Mesačný program Dom Matice Slovenskej v Nitre

Mesačný program Dom Matice Slovenskej v Nitre

5. 7. /STR/, celý deň. Cyrilo-metodská národná púť a Tajomstvo starého písma

Dom MS v Nitre sa zapája do Cyrilo-metodských slávností mesta Nitra. Pred slávnostnou sv. omšou od 9.00 hod. vystúpia folklórne skupiny Matičiari z Čakajoviec, Močenčanka a Janíkovská studnička.
Miesto konania: Pešia zóna, Župný dom, Kupecká ulica

Počas sv. omše prinášame obetné dary ako prejav vďaky k sv. Cyrilovi a Metodovi a krojovaným zástupom im prejavujeme úctu v stopách našich predkov. Krojovaný špalier vytvoria matičiari z MO MS Sľažany a MO MS Močenok.
Miesto konania: Svätoplukovo námestie v Nitre

Tvorivé dielne pre deti a mládež

Formou kreatívnych tvorivých dielní bude deťom priblížený život starých Slovanov. Stanovisko bude zložené z nasledovných 5 častí: makety staroslovenského obydlia (dreveno-kartónové zmenšeniny obydlí ako interaktívna hracia a edukačná pomôcka), malé archeologické nálezisko (hľadanie keramických korálikov), výroba šperkov (náhrdelníky z korálikov a papierových makiet šperkov), výroba čeleniek z papiera a šnúrok (čelenky z farebného papiera a špagátikov a zdobenie záušnicami), kreatívny a oddychový kútik (tematické puzzle, kreslenie a edukačné tematické hry pre malé deti). Dom Matice slovenskej sa do projektu zapojí tvorivými a edukačnými aktivitami, zameranými na staroslovanské písmo hlaholiku, ktorú pútavou a kreatívnou formou priblíži detským návštevníkom.
Miesto konania: Pribinovo námestie
15. 7. /SOB/, od 15.00 h. Naj guláš

Jubilejný 10. ročník spoločensko–kultúrneho podujatia, ktoré usporadúva MO MS Ivanka pri Nitre a Obec Ivanka pri Nitre. V kultúrnom programe sa predstavia viaceré folklórne skupiny. Záujemcovia, ktorí chcú predviesť svoje kulinárske umenie vo varení gulášu sa môžu prihlásiť na Obecnom úrade Ivanka pri Nitre.
Miesto konania: Obecný park, Ivanka pri Nitre
13. - 16. 7. /ŠTV – NED/, celý deň. Gorazdov Močenok

XXV. ročník celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok sa uskutoční v dňoch 13. - 16. júla 2017 v Močenku.
Miesto konania: Močenok

Aktivity pri DMS:

utorok od 14:30 hod. Filatelisti
štvrtok od 16:00 hod. Dobový spolok Satyros
Nové divadlo – divadelné skúšky a predstavenia (harmonogram podľa aktuálneho mesačného programu predstavení – viac na: www.facebook.com/novedivadlo)
Teatro Moliére – divadelné skúšky
Sponzor spravodajstva