Voľby do NRSR 2016: v deň volieb môžete podpísať petíciu proti hazardu

Bude ju možné podpísať v deň konania volieb pred volebnými okrskami/miestnosťami

Centrum pre rodinu v Nitre organizuje v deň parlamentných volieb 5. marca 2016 petíciu s názvom Nitra bez hazardu. Bude ju možné podpísať v deň konania volieb pred volebnými okrskami/miestnosťami. Nitra potrebuje vyzbierať 30% podpisov obyvateľov Nitry starších ako 18 rokov (to je približne 24000 podpisov).

Samostatní zberači petície

Petícia sa spustila oficiálne 17.2. a ak chcete, môžete si aj sami na stránke www.nitra.zastavmehazard.sk stiahnuť nitriansky petičný hárok a osloviť svojich priateľov, rodinu, známych, kolegov, aby sa pridali k boju proti hazardu. Potom ho pošlite na adresu , ktorá je uvedená v dolnej časti hárku.

Za rok 2014 išlo do štátneho rozpočtu 146 miliónov Eur, pričom výťažok pre prevádzkovateľov bol vyše 629 miliónov Eur. Vklady za minulý rok predstavujú 2 532 miliónov Eur (2,5 miliardy EUR), čo vychádza 467 Eur na každého jedného obyvateľa Slovenska vrátane novorodencov," uvádza sa na stránke projektu.

Petícia vznikla v Bratislave, inicioval ju primátor a starostovia mesta. V Bratislave je potrebných 130 000 podpisov, doteraz sa vyzbieralo 110 000.

Petícia proti hazardu Nitra


Zdroj: Nitralive.skKomentáre  

+1 # tehla v kabelke 2016-03-04 20:10
Dôležité bude, ako sa k petícii postavia nitriansky dôchodcovia. Vyhlasovateľom a organizátorom nie je ich najobľúbenejšia a v týchto voľbách najpreferovanej šia strana, tak neviem. Mám o výsledok obavy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # Hmm 2016-03-05 09:46
Aká strana ? Veď pozerám, že organizátorom je centrum pre rodinu v Nitre.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-2 # hmmmm 2 2016-03-05 09:55
hmmmmm je správne aby podpisy zbieral farár pred volebnou miestnosťou a doslova ich vnucoval dochodcom??? jasné že to všetky babky podpíšu teraz nehodnotím či som za hazard alebo nie.... ide mi o sposoby .....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # Hmm 2016-03-05 19:46
Takto napodobnovat moje meno :-) . Ja teda neviem mto to organizuje, len si mozem pozriet na ich stranke, ale v podstate je mi to jedno. Nechalem tych co taketo kraviny riesia, ked ide o nieco uplne ine ako kto to organizuje, ja tych ludi obdivujem,ze dobrovolne tam stoja a zbieraju podpisy. Neviem inak ako niekto okrem tych co na tom ryzuju moze byt proti, ved automaty su vyslovene legalna zlodejina. Keby slo o nahodu tak OK, ale ide o legalne okradanie podla mna.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
+1 # tehla v kabelke 2016-03-05 10:00
Nepochopili ste pointu. Čo neorganizujú naši, to nie je dobré a treba to ignorovať. Myšlienkové pochody všetkých vďačných, za vlaky zadarmo.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
-4 # Ooo 2016-03-05 17:11
To je uz jaka petícia ked starých ľudí doslova ťahajú aby to podpísali a mladých ani neoslovila!!!ma li šťastie že ked som bola voliť tak tam neboli...aj tak to neprejde ale aj ich snaha sa cení
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
0 # snaha sa cení ? 2016-03-06 10:18
tak hej snaha sa cení ale mala som ich celý deň pod oknom a videla ako to robili..... oslovovali tých istých ako išli do aj z volebnej miestnosti niektorí sa ohradili že to už podpísali niektorých povedali že nevadí že to nebude nikto až tak kontrolovať že potrebujú nazbierať čím viac podpisov a jednému oslovovala ho sused kázala že ak vie dátum narodenia nech tam napíše a podpíše celú rodinu ..... a dosť to mali ulahčené dávať podpisovať niečo keď sú volby ak by mali podpisy zháňať mimo volieb tak neviem......
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť