska zabava. tak co sa cudovat. Este Gladiator, No Name a Polemic chyba, aby sme nezabudli, ze sme zaseknuti v 90tych rokoch
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # radbal 2017-06-07 15:10
Okrem uvedeného by som rád pristavil pri jednej dôležitej veci - v rámci organizácie je jedna vec, ktorá sa opakuje pravidelne - odpadky, koše, bordel okolo nich - a to bez ohľadu kto je organizátor. Či už sú to mestské akcie, alebo počas festivalu Divadelná Nitra alebo nová akcia Rínek. Takto sa prezentujeme navonok, všetky smeťáky plné, na nich smeti, okolo nich tiež, smeti rozfúka vietor po pešej, námestí ako uplynulý víkend a nikto to počas akcie nekontroluje, resp. neupratuje, nevyprázdni koše, aby tam návštevníci akcie mohli smeti hádzať. Nepochopiteľné, to nikto nevidí, nemyslí na to?!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # radbal 2017-06-07 15:17
Okrem uvedeného by som sa rád pristavil...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+9 # Pavol Obertáš 2017-06-07 15:33
Dovolím si oponovať na rínku som osobne počas celej akcie vyprázdňoval vrecia so smeťami, takže neboli vrecia pri stánkoch určite plné taktiež 4 ks nádob 1100 L neboli po akcii preplnené, naplnili sme ich až keď sme s manželkou upratovali námestie. Ďakujem za pochopenie na poriadok sme si naozaj na rínku dávali pozor hlavne ako zodpovedný organizátor.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Volvo 2017-06-07 15:57
Paľo ideš - nedaj sa znechutiť a odradiť od svojich aktivít. Je to len slepá závisť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # radbal 2017-06-08 09:47
volvo strela ale uplne, uplne mimo. nikto nikomu nic nezavidi, nie je co zavidiet - tu robotu, kopu prace, ktoru s organizaciou tejto akcie p. obertas ma? viem si to predstavit, sam sa podielam na niekolkych nekomercnych akciach v meste, ktore som robil a robim (-e s kamaratmi, rodinou) zadarmo na ukor vlastneho casu, deti, rodiny. chcel som len poukazat na problematiku s odpadom pocas akcii v centre mesta...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # radbal 2017-06-08 09:49
mam niekolko fotiek v archive, ktore som za par rokov spravil, aj teraz na festivale chuti, resp. rinku predtym. panovi obertasovi som ich planoval poslat sukromne, aby bol informovany, aby mal urcitu spatnu vazbu, ktora je predpokladam vitana pre organizatorov akejkolvek akcie s cielom zlepsenia sa (my ju tiez „zbierame“ od navstevnikov akcii so zamerom zkvalitnovat podujatia). ostatne uz preberiem s nim. myslim, ze rinok je pekna, zaujimava akcia, ktora ma potencial sa zlepsovat a prinasat pekne chvile pre obyvatelov mesta, jeho navstevnikov...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # marián 2017-06-08 09:36
nestačím sa čudovať, že s manželkou upratovali námestie... to vy? do riti kde je mesto mestské služby? aby usporiadateľ upratoval námestie ?!? Normálne sa čím ďalej, tým viac hanbím za Nitru. To som vživote nikdy nevidel,,,,aby tam nevedeli 2 cigošov poslať, čo by to tam upratovali a zametali nonstop.... :cry: :sad: :cry: :cry: :-? :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Palo Obertáš 2017-06-08 10:18
Keďže my s manželkou sme boli usporiadateľ podujatia Nitrásnky rínek a mesto nám vydalo súhlasné stanovisko na toto podujatie, kde bolo jednou z viacerých podmienok zabezpečiť aj vyčistenie priestranstva po podujatí preto sme to robili my sami, takže zase nerád by sme nerešpektovali toto nariadenie mesta.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # marián 2017-06-08 10:53
dávam vám palec dole, ale nie vám ale za to, že ste to musel irobiť .... :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+5 # soave 2017-06-08 19:34
sorry, ale to je bezna vec. ak niekto ako sukromna osoba nieco organizuje, tak nie je dovod, aby tam upratovali mestke sluzby. si myslite, ze na hudobnych festivaloch, ktore neorganizuju mesta ale rozne sukromne zdruzenia, pride potom mestka upratovacia cata? je to bezna vec ze organizator je zodpovedni za vycistenie priestoru
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Palo Obertáš 2017-06-09 14:43
soave a T. máte jednoznačnú pravdu s organizovaním sú spojené aj nejaké povinnosti a jednou je udržiavanie čistoty a poriadku počas podujatia a po skončení podujatia a predsa len boli sme na verejnom pozemku nie na súkromnom a treba po sebe zanechať poriadok ak chceme robiť aj do budúcna Nitránsky rínek. ;-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # T. 2017-06-08 19:41
A kto to ma robit? Toto musi zabezpecit organizator.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # radbal 2017-06-07 15:11
Choďte sa pozrieť napr. na festival Pohoda, kde pri návštevnosti 30 tisíc ľudí je čistejšie ako na našom námestí, kopa dobrovoľníkov neustále upratuje areál festivalu, nápoje sa predávajú do zálohovaných plastových pohárov, po areáli sú všade smetné koše na separovanie a ľudia sa naučili. Za festival sa tam vyseparujú tony odpadu. No v Nitre by sme márne chceli aj samotný poriadok, nie to ešte separovanie odpadu. My vyrobíme bordel v centre a množstvá nového odpadu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Volvo 2017-06-07 15:32
A Jožo to nebol otvoriť? Nie je tam žiadne detailné foto. Je na dovolenke?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+4 # Michal Šimonek 2017-06-07 15:36
Toho nefotíme, ale skúste stránku mesta, ECHO a iné propagandy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Volvo 2017-06-07 15:56
Už mi doplo, že prečo nitralive.sk Jožo nečíta.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Samo 2017-06-09 13:56
Ale číta ;-) ...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Popelec 2017-06-07 16:18
O ktorom námestí to stále píšete?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Pedro20 2017-06-08 09:07
vy.... sociálny štát
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Dana 2017-06-08 20:52
Dobry vecer,
za tych par rokov co sa Festival chuti organizuje presiel velky kus cesty k lepsiemu...zazi tkova gastronomia je trend, ktory je v sucasnosti hit nie len na Slivensku a vie prilakat mnoho ludi. Dokazom su nespocetne relacie o vareni s vysokou sledovanostou. Bola som tam okolo 5tej a pocas celeho roka nevidiet tolko ludi na pesej zone a namesti. Ludia boli spokojni a bavili sa. Nie som na Vasom portali casto, ale bez nejakej invektivy sa chcem opytat autora clanku,ci je to nejaky osobny blog alebo reportaz z festivalu? Miesaju sa mi tam prebytky v rozpoctoch s dlazobnymi kockami a investicnymi zamermi mesta. A co priniesla NOCR a NISYS je asi tiez na separe clanok... Dakujem za odpoved.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Michal Šimonek 2017-06-08 21:03
Dobry vecer prajem, vy budete asi pani organizatorka tipujem. To je pekne co pisete avsak to ze je mnozstvo ludi na namesti nie je zasluhou festivalu - ludia su tak znudeni z toho ze v Nitre sa nic nedeje ze pridu aj ked postavite na namestie 1 stanok a cvicenu opicu. Opakujem organizatori maju k dispozicii financie, ludi - to co ste zorganizovali je velmi slabe. Precitajte si komentare ludi tu a na FB. Clanky pisem svojim stylom - ak cakate pochvalne jednotvarne clanky bez nazoru ste na zlej adrese.

PS: tie zaplatene clanky v mediach maju aky vyznam? chceme aby sa sem ludia vracali alebo len ich bezhlavo nazenme a uz nepridu?! Cestovny ruch v Nitre robit nevieme a co je horsie ani nechceme.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Dana 2017-06-08 22:12
Samozrejme mate v rukach moznost slobodne sa vyjadrit a prezentovat svoj postoj. Ja som sa vyjadrila ako obcianka mesta a ucasticka festivalu... nechcela som Vas urazit. Je podla Vas mozne,ze sa tam objavil v sobotu niekto,kto nema v hlave .....,zaujima sa o kulturu, cestovny ruch, ma ake take vzdelanie, co to pocestoval a mohlo sa mu pacit?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-1 # Michal Šimonek 2017-06-08 22:52
Ja nikde netvrdím, že sa tam niektorým ľuďom nepáčilo. Sám som napísal pozitíva - ja osobne mám trochu iné predstavy o takýchto podujatiach - bohužiaľ som z tých náročných. Hlavne keď porovnám s podujatím, ktoré sa konalo tesne pred týmto - Nitránskym rínekom - a to ešte len začína ako tradičné podujatie. Pokračovanie bude určite kvalitnejšie. Ale čo Festival chutí?A čo iné podujatia organizované mestom? Veď tu sa fakt nič nedeje... celé leto prázdne centrum. Mesto chce oživiť pešiu - ako? takto?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Dana 2017-06-08 23:05
Na to Vam ja neviem odpovedat. Mozno ked mate dobry napad, skusit predostriet... moznost masovo kuminakcnych prostriedov nam umoznuje spojit sa s Prezidentom nie len nasej krajiny... lebo je dolezite aby sme boli vypocuti... aspon tak si to najivne predstavujem. Zelam Vam vela uspechov a nech sa dari v dobrej praci.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Shadow 2017-06-09 09:36
Samozrejme, ak mate nejake napady, dajte nam ich. Postup je potom nasledovny: 1. neda sa, 2. nie su peniaze, 3. mozno by to nebol zly napad, 4. Mesto Nitra prichadza s napadom... To su moje vlastne skusenosti pri mojich iniciativach, na ktore som pred cca 6-7 rokmi rezignoval. Okrem toho na radnici su ludia voleni, dosadzani, kompetentni a hlavne plateni preto, ze sa od nich ocakava urcita iniciativa, oni maju prinasat napady, kedze maju aj prostriedky na ich realizaciu. Teda aspon by to tak v normalne fungujucom meste malo byt...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Michal Šimonek 2017-06-09 11:02
Takže ja mám rozdávať nápady zadarmo tým, ktorí to robia cez pracovnú dobu a majú k dispozícii rozpočet? To určite nie :-) Všetko dobré.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Dana 2017-06-09 13:05
Samozrejme je to Vasa vec. Ja sa rada podelim, ak to ma prispiet k tomu, aby sa mne a komunite, ktora je okolo dobre zilo... ked sa ludia viac podielaju, 'snoria', sleduju je mensi priestor na pripadne manevre...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Michal Šimonek 2017-06-09 13:15
Áno ľudia by mali dávať podnety, ale je rozdiel podnet a odovzdať celý nápad. Pokiaľ niekto nie je schopný zorganizovať podujatie, tak mu je môj podnet zbytočný.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Dana 2017-06-10 07:44
Buduci rok su komunalne volby prosim nechajte sa zvolit,rada budem na Vase podujatia chodit...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Palo Obertáš 2017-06-10 08:42
Verte tomu, že nápady sú Nitra má potenciál spraviť plnohodnotné podujatia a nemusí to byť za každú cenu len z mestských peňazí stačí, že mesto vytvorí dostatočné podmienky na organizáciu tohto podujatia, pretože nie je len povinnosťou mesto organizovať podujatia, ale povinnosťou mesta je vytvárať na tieto podujatia aspoň podmienky, keď sa o to budú snažiť jednotlivci, prípadne neziskové organizácie, veď ide o dobrú vec. A áno ja osobne sa chystám kandidovať na budúci rok, aby som sa snažil presadzovať návrhy aj na tento spôsob pomoci mesta k organizácii podujatí, pretože máme záujem ukázať, že dobré veci sa dajú organizovať aj z mála finančných prostriedkov, ale hlavne s radosťou a zápalom pre dobrú vec.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # soave 2017-06-11 19:32
bude potom aj nieco pre "mladych dospelych"? lebo mam pocit, ze na generaciu 25-35 rokov sa tu zabuda pri podujatiach. bud su veci pre deti alebo pre rodiny. pritom nieco multizanrove festivalove ako wilsonic alebo vacsia podpora hide parku by potesili. kvalitna hudba a kulturne aktivity. a tym nemyslim dookola omielany desmod alebo elan. pre tuto vekovu kategoriu tu nic nie je. ako keby sa to bralo, ze nemaju pravo na kulturne vyzitie
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+2 # Palo Obertáš 2017-06-11 20:07
Aj tie kultúrne vystúpenia sú o peniazoch ak by sme mali financie na Desmod veľmi radi by sme ho privítali aj na Nitránskom rínku. Len škoda, že u komerčných kapiel zahrať si pre radosť obyvateľov Nitry len tak za symbolickú sumu, alebo pre radosť ľudí už nie je v kurze a verte dnes už nezahrajú ani mladé kapely za 2 pivá ako voľakedy na námestí. :roll: :roll: :roll:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # soave 2017-08-10 14:48
hm, viem o niekolkych, ktore by zahrali. a ak ma prist desmod, to uz radsej nech nepride nik.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Michal Šimonek 2017-06-10 09:17
Čo má poslanec s podujatiami? NOCR a MsÚ organizujú nie poslanci. Strašne Vás hnevá moja kritika vidím. Vy budete z NOCR :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # Shadow 2017-06-10 10:24
U vacsiny statnych institucii je miera sebareflexie na bode mrazu...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Dana 2017-06-10 19:41
Co mate s tym NOCR? Nie som a Vasa kritika ma nehneva...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+3 # Volvo 2017-06-09 14:00
Tak to to bola trefa jak Brno. Je ich tam ako hadov. To by sa im páčilo, skrátené úradné hodiny, pretože teplo/zima/MS v hokeji/Vianoce/ Veľká noc/...........
A platy samozrejme blízko priemernej mzde na SK. Ale čo očakávame, aké vymetanie chlievov, keď strýko, teta, bratranec, krsňa, a podobne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Dana 2017-06-09 00:07
Citovanie Michal Šimonek:
Dobry vecer prajem, vy budete asi pani organizatorka tipujem. To je pekne co pisete avsak to ze je mnozstvo ludi na namesti nie je zasluhou festivalu - ludia su tak znudeni z toho ze v Nitre sa nic nedeje ze pridu aj ked postavite na namestie 1 stanok a cvicenu opicu. Opakujem organizatori maju k dispozicii financie, ludi - to co ste zorganizovali je velmi slabe. Precitajte si komentare ludi tu a na FB. Clanky pisem svojim stylom - ak cakate pochvalne jednotvarne clanky bez nazoru ste na zlej adrese.

PS: tie zaplatene clanky v mediach maju aky vyznam? chceme aby sa sem ludia vracali alebo len ich bezhlavo nazenme a uz nepridu?! Cestovny ruch v Nitre robit nevieme a co je horsie ani nechceme.


Som ctihodny obcan ako ktorykolvek iny z desiatok tisic v tomto meste
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť