Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Parkovanie - Klokočina Diely

Parkovanie - Klokočina Diely pred 3 rokmi 10 mesiacmi #25977

• mike
  • mike-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Admin
  • Dostali ste poďakovanie 17
K tomu len jedno - treba parkovacie domy. Bol som v Anglicku teraz a je tam normalne aj v malom meste postavit niekolko takych domov.
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.

Parkovanie - Klokočina Diely pred 3 rokmi 10 mesiacmi #25978

• Mikimajky
  • Mikimajky-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Zlatý člen
  • Dostali ste poďakovanie 15
Mike myslíš že parkovací dom pomôže? Vdiíš že sa im ťaží prejsť aj 200m aby zaparkovali. Či myslíš parkovací dom pred každým vchodom? Z vyjadrenia slečny,pani je zrejmé že ona nebude parkovať "niekoľko kilometrov od miesta bydliska" AJ keď reálne tam nájdem parkovanie do 200- 300 metrov od tej ulice. Parkovací dom musí mať miesto a ak nebude hneď pred vchodom neviem aké bude využitie:( Žiaľ takí sú dnešní ľudia. Jedine že by to bolo prikázané zákonom tam parkovať (dopravnou značkou) ,ale to by bola katastrofa že sa im niečo prikazuje.
Ja som iba rád že tam už nebývam. Zopár metrov odtial som býval ešte keď diely nestáli. Parkovanie je tam katastrofa ,ale prevažne si za to môžu ľudia. Je to daň za divokú výstavbu po prevrate a nedstatok plánovania a dostatok korupcie a nevhodných zákonov. :(

Parkovanie - Klokočina Diely pred 3 rokmi 10 mesiacmi #25979

• mike
  • mike-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Admin
  • Dostali ste poďakovanie 17
V prvom rade je problem v ludoch - treba ich naucit a vysvetlit ako sa parkuje v civilizovanej krajine. Myslim si ze mesto to zle odkomunikovalo - chceli postavit velke p.domy ku ktorym treba ist pesi daleko a to ludia zjavne nemienia robit. Ja by som dal male 2 poschodove a viacero, osadil zakaz parkovania na chodniky. Priestor by som vyuzil pre detske ihriska. A hlavne by som nepytal za to peniaze od ludi lebo dane si platime a vidno to nie je. Ked to chapu v Anglicku mali by aj nasi.

Parkovanie - Klokočina Diely pred 3 rokmi 10 mesiacmi #25980

• Mikimajky
  • Mikimajky-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Zlatý člen
No ja Ti rozumiem a aj to ako riešenie beriem. Len je to presne ako píšeme Oni by aj chceli aby sa to "riešilo" ale nech je to riešenie pred ich vchodom a nie 200m (niekoľko km ) ďaleko.
Myslíš že potom by sa začali dodržiavať zákony a nariadenia keď ich teraz nikto nerešpektuje a nedodržuje? Počnúc prezidentom a končiac posledným bezdomovcom?
Parkuje sa aj teraz na chodníkoch (napriek zákazu,zákonu) polícia s tým nič nerobí. Parkuje sa cez dva vyznačené boxy (niekedy aj cez 4) a polícia s tým nič nerobí(parkuje takisto!)
Parkuje sa na mistach invalidov a polícia s tým nič nerobí(väčšinou).
Tak neviem či v tejto smutnej krajine je ešte nejaké riešenie.

Parkovanie - Klokočina Diely - Považská pred 3 rokmi 10 mesiacmi #25982

• icog
  • icog-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Nováčik
Ahojte,
na Považskej ulici je situácia s parkovaním zlá už niekoľko rokov. Sám som občas zaparkoval na chodniku (pri vyjazdne na Kmeťovu). Ostávalo tam miesto tak niečo cez 1m pre chodcov. Teraz som dostal "papuču", listočky s upozornením som nezachytil, keďže som bol pár týždňov preč. Ale beriem, moja chyba. Najbližšie slušné voľné parkovanie keď prídete v noci domov je zvyčajne pod "skate" parkom, Tzn. okolo 400 až 500m od domu šlapania do kopca. Okrem toho je toto parkovisko mimo obytnej časti a nechať si tam auto v noci je pozvánka pre zlodejov. Prejsť 200m nemám problém ale naozaj sa v takejto vzdialenosti parkovanie veľa krát nenájde.
Ak dobre rátam, tak Považskej ulici chýba najmenej 30 miest na parkovanie. Veľa áut sa navzájom blokuje pri parkovaní, a potom môžeme počúvať vytrubovanie a občas aj nadávky. Mnohí parkujú na zástavke, pred smetiakmi atď. Možno by sa to dalo vyriešiť vybudovaním parkoviska tam kde je teraz nevyužitá trávna plocha, hneď pri spomínanom výjazde na Kmeťovu ul. Ale to už je otázka resp. úloha pre kompetentných.

Parkovanie - Klokočina Diely - Považská pred 3 rokmi 10 mesiacmi #25983

• Mikimajky
  • Mikimajky-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Zlatý člen
Nechcem ti do toho moc kecať ,ale podľa google máp ak som dal zo stredu považskej do miest kde je približne skatepark my to vyhodilo 190m. Ale je jasné že je problém zaparkovať keď prídeš v noci.Nijak tú situáciu nezľahčujem. Len nechápem prečo by sa mal (musel) každý kúsok trávy zmeniť povinne na parkovisko?
To že sa blokujete autami svedčí o vyspelosti a inteligencii vodičov. To je presne štýl parkovania pred vchodom aj keď zablokujem iných. Tam nie je pomoci. Rozum sa nikomu naliať nedá.
Parkovací dom by teoreticky mohol vzniknúť aj vedľa "cigánskeho vchodu " Ako je to parkovisko urobené .
Problém je ale v tom že podľa mapy je to pešou chodzou zo stredu považskej 300metrov dokopca. A to ako sám tvrdíš je neakceptovateľné. :(
Spýtam sa prečo tam kupujete byty ak viete že tam je problém zaparkovať pred domom a mimo neho je to "pozvánka pre zlodejov"?
Aj preto to tu vyzerá ako vyzerá.Lebo som porušil zákon iba "trošku" keď som zaparkoval a nezostal tam 1,5m ale iba 1m. Preto sa susedia blokujú svojimi autami. Preto sa bojíš svoje auto zaparkovať ďalej ako pár metrov od domu.
Neriešenie situácie je zlé. Ale zaberanie každej plochy pre autá na úkor všetkých ostatných je ešte horšie.
Moderátori: keyboard
Čas vytvorenia stránky: 0.206 sekúnd